Match Play

 

13/09/2022
MP fināls. Ozo.

Septembra sestajā dienā Match Play finālā tikās Gundars un Jānis. Ingmārs trešo vietu bija ieguvis bez spēles - golfa laukumos un skvoša kortos iegūtais savainojums Ērikam liedza pacīnīties ar čempionu. Un tā kā Ēriks bija izlaidis arī pusfinālu, Match Play turnīrā neizvadot nevienu spēli, par 4.vietu cīnījās Hoļcs un Normunds.

Daļējā Ingmāra un Ērika prombūtnē sīvi cīnījušies par uzvaru jau pēdējos trijos posmos, Gundars un Jānis Janševics tikās arī Match Play finālā. Pretinieka pieveikšana GG jau krietni nopietni ļautu pretendēt uz uzvaru arī sezonas kopvērtējumā, bet JJ panākums finālā nozīmētu 2022.gada titula nodrošināšanu.

Nervozā mača sākumā, kur JJ aizsita bumbiņu krietni pa labi, bet Gundars aizķēra koku, ar dubultbugiju bedrīti vinnēja Jānis. Arī otrajā bedrītē pēc GG draiva bumbiņa lido koku virzienā, šoreiz bērzos pie pašas sētas. Ar pirmo mēģinājumu Gundars uz fērveja atpakaļ netiek, un Jānis ar bugiju panāk 2 UP. Pēc bugijiem trešajā bedrītē, ceturtajā Jānis pēc draiva atrod bumbiņu pa labi no fērveja, tomēr šoreiz viņš uzreiz netiek atpakaļ, kas Gundaram ar 7 ļauj bedrīti uzvarēt. Piektajā pretiniekiem atkal bugiju līdzsvars.

Gundaram lielākas, vai precīzāk sakot - garākas nedienas sākās ar sitienu bunkurā sestajā bedrītē. Jānis vinnēja šo un vēl nākamās trīs bedrītes. Sestajā un septītājā par sitiena tiesu. Astotajā Gundars pirmo bumbiņu iesita dziļi Ķīšezerā un otro līcīša vidū, kur šoreiz bija smilšains sēklis, no kura gan GG neriskēja sist ārā. Devītajā Jānim PAR, kas pirmo apli ļāva pabeigt ar 5 UP.

Šajā brīdī garākas nedienas sākās Jānim. Gundars nākamās četras bedrītes nospēlēja ar PAR, bugiju, bugiju, PAR. Jānis uz to atbildēja vien ar bakstīšanos 10ajā, ūdeni 11ajā, mežu 12ajā un bugiju 13ajā. Un tā no lielā pārsvara bija atlicis vien 1 UP. 14ajā pēc Gundara draiva bumbiņa bija jāsit no zāļu kumšķa uz paugura, un JJ ar bugiju atjaunoja divu bedrīšu pārsvaru. Toties 15ajā Gundars pēc ilgāka laika izvairījās no labās puses bunkura un ar bugiju vienu bedrīti atguva. 16ajā JJ pirmos sitienus izpildīja nedaudz labāk, bet ar trešo trāpīja bunkurā. Gundaram arī bija slikts trešais, un beigu beigās abiem pa 7. 17ajā GG izdevās pieklājīgs draivs, mazāk pieklājīgs otrais sitiens, un uz grīna Meistars tika tikai ar ceturto sitienu. Jānis pēc pagalam neveiksmīga draiva tika uz priekšu tikai metrus 20-30. Otrais sitiens jau bija krietni labāks, un pēc trešā bumbiņa pārripoja metru pusotru pāri grīnam. Un brīdī, kad šķita, ka fināla liktenis izšķirsies pēdējā bedrītē, bumbiņa pēc Jāņa čipa slinki ieripoja bedrītē - uzvara 2&1 un pirmo reizi desmit gadu laikā nodrošināta uzvara arī kopvērtējumā.

Latvijas Radio un Radio SWH darbinieku duelis norisinājās Ozo laukumā, tiesa pāris stundas vēlāk, nekā paredzēts, jo Normundam, tērptam goda ancukā, bija jāpiedalās TV raidījumā. Spēles sākumā var manīt, ka skaisto dziesmu izpildītājs kādu laiku nav turējis rokās golfa nūjas, kas ļauj Hoļcam iekrāt solīdu pārsvaru – vinnēt pirmās piecas bedrītes. Viņa rezultāts ir visai cienīgs –trīs bugiji, viens PAR un viens septītnieks, kaut gan fērvejā visu šo bedrīšu izspēles laikā viņš paviesojas tikai vienu reizi. Sestajā bedrītē sīvā cīņā abiem censoņiem pa bugijam. Par to īpaši priecīgs ir Normunds, jo ir izdevies pagarināt spēli. Nākamajā bedrītē Hoļcs uzaudzē pārsvaru līdz 6 UP, bet tālāk seko četru neizšķirtu bedrīšu sērija. Īpaši jāizceļ 8.bedrītes izspēle, kas beidzas ar ne pārāk bieži sastopamu rezultātu mačplejos - 16 pret 16. Tas tiek panākts dažnedažādos veidos – sitot autos, ūdenī, pazaudējot bumbas tumšajos mākoņos un zem priežu skujām, brīžiem to visu pavadot ar vārdiem, kuri nav Normunda dziesmu tekstos. Šāds spēles ritējums ir gana izdevīgs Hoļcam, jo, lai svinētu uzvaru, viņam atliek vinnēt tikai vienu bedrīti vai vēl divas nospēlēt neizšķirti. Prāta spēļu maģistrs izvēlas pirmo variantu, kaut gan droši varēja būt otrais variants, ja pēc trešā sitiena bumbiņa būtu paripojusi 40 cm tālāk un ievēlusies dīķī. Spēle galā – ar rezultātu 7&6 uzvar Hoļcs.

16/08/2022
Pusfināls

"Šodien spēlē tikai trakie," mediju līgas mačpleja pusfinālam izvēlēto dienu raksturoja pusdienā Viesturu kluba mājas terasē sastaptais laukuma saimnieks Kristaps, pa malciņam iebaudot vēsu alu no norasojušas glāzes. Laukumā spēlētāju gan netrūka, liekot nojaust, ka atlikušais vasaras dienu skaits nav tik liels, lai kādas liekas sviedru lāses dēļ gaidītu labākus laikus. Arī Ingmārs un Gundars iejutās notikumu plūsmā un izspēlēja maču, kas bija karsts ne tikai +30 grādu dēļ.

Apstākļi rīta cēlienā bija itin tīkami, liekot vien drošībai paraudzīties somas dziļumos, vai ūdens pudele ir savā vietā. Ingmārs spēli sāka bez ilgas iesildīšanās, liekot galdā jeb rezultātu kartītē PARu 1.bedrītē un izvirzoties vadībā. Gundaram sava iespēja nebija ilgi jāgaida - pretinieka sistā bumbiņa no 2.bedrītes starta vietas piezemējās rafa zālē pa kreisi pirms ceļa uz nākamo tee, kas turpinājumā Ingmāram sagādāja divkāršu bugiju. Gundaram bugijs bez īpašām pazīmēm, un mačā neizšķirts.

Trešajā bedrītē izšķirošos akordus nospēlēja grāvis, paņemot pie sevis Ingmāra bumbiņu pēc otrā sitiena. Pēc nodropēšanas Ingmārs bedrīti pabeidza ar divkāršu bugiju, tikmēr Gundars, sācis bedrīti ar pašķību, bet gana patālu draivu knapās fērveja robežās, spēja tikt pie bugija un līdz ar to izvirzīties vadībā.

Uzticamākā sabiedrotā balvu Gundars mačā būtu pasniedzis tiltiņam pāri 5.bedrītes grāvim, kas abos apļos 4.bedrītes izspēlē pēc draiviem sprauni līdz dāmu tee atsita grāvja distancē šķībi krītošu bumbiņu. Pirmajā aplī tas gan neglāba no divkārša bugija, un šoreiz jau Ingmārs ar klasisku PARu rezultātu mačā izlīdzināja.

Ingmāru 5.bedrītē pievīla pirmais sitiens, pēc kura bumbiņa tika uz priekšu tikai dažus desmitus metru, turklāt apstājoties tādā pozīcijā pie krūma, ka pat agresīvākās taktikas cienītājiem neatliktu nekas cits, kā dropēt ar sodu. Gundars, iepazinis blakus bedrīšu dāmu tee pozitīvās īpašības, tādā garā arī turpināja un ar divkāršu bugiju atguva vadību. Ingmārs pacēla bumbiņu, kas bedrītes izspēlē bija pamanījusies fērveja pakāpienos norauties sitienā un vēlāk arī pārskriet pāri grīnam.

Mačā lielāko vadību 2UP Gundaram palīdzēja iegūt PARs 6.bedrītē, toties nākamajā bedrītē abi spēlētāji apliecināja, ka šāda līmeņa pretendentu mačā PARs vēl nav uzvaras vēstnesis. Garajā PAR trijniecē (humanizētā ar prāvu gabaliņu uz priekšu pavirzītām starta zīmēm) abiem sitiens uz grīna un divi ripinājumi deva neizšķirtu bedrītē un saglabāja Gundaram 2UP.

Pirmajā aplī atlikušās divas bedrītes Ingmārs izspēlēja ar vēsu prātu un bugijiem, padarot rezultātu pirmajā deviņniekā neizšķirtu. Gundars tikmēr apcerēja golfera karjeras jaunības dienas, kad čipošanas meistarība plauka un zēla, bet šoreiz murcīšanās pie grīna maksāja divus divkāršus bugijus pēc kārtas.

Ar PARu Ingmārs sāka arī otro apli, turklāt ar tādu sitienu uz grīna pie karoga, ka turpinājumā vienīgajā ripinājumā bumbiņai nevajadzēja daudz apgriezienu, lai ieveltos bedrītē. Gundaram citos apstākļos nebūtu iebildumu pret savu divkāršo bugiju, bet šoreiz tas nozīmēja jau 1UP pārsvaru Ingmāram. Gluži kā pirmajā aplī, Gundars nākamajā bedrītē panāca izlīdzinājumu. Pirmais sitiens mazliet par īsu, čips tā ne visai un labs puts ļāva tikt pie PARa, kamēr Ingmārs pakavējās pie un uz grīna, līdz pabeidza bedrīti ar piekto sitienu.

Sekojošajā PAR 5 bedrītē Ingmārs pabija uz blakus fērveja, Gundars - grāvī, bet grīnu abi pameta pēc sestā sitiena. Par PARu 4.bedrītē pēc tāla ripinājuma Gundars nepaspēja pār mēru sapriecāties, kad Ingmārs par sprīža tiesu īsākā distancē ieripināja savu PARu, un mačā arvien neizšķirts.

Loģisks rezultāts 5.bedrītē būtu bijis divi divkārši bugiji, tomēr vēl viens iekritis Gundara tālputs ļāva viņam iegūt 1UP. Iespējams, te ķermeņa dzesēšanas sistēmas sāka mazliet pārkarst, un abi spēlētāji no 6.bedrītes tee sastrādāja gandrīz identiskus brīnumus, kas ļāva pa labi no fērveja iepazīt biezāko pļaviņu un mežmalu pie tās. Labāk savu situāciju mācēja sakārtot Ingmārs, un mača spēlē divkāršs bugijs ir gana labs, ja pretiniekam ir par vienu sitienu vairāk.

Tādējādi trīs bedrītes pirms provizoriskā finiša septīto reizi mačā bija neizšķirts. Nulli uz savu pusi 7.bedrītē pagrieza Gundars, vēlreiz realizējot PARa kombināciju 'grīns-divi puti'. Ingmāram viens pārāk garš čips nozīmēja bugiju un minimālu nonākšanu iedzinējos.

Priekšpēdējā bedrītē abu spēlētāju pirmie sitieni golfa dailes aprakstos vietu nav pelnījuši. Var vien pieminēt, ka Gundara bumbiņa no sava sitēja atvadījās uz neredzēšanos ar klaudzienu kaut kur kokos pa labi pirms grāvja. Ingmārs savu sitienu norāva lietderīgāk, un bumbiņa apstājās uz ūdens šķēršļa robežas ne īpaši patīkamā pozīcijā. Ingmārs situāciju bedrītē atrisināja nevainojami līdz divkāršam bugijam, bet Gundars, spēlējot solīdā vietā uz fērveja nonākušo provizorisko bumbiņu, centās glābties ar brīnumsitieniem, it kā nezinātu, pie kā tie noved. Šajā gadījumā caur kokiem un mežu noveda pie 8.

Tad nu arī pirms stāšanās uz pēdējās bedrītes starta vietas atkal mačā bija neizšķirts. Kritisku turpmāko virzību iezīmēja draivi - Ingmāra bumbiņu uzreiz aprija dīķmalas zāle, Gundaram izdevās tīri solīdi trāpīt fērvejā. Ingmāra turpmākais ceļš uz grīnu veda caur labās malas pamežu, bet Gundara bumbiņa pēc otrā sitiena apstājās pie forgrīna. Čips un pēdējie divi puti Gundaram ļāva nervu sistēmai saudzīgāk tikt pie bugija, kas deva uzvaru spraigā mačā, bet abiem pretendentiem veiksmīgām epizodēm visai bagātā spēlē.


19/07/2022
Ceturtdaļfināli

Match Play turnīrā otrdien tika izspēlēti abi ceturtdaļfināla mači.
Pirmie Viesturu laukumā devās Normunds un Janševics, pēc laika viņiem sekoja arī Gundars un Hoļcs

Janševics jau ar pirmo sitienu apliecināja savu favorīta statusu - pēc blieziena ar ceturto dzelzi bumbiņa pārliecinoši lidoja autā. Ar otro sitienu no tee viss bija kārtībā un JJ bedrīti pabeidza ar septiņiem sitieniem. Normuns sāka krietni veiksmīgāk, tomēr turpinājumā paviesojās pie kokiem starp pirmo un devīto grīnu - 8. Otrajā bedrītē JJ ar pirmo sitienu atrada bunkuru, bet NR situācija krietni bēdīgāka - priedītes pa kreisi no fērveja, turpinājums ar prozvozrisko bumbiņu un 6. JJ pieci sitieni un 2UP. Nākamās trīs bedrītis Jānis uzvarēja ar divu un trīs sitienu pārsvaru, panākot jau 5UP. Sestajā Normundam labs pirmais sitiens, nav ne vainas otrajam un trešajam, seko pieripināšana karodziņa tuvumā un skaists bugijs. Ko līdzīgu iespēj arī JJ un rezultāts nemainās. Jānim bugijs arī septītajā, bet pēc Normundas ripinājuma bumbiņa tomēr nekrīt bedrītē - 5. Jāņa uzņemtajam tempam (astotajā bugijs, devītajā PAR) Normunds šoreiz netur līdzi, un JJ pēc pirmā apļa 8UP. Desmitajā Jānis no zvaigznes no debesīm nenes, bet ar 6 pret NR 7 pietiek, lai uzvarētu bedrīti un ar 9&8 arī visu maču.


Gundars un Hoļcs aizvadīja nopietnu un saspringtu cīņu,  kas noteikti ir kārtīgas stenogrammas vērta.
1.bedrīte – Hoļcam pēc pirmā sitiena auts, kas atnes uzvaru Gundaram.
2.bedrīte – Gundars ar otro sitienu iesit bunkurā, kas ļauj uzvarēt Hoļcam.
3.bedrīte – ar supergaru putu Galkina kungs izglābj neizšķirtu bedrītē un saglabā neizšķirtu spēlē.
4.bedrīte – Hoļcam PAR. Viņš izvirzās vadībā.
5.bedrīte – Pēc trīs sitieniem Hoļca raidītā bumbiņa ir meža maliņā papardēs septiņus metrus no grīna un viņam ir viena sitiena pārsvars. Taču erudīcijas eksperts, papardes ziedu apreibināts, tikai ar četriem sitieniem izkļūst ārā no šīs situācijas, likumsakarīgi pazaudē bedrīti un mačā atkal neizšķirts.
6.bedrīte – Galkina kungs ar labu ripinājumu noformē PAR, savukārt Hoļcs nav tik veiksmīgs uz grīna. Gundars izvirzās vadībā.
7.bedrīte – Scenārijs tāds pats kā iepriekšējā bedrītē, tikai galvenajā lomā ir Hoļcs. Viņam pēc skaista ripinājuma PAR un neizšķirts mačā.
8.bedrīte – Abiem censoņiem bugijs. Status Quo saglabājas. Šīs bedrītes izspēlē jāizceļ Hoļca otrais sitiens, kad viņš ar vudu veic lielisku sitienu, atrodot metru platu spraugu starp bērziem.
9.bedrīte – Hoļca sitiens pa kreisi priedēs ļauj uzvarēt Gundaram.
10.bedrīte – Gundars ceļā līdz bedrītei atrod dažādus šķēršļus, kas Hoļcam pēc lieliska pirmā sitiena, un vairākiem ne pārāk lieliskiem sitieniem ļauj uzvarēt bedrīti. Mačā atkal neizšķirts.
11.bedrīte – Galkina kungam PAR, kas ļauj izvirzīties vadībā.
12.bedrīte – Gundars šajā bedrītē nodemonstrē kā nevajag spēlēt – pirmā bumbiņa pazaudēta zālē, ar ceturto sitienu grāvī, ar sesto sitienu otrā grāvī, ar septīto arī grāvī, bet gabalu uz priekšu un bumbiņa tiek iebāzta spēlētāja kabatā, jo Hoļcs pēc diviem lieliskiem sitieniem un trīs tizliem čipiem ir uz grīna pusotru metru no karoga. Mača kārtējo reizi neizšķirts.
13.bedrīte – Visu šajā bedrītē izšķir otrie sitieni – Gundars čipojamā attālumā uz fērveja, savukārt Hoļcs apmēram tādā pašā attālumā no grīna, bet garā zālē, kas ļauj vadībā izvirzīties Gundaram.
14.bedrīte – Viena no spraigākajām cīņām visā mačā. Gundaram labs pirmais sitiens – bumbiņa piezemējas netālu no 4.bedrītes dāmu tī. Hoļcam pirmais sitiens noraujas – bumbiņa ielido pa kreisi priedītēs un beigās tā tiek atrasta 8.bedrītes bunkurā. Tālāk seko divi sitieni ar vudu. Pēc pirmā bumbiņa ir uz 3.bedrītes fērveja, bet pēc nākamā bunkurā pie 7.bedrītes grīna. Gundars norauj sitienu un iesit mega - giga zālē, ar sodu dropē bumbiņu līnijā pret karogu un veic plus mīnus normālu sitienu. Hoļcs, kurš tobrīd ir vadībā, tālāk nodemonstrē kā nevajag  spēlēt – sitiens no bunkura rafā, vēl viens sitiens rafā, un viduvējs čips. Viņš ne tikai izsēj pārsvaru, bet arī pazaudē bedrīti. Gundars iegūst dienas lielāko pārsvaru – divas bedrītes.
15.bedrīte Par spīti tam, ka Hoļcs pēc otrā sitiena nonāk neapskaužamā situācijā – bumbiņa piezemējas ārpus fērveja zem koka un starp ciņiem, viņam tomēr izdodas panākt neizšķirtu šajā bedrītē. Te gan neliels paldies jāsaka Gundara čipošanas prasmēm. Rezultāts spēlē no Galkina kunga pozīcijām 2 UP.
16.bedrīte – Pēc Gundara pirmā sitiena bumbiņa piezemējas metrus divdesmit no grīna. Pēc šī sitiena Hoļcam pārdeg viens no drošinātājiem un viņa raidītā bumbiņa neaizlido pat līdz grāvim. Tālāk viņa izpildījumā arī neseko nekas ekstraordinārs un Gundars ar bugiju noformē uzvaru bedrītē un arī visā mačā – 3&2.
Pusfinālos Gundars spēlēs ar Ingmāru un Jānis ar Ēriku. Savukārt Hoļcs un Normunds gaidīs finālu dienu, lai aizvadītu maču par 5.vietu.