Match Play

 

 

20/09/2019
Matchplay fināls

Fināls: I.Jurisons vs G.Galkins
Abu finālistu divcīņa par galveno trofeju sākās piezemētos toņos, kur uzvarētai bedrītei bija gana ar bogiju. Pirmais (uz 2. bedrītes) to paveica Gundars, tad divreiz Ingmārs.
Piektajā un sestajā abi apmainījās “dūrieniem” ar PAR, bet krastmalu izstaigāja ar trim neizšķirtiem – pēc pirmā devītnieka 1 UP pagājušā gada Match Play čempionam.
Beidzot pasteidzoties garām kādam pa priekšu kaitinoši nesteidzīgi spēlējošam duetam, pa ceļam vēl vienu bedrīti uz desmitā grīna pazaudēja Gundars, bet nākamajā – neveiksmīgi salasīja trīs ripinājumus, loģiskās uzvaras vietā dabūjot vien neizšķirtu.
Te arī viņa sniegums saplīsa pavisam: ar četriem pieciniekiem otrā apļa ievadā palielinājis pārsvaru no vienas līdz četrām bedrītēm, Ingmārs pēkšņi izrādījās izrāvies drošā vadībā, ko apzīmogoja ar vēl vienu bogiju uz 14. grīna, un tur arī pretinieki paspieda viens otram roku – 5&4, un Match Play uzvarētāja lauri arī šogad paliek Sporta Avīzes birojā.
URĀ INGMĀRAM!

Mazais fināls - cīņa par 3.vietu: J.Janševics vs Ē.Kundziņš
Šoreiz to tiešām var saukt par cīņu, bet par visu pēc kārtas.
Ēriks iesāk jaudīgi. Ar lieliskiem draiviem pirmajās divās bedrītēs, katrā iegūstot sitiena pārsvaru, noformē 2up ar PAR un bogiju. Tomēr mačs nav vienos vārtos un Janševics ar precīzāku tuvo spēli trešajā vienu bedrīti atgūst. Ceturtajā – neizšķirts. Tālāk seko spēcīgs Jāņa pretsitiens uzvarot 5., 6., 7. un 8. bedrītes. Nevar teikt, ka Ēriks nospēlēja tās slikti. Drīzāk Jānis ļoti precīzi un akurāti. Izņemot 8., kur bija divu sitienu pārsvars, pārējās Janševics uzvarēja tikai par vienu sitienu, gūstot PAR uz 8. un bogiju uz atlikušajām. Šajā brīdī ir 3up Janševicam. Tomēr pēc šī Jāņa spēcīgā uzbrukuma Ēriks nesalūzt un dod prettriecienu, uzvarot nākamās trīs bedrītes - 9. PAR; 10. bogiju; 11 PAR. Un pēc 11.nospēlētām bedrītēm atkal spēlē iestājās līdzsvars – (0/0).
Tālāk seko sīva cīņa katrā bedrītē, kur katru nākamo pārmaiņus uzvar Jānis un tad Ēriks. Jāuzteic Jāņa lieliskā spēlē 14.bedrītē, kurā ar lielisku garo putu izdevās tikt pie birdie. Izšķiroši notikumi norisinās uz 17.bedrītes, kurā, stājoties uz Tee, Jānim ir 1up. Janševics, kā ierasts, sit ar draiveri – bumbiņa mazliet iegriežas uz koku pusi dīķa malā un tālāk lido taisni koku pudurī. Abiem ir pārliecība, ka tā būs atrodama. Tomēr, pēc ilgas meklēšanas, to tā arī neizdodas atrast, un šeit golfa noteikumi ir nepielūdzami - jāiet atkārtot sitiens no izsitiena vietas. Ēriks šo bedrīti nenospēlē diez ko labi, bet ar doublebogiju pietiek, lai atkal kartiņā atzīmētu neizšķirtu. Viss tiek atlikts uz pēdējo bedrīti.
18.bedrīte. Draivus katrs izsit labi – Ēriks kreisajā pusē pie 150m atzīmes, Jānis labajā pusē pirms koka, kas Jānim traucē pa tiešo uzbrukt grīnam. Ēriks izpilda lielisku otro sitienu un bumbiņa piezemējas uz grīna, taču diezgan tālu no karoga. Jānis cenšas apiet koku, bet sitiens izrādās par spēcīgu un bumbiņa ielido krūmos kreisajā pusē no grīna. Ēriks saprot, ka viss ir viņa rokās, tomēr bedrīti nobeigt izdodas tikai ar trīsputu. No krūmiem Jānis ar diviem čipiem ir ticis 1,5 m līdz karogam, kas dod cerību izraut neizšķirtu. Tomēr šoreiz bumbiņa ripo garām un Ēriks var atviegloti nopūsties. Pēc smagas cīņas spēle ir galā ar rezultātu 1&0 par labu Ērikam.
Kopumā otrā devītnieka ieraksts kartiņā vairāk atgādināja bināro kodu (1;0;1;0;1;0;1;0;1).

C fināls - par 5.vietu: I.Krumholcs (Hoļcs) vs J.Jarāns (Miedziņš)
Šo spēli, no Hoļca skatu punkta, varētu iedalīt divās daļas – pārkāpt pāri sunim un pēc tam pārkāp pāri astei.
Pirmajās deviņās bedrītēs Jarāna kungs izvēlējās divus veidus kā pazaudēt kārtējo bedrīti – vai nu viņš norauj pirmos divus vai trīs sitienus, vai nu neizteiksmīgi darbojas, puterējot pēdējos divus vai trīs sitienus.
Pirmajā gadījumā Hoļcam, pēc veiksmīga pirmā vuda, atlika tikai nesabojāt atlikušos sitienus un svinēt bedrītē uzvaru, savukārt otrajā gadījumā atviegloti nopūsties un veikt kartītē ierakstu, kas viņu tuvināja uzvarai visa mačā.
Tā sauktā pārkāpšana pāri astei risinājās 10. un 11.bedrītē un bija krietni grūtāka. 10.bedrē Hoļcs pirmo sitienu iemanījās uzsist tā, ka bumbiņas virzienu neredzēja neviens klātesošais, tālāk sekoja provizoriskais sitiens dīķī un Miedziņš uzvar savu pirmo bedrīti. Nākamā bedrītē Jānis līdz grīnam nonāk ar trim sitieniem, Hoļcs ar diviem. Tālāk konkursu eksperts ne pārāk sekmīgi darbojas uz grīna un tikai ar mokām panāk bedrītē neizšķirtu. Taču tieši šis neizšķirts viņam atnes uzvaru mačā ar rezultātu 8&7.

Vēlreiz suminām visus uzvarētājus!

13/08/2019
Mazais pusfināls: I.Krumholcs vs O.Lepers

Tomsona (Mičūrina) ielas derbijs, jeb mačplejs starp Hoļcu un Oskaru Leperu.
(Ozo laukums)

Pirmajās divās bedrītēs Oskars, līdzīgi kā meža brālis Kurzemes katlā, izvēlas bumbiņu sist pa vietām, kur aug koki un gara zāle, savukārt Hoļcs izvēlas taisnāko ceļu un noformē divu bedrīšu pārsvaru. Nākamajās divās bedrītēs Star FM ētera pavēlniekam abās izdodas 8 m gari puti, viņš vienu bedrīti atspēlē un vienā panāk neizšķirtu. Vecmeistars no Latvijas Radio saprot, ka jokot nedrīkst, un, nospēlējot nedaudz drošāk, uzvar nākamās divas bedrītes. 7.bedrē Hoļcam, laikam vienīgo reizi šajā dienā, noraujas pirmais sitiens ar vudu. Viņaprāt tas notika dēļ kompānijas, kas jau pāris bedrītes čubinājās pa priekšu un lika pirms katra sitiena diezgan ilgi gaidīt. Oskars situāciju izmanto, un uzvar bedrīti. 8.bedrītē priekšā ejošais flaits duelantus palaiž garām – Hoļcs to izmanto un noformē PAR, Oskars paviesojas dīķī un nopelna mazāko viencipara skaitli. Pēc PAR, erudīcijas spēļu eksperts turpina ar bugijs, bugijs, PAR un rezultāts mačā kļūst 6/7. Nākamajā bedrē, veicot katrs savu ceļu, abi spēlētāji līdz grīnam vai grīna malai nonāk ar četriem sitieniem. Puteri par vienu reizi mazāk rokās ņem Hoļcs un ar pusotrmetrīgu putu noformē sev uzvaru. Galīgais rezultāts – 7/6.

6/08/2019
Pusfināli: I.Jurisons vs Ē.Kundziņš un J.Janševics vs G.Galkins

Pirmdien Ozo laukumā tika izspēlēti abi lielie pusfināli.

Ērika un Ingmāra divcīņā sākums izvērtās miegains abiem, bet maķenīt grūtāks tieši iepriekšējā līgas posma uzvarētājam Ērikam. Kad uz 5. bedrītes Ingmārs beidzot izdara savu pirmo sitienu no fērveja (līdz tam visur citur tuvākā un tālākā apkaimē), paradoksālā kārtā rezultātu kartīte jau rāda 3 up tieši viņam.
Nākamās divas bedrītes gan Ērika rēķinā - (1 down). Taču tad šūpoles atkal pretējā virzienā - Ēriks, pelnītiem aplausiem skanot, savu trešo sitienu no metriem simts uz 7. grīna nosēdina pusotru metru no karoga, bet Ingmārs atbild, noliekot savu bumbiņu vēl uz pusi tuvāk - kā rezultātā PAR. Uz konkrētās bedres - otro vai trešo reizi karjerā…
Ingmāra rēķinā arī astotā (ko abi iesāk ar autu...) un devītā bedrīte, kā rezultātā - solīds 4 up pēc veiktas pusdistances.
Uz desmitā grīna gan paviršība (atslābums?) - kļūda pusmetru garā ripinājumā, kā rezultātā neizšķirts uzvaras vietā par spīti Ērika dīķim. Bet kā tas nereti gadās - ja velnam iedod mazo pirkstiņu, viņš ķer visu roku. Nākamajās trijās bedrēs PAR-bogey-PAR sērija Ērikam ļauj deficītu apcirpt uz pusi un pietuvoties jau līdz 2 down.
Taču te atkal sapurinās pretinieks: PAR uz 14. (atjaunojot 3 sitienu pārsvaru) un bogey uz 15. - ko Ēriks spēj tikai atkārtot, tādējādi nonākot bezdibeņa malā - 3 down 3 līdz beigām. Pirmo no nepieciešamajiem trim soļiem Ērikam izdodas spert ar bogiju uz 16. (2 down), tomēr 17. kļūst par pēdējo sacensību bedri šajā pusfinālā: Ēriks ar otro sitienu trāpa pa kreisi dīķī, bet Ingmāram tikmēr grīna mala un vēl viens veiksmīgs PAR - kas apzīmogo 3&1 uzvaru.

Neko izcilu nedemonstrējot nevienam no šā pusfināla dalībniekiem, vairāk veiksmes tomēr izrādījās Ingmāra pusē. Izšķiroša šoreiz, šķiet, tuvā spēle 70-100 metrus tālā grīna pierobežā, kas Ingmāram ļāva dažos svarīgos brīžos iztikt ar vienu ripinājumu, tostarp Ērika rezultātam šad un tad sāpīgi iegrieza. Arī draiveris nebija tik paklausīgs kā nedēļu iepriekš, pārāk bieži meklējot apvedceļus fērvejiem. Lai gan kartīte rāda, ka Ingmārs atradās vadībā no pirmās līdz pēdējai bedrītei, šoreiz tas lielākoties tieši uz Ērika neveiksmīgā sākuma rēķina. Pārāk daudz spēka palika, pēc tam dzenoties pakaļ…

Ievērojami mazāk aizraujošs bija otrs pusfināls, kurā tikās Gundars un Janševics.
JJ maču sāka, jau pirmajā sitienā aizsitot krietni pa kreisi krūmu pudura vidū - 1 up GG. Par turpmāko cīņu lieki ir veidot tik detalizētu aprakstu kā pirmajā pārī. Pie trešā grīna JJ pārsita bumbiņu pāri grīnam, ceturtajā iesita bunkurā pirms grīna un vēlāk neieripināja, piektajā iesita dīķī, sestajā un septītajā neieripināja. Un visbeidzot astotajā, izmantojot Gundara dubultu viesošanos Ķīšezerā, JJ uzvarēja pirmo bedrīti.
Punktu mačam Gundars pielika 12.bedrītē ar 12-14 metru PAR ripinājumu - pelnīta un pārliecinoša GG uzvara 8&6. Varbūt Gundara stroke rezultāts nebija tik izcils (divi ūdeņi astotajā un dīķa mala desmitajā), tomēr tad kad vajadzēja, GG čipoja klāt pārdesmit centimetrus pie karoga (4, 7) un droši ripināja.
Lielais fināls 20.augustā Ozo, kurā par uzvaru cīnīsies Ingmārs un Gundars, bet Jānis Janševics un Ēriks sadalīs 3.vietu.

23/07/2019
I.Jurisons vs O.Lepers un G.Galkins vs J.Jarāns

Šodien Match Play 1/4 finālus izspēlēja Ingmārs ar Oskaru un Gundars ar Jāni Jarānu.

Ingmārs iesāka draudīgi (kā jau ierasts) - trīs bogiji un 3 UP. Ceturtajā bedrītē uzvarai pietika ar dablu. Tad PAR, PAR, dabls, dabls, PAR un bogijs 10.bedrītē…
Laikam nav liels pārsteigums, ka Oskaram tādai spēlei nebija ko likt pretī un Ingmārs uzvarēja ar 10&8.

Pārāk radikāli neatšķīrās arī mačs  Jūrmalas/Salienas laukumā.

Noprotot, ka uz izturību Jāņus nolauzt nav iespējams, Gundars Galkins sava mača fundamentā lika blickrīga stratēģiju, vai arī, kas ir daudz vairāk ticams, vienkārši tā sanāca, ka pēc 5 bedrītēm Gundars panāca 5up pārsvaru. Četras no piecām bedrītēm Gundars izspēlēja ar PAR, bugiju vai dablu, bet vienā piespruka pie punkta ar triplu. Jānis Jarāns necik daudz neatpalika, četrās no šīm piecām bedrītēm ierēķinot sev tikai vienu sitienu vairāk. Vienīgi otrajā bedrītē (PAR 5) Jānis bunkurā pie grīna lika smiltīm trūkties Jūrmalas mēroga cienīgi.

Būdams visnotaļ labticīgs tips, Gundars tomēr nebija tik naivs, lai paļautos, ka mača turpinājums izvērtīsies tikpat vienkāršs kā šļūkšana no kalna. Turklāt, lai to veicinātu, Jānis Jarāns spēra radikālu soli un pateica nēvārdu resnākajai nūjai somā. Pēc astoņām bedrītēm Gundars panāca 7up, bet konkurenta spēle bez draivera jau bija stabilizējusies.

Daudz neprātojot par rezultātu, Jānis Jarāns 9.bedrītē (PAR 3) ar bugiju pret dablu jau apzāģēja pretinieka pārsvaru, tomēr Gundars 10.bedrītē (PAR 4) ar bugiju atjaunoja 7up. Kopskatā tas jau raisīja Gundarā zināmas cerības. 11.bedrītē sadalot punktu uz pusēm, pusfināla pretendenti mača finišu sasniedza 12.bedrītē (PAR 3), kur Gundars iespēlēja PAR un iereģistrēja rezultātu 8&6.

Mača beigas vēl nebija noslēgums, jo izspēlēts tika viss laukums, brīžiem sajūtot veco Salienas garu, kas par sevi īpaši labi māk atgādināt pretvējā puskilometrīgā PAR 5 bedrītē.

Normundam vēl saudzējot muguru, pie pusfināla bez spēlēšanas tika Janševics.

09/07/2019
Nedaudz detalizēts ieskats
Hoļca un Ērika mačplejā Ozo laukumā.

1.bedrīte – Pēc pirmajiem diviem sitieniem Ērika bumbiņa atrodas grīna malā, Hoļca blakus labajam bunkuram. Hoļcam divi ne pārāk izdevušies čipi un trīsputs, Ērikam trīsputs – uzvar Ēriks.
2.bedrīte – Pēc labiem diviem pirmajiem sitieniem un diviem putiem abi spēlētāji noformē PAR.
3.bedrīte – Hoļcam sitiens 10 metrus pirms grīna, Ērikam bunkurā pa labi. Hoļcs situāciju izmanto un ar bugiju uzvar bedrīti. Neizšķirts.
4.bedrīte – Hoļcam lielisks pirmais sitiens un pārāk lielisks otrais sitiens – bumbiņa nonāk kreisajā pusē dziļā ielejā starp kokiem. Ērikam normāls pirmais, nedaudz norauts otrais un ar trešo ievālē priedēs pa labi, nolaužot vairākus zarus. Kundziņš jau gatavs atdot bedrīti, bet golfa dievs viņam ir stāvējis blakus – bumbiņa ir izlidojusi metrus septiņus no grīna, aiz bunkura. Ēriks situāciju izmanto un uzvar bedrīti, jo Hoļcam nākas iesvīst (izpildīt divus sitienus), lai izkļūtu no ielejas.
5.bedrīte – Pirmais sitiens Hoļcam perfekts, varbūt par daudz perfekts, jo bumbiņa atrodas fērveja vidū nedaudz par tuvu, lai sistu ar kādu no vudiem. Ēriks ar pirmo iesit sarkanajos mietos, bet tur atrastās bumbiņas pozīcija ir krietni labāka, nekā ja tā būtu apstājusies pirms sarkanajiem mietiem. Pēc otrā sitiena apmēram vienādi, trešo Hoļcs norauj Ēriks nē. Bet pēc tam seko ne pārāk veiksmīga Ērika spēle uz grīna un Hoļcam izdodas izraut neizšķirtu.
6.bedrīte – Pēc pirmā sitiena Hoļcs blakus bunkuram 3 metrus pirms grīna, Ēriks starp priedītēm pa labi no grīna. Kundziņš ne pārāk veiksmīgi uzsit bumbiņai pa pieri un tā pārlido pāri grīnam. Hoļcs izmanto situāciju un ar bugiju noformē uzvaru. Spēlē atkal neizšķirts.
7.bedrīte – Ērika bumbiņa pēc pirmā sitiena nonāk starp priedītēm aiz ceļa. Viens sitiens garām bumbiņai, viens bakstījiens, tad bunkurs – rezultātā sniegavīrs. Hoļcs īpaši nespīdot, ja neskaita pirmo sitienu, ar dubultbugiju noformē uzvaru bedrītē un pirmo reizi mačā izvirzās vadībā.
8.bedrīte – Abi spēlētāji pēc trīs labiem sitieniem atrodas netālu no grīna. Hoļcs norauj čipu, kā dēļ zaudē bedrīti. Mačā atkal neizšķirts. P.S. Spēle šajā brīdī varēja beigties, jo gulbju pāris aizšķērsoja ceļu un negribēja laist tālāk.
9.bedrīte – Hoļcam divi labi vudi un bumbiņa uzkalniņā pie grīna. Ērikam divi labi dzelži un, pa gabalu skatoties tiešs trāpījums bunkurā. Taču golfa dievs atkal ir Kundziņa pusē – bumbiņa dīvainā veidā ir izlidojusi ārā. Hoļcam norauts čips un Ēriks ar bugiju noformē uzvaru, kā arī izvirzās vadībā.
10.bedrīte – Hoļca pirmais sitiens pie dāmu izsitiena vietas, otrā ceļu nedaudz aizšķērso vientuļā koka galotne. Par spīti šķēršļiem Hoļcs tiek pie bugija, bet tas ir par maz jo Ērikam skaists PAR un viņš izvirzās vadībā jau ar divu bedrīšu pārsvaru.
11.bedrīte – Pēc pirmajiem diviem sitieniem Ērikam pārsvars, taču viņš to iznieko, ļaujot Hoļcam izraut neizšķirtu.
12.bedrīte – Abiem spēlētājiem labs pirmais sitiens. Tālāk seko Ērika supersitiens ar dzelzi, noliekot bumbiņu 3 m attālumā no karodziņa. Tad puts, un laiks viskija blašķītes atvēršanai, jo bumbiņa iekrīt bedrītē. Hoļcs ar savu bugiju, kas viņam ir labs rezultāts šajā bedrīte, spiests piekāpties. Rezultāts jau sāk kļūt nepieklājīgs 3/6 Ērika labā.
13.bedrīte – Ēriks kā bokseris turpina klopēt Hoļcu – lielisks pirmais sitiens – bumbiņa pāris metru attālumā no karodziņa, sarežģīts puts un vēl viens bērdijs. Hoļcam pirmo reizi sanāk lielisks sitiens ar dzelzi, taču tas ir pārāk lielisks un bumbiņa ielido bunkurā aiz grīna. Rezultāts kļūst 4/5 Ērika labā. P.S. Abi spēlētāji piekrīt tam, ka bērdijus šajā dienā vairāk nevajag. Pirmkārt – Ēriks ir pie stūres. Otrkārt – Hoļca blašķīte ir iztukšota.
14.bedrīte – Vai nu lielais pārsvars, vai arī kādi citi apstākļi traucē Ērikam nospēlēt labi. Nesanāk otrais, trešais un vēl viens sitiens un rezultātu kartītē otrais sniegavīrs. Hoļcs savukārt noformē sev PAR un nedaudz uzlabo situāciju mača rezultātā – 3/4 Ērika labā.
15.bedrīte – Pēc pirmā sitiena Hoļca bumbiņa kur ierasti – netālu no 6.bedrītes izsitienu vietām, savukārt Ērika bumbiņa atrod ceļu bunkurā. Gala rezultātā abiem spēlētājiem dubultbugijs un rezultāts kļūst 3/3 Ērika labā.
16.bedrīte – Situācija bedrītē mainījās kā sieviešu volejbolā. Pēc pirmā sitiena nedaudz labāk Ērikam, pēc otrā nedaudz labāk Hoļcam, pēc trešā nedaudz labāk Ērikam. Ar ceturto Hoļcs uz grīna tālāk seko divi puti un bugijs. Ēriks ceturto no grīna malas aizputerē krietni par tālu, ar piekto atpakaļ arī par tālu apmēram 2,5 m no bedrītes, un Hoļcam parādās cerība. Taču cerība tikai parādījās. Ēriks sakoncentrējas, ieputerē un izvelk neizšķirtu šajā bedrītē, kas nozīmē uzvaru mačā 3&2.