Match Play

22/08/2023
Fināli

Saulainajā un golfam ideāli piemērotajā otrdienas rītā Ozo laukumā Match Play finālos par piekto vietu cīnājās Gundars un Hoļcs, savukārt Lielajā Finālā tikās Ēriks un Linards.

Par 5.vietu Gundars vs Ivo 5&4

Ar mierīgu apņemšanos ātri neiekrist kādās nepatikšanās maču sāka Ivo un Gundars, kam sākotnējos ideālus kādu laiku izdevās uzturēt pie dzīvības. Ja pirmajā bedrītē pēc šādas stratēģijas ar bugiju vadībā izvirzījās Gundars, tad Ivo nākamajā bedrītē tieši tāpat revanšējās. Notikumi trešajā bedrītē lika Gundaram mazliet sabažīties, jo pretinieks ar pirmo sitienu tika blakus grīnam un noformēja dienas pirmo PARu, kam bugijs blakus vairs ne nieka nebija vērts.

Līdz ar to plānam spēlēt bez nepatikšanām tika pielikts punkts, un 4. bedrītē jau sekoja dažāda mēroga manevri. Vudi atteicās no konstruktīvas sadarbības ar Ivo, kam nācās vairāk pakapāt zāli lielākā vai mazākā attālumā ārpus fērvejiem, tikmēr Gundars par pastaigām šurpu-turpu piemērotāko vietu atzina grīnu. Atturoties no sarežģītu skaitļu saukšanas, praktiski tas deva uzvarētu bedrīti Gundaram un mačā atgriezties pie neizšķirta.

Ivo nekomplimentāras pārrunas ar vudiem strupceļā sabija arī 5. bedrītē, tādēļ viņa bumbiņa paviesojās dažādās zāļainās, slapjās un niedrainās vietās, līdz labāk par nervu zālēm erudīcijas konstruktu meistaram palīdzēja puteris. Krietni tālā un dažādiem krietniem lauzumiem bagātā ripinājumā Ivo piedabūja bumbiņu pie pašas bedrītes, kur atlikušais čiks-un-viss puts ļāva paglābties no divciparu skaitļa parādīšanās. Gundars tikmēr ar bugiju otro reizi mačā izvirzījās vadībā, ko ar mazāku vai mērenāku pārsvaru vairs nepazaudēja.

Patīkamas atmiņas mēdzot prātā saglabāties ilgāk nekā pretēja rakstura piedzīvojumi, tādēļ Gundaram šķiet, ka 6. bedrītē viņš sezonā pirmo reizi tika pie iespējas atvieglot bērdiju blašķīti. Ivo klasisks PARs likumsakarīgi necik daudz nespēja iepriecināt. Pa mazliet taisnākiem ceļiem 7. bedrītē Gundars tika pie bugija, un tas ļāva ar viena sitiena pārsvaru palielināt pārsvaru mačā līdz 3up, bet kāpuma fāze rezultātā līdz ar to bija uz kādu laiku beigusies.
Kamēr Gundars bez lielām nepatikšanām, bet, paspējot pasūkstīties gan par purvaino 8. bedrītes fērveja pēdējo posmu, gan pārāk dzīvelīgo grīnu, tikko būtu spējis saskaitīt savus sitienus uz roku pirkstiem, tikmēr viņa pretinieks bez ilgām ceremonijām noformēja PARu. Noslēdzot pirmo deviņnieku, vienīgo reizi mačā abi konkurenti kādu bedrīti izspēlēja ar vienādu rezultātu, šajā gadījumā bugiju, kas ļāva Gundaram saglabāt 2up.

Doma 10. bedrītes fērvejā sist ar vudu Gundaram beigās maksāja divkāršu bugiju, turpretim Ivo pietika ar vienu sitienu mazāk, kas viņam ļāva mačā pietuvoties līdz vienas bedrītes deficītam. Taču Fortūna, iemiesojusies čiperī, novērsa savu vaigu no Ivo, kas ļāva Gundaram ar PARu nākamajā bedrītē un bugiju 12. bedrītē panākt sev 3up. Allaž mundrumu raisošajā 13. bedrītē Gundaram pretvējā izdevās trāpīt uz grīna pie pašas dīķmalas, un nez kādēļ bekspinu izrādīt sadomājusī bumbiņa tomēr noturējās forgrīnā, nevis izvēlējās "Pūt, vējiņi" Baibiņas ceļu. Ivo bumbiņai gan nebija iebildumu atvadīties ar noslīkšanu, un rezultāts mačā pēc līdera PARa kļuva 4up.
Abi pretendenti spēkos līdzvērtīgi izspēlēja 14. bedrīti, bet liktenīgā atšķirība bija tā, ka Ivo pirmā no starta vietas sistā bumbiņa bija atradusi iespēju par pēdas tiesu ieripot autā. Līdz ar to Gundaram bugijs nodrošināja gan uzvaru mačā 5&4, gan vinnētu glāzi alus kā pievienoto vērtību.

Par 1.vietu Ēriks vs Linards 1&0
Ēriks un Linards apstākļu sakritības dēļ līdz Match Play finālam bija nokļuvuši izspēlējot tikai vienu maču. Lai gan daži par favorītu uzskatīja Ēriku, tomēr mačs bija ļoti saspringts un aizraujošs, un mēs interesentiem piedāvājam nelielu atreferējumu pa bedrītēm.

1. Ēriks paspēj padzīvoties visur - krūmos, fērvejā, rafā un bunkurā. Kopā 7. Tikmēr Linards iedarbina savu super draiveri un pēc tam, nospēlējot droši, uzvar bedrīti ar 6. 1UP Linardam

2. Abiem labi draivi, taču Ērika bumbiņa apstājas pie pašas priedītes stumbra. Nākas pārdropēt. Tālāk labs trešais un galā bugijs. Linards otro aizšauj pa labi aiz dīķa. Izķepurojas ar 6. Neizšķirts.

3. Linards iesit dziļajā bunkurā, Ēriks virs bunkura. Linards ar puteri izcili tiek ārā, bet pieviļ trīs ripinājumi. Ēriks sit, kā pats saka, “gļēvi” uz grīna malu, lai nav jāsit pāri bunkuram. Bet iztiek ar diviem putiem. 1UP Ērikam.

4. Bez lielām kļūdām, taču abi papildina bilanci ar nepārliecinošiem sitieniem uz grīna. Abiem pa 6. 1UP Ērikam.

5. Linardam izcils draivs, otrais uz grīna tālās malas +3 puti, bet ar to pietiek, jo Ēriks iesit Ķīšezerā pirmo, un pēc tam arī trešo sitienu. Rezulātā 8. Mačā - neizšķirts.

6. Linards pāri grīnam= 4, Ēriks uz grīna =3. 1 UP Ērikam.

7. Ērikam norauts draivs ap 50 m. Linardam turpina būt lielisks. Taču ar diviem tāliem dzelžiem, Ēriks ir čipa attālumā. Tikmēr Linards pamanās aizsist mazliet pa kreisi aiz piegrīna priedītēm. Nākamais tajās iesprūst un rezultātā Linardam 7, Ērikam 6. 2UP Ērikam.

8. Klasiski skaisti izspēlēta bedrīte ar perfektiem draiviem un vuda un dzelža turpinājumu. Taču Ēriks pieļauj kļūdu puterējot un Linards uzvar ar PAR pret 6. 1UP Ērikam.

9. Atkal labi draivi. Otro Ēriks iesit dīķī pie grīna, Linards paliek pa labi no grīna. Ar lielisku čipu un putu Ēriks izvelk neizšķirtu - 5 abiem. 1UP Ērikam.

10. Linards iedraivo centrālā koka lapotnē, tomēr bumbiņa nokrīt aiz koka, kas dod iespēju labi izspēlēt bedrīti. Lai gan pa vidu Linardam gadās viens lieks sitiens, tomēr viņš tāpat uzvar ar 5, jo Ērika draivs nebija gana tāls un atkal trīsputs. Neizšķirts

11. Pirmos abi ar dzelžiem aizsit mazliet pa labi, uzkalniņā. Otro Ēriks trāpa pa pieri un bumbiņa apstājas aiz grīna sarkanajos mietos garā zālē. Linardam otrais uz grīna. Lai gan uzsit trīsputu, tas pats gadās arī Ērikam un Linards uzvar ar 5 pret 6. 1UP Linardam.

12. Draivi abiem bunkurā. Ēriks izsit 20m ārā, Linards iešauj dīķī. Tomēr tālāk Ēriks norauj sitienu uz grīna un pēc tam arī čipu. Linards ar 6 pret 7 uzvar bedrīti. 2UP Linardam.

13. Ērikam klasisks PAR, Linardam pa kreisi no grīna. Finišā 5. 1UP Linardam.

14. Linardam draivs noslaiso, taču tomēr paliek laukumā. Ērikam draivs noraujas pa kreisi, un arī paliek laukumā. Ar lielisku tuvo spēli – čips+puts, abi izvelk PAR. 1UP Linardam.

15. Ērikam mazliet noraujas sitiens un bumbiņa apstājas pie pašas grīna malas. Ir tālais karogs. Linardam pa labi pie bunkura. Tomēr Ēriks rupji kļūdās puterēšanā (4 puti) un uzdāvina Linardam bedrīti ar 4 pret 5. 2UP Linardam.

16. Linardam izcils draivs. Ērikam diezgan labs, tomēr aizķer pēdējo bērzu labajā pusē, taču bez trakām sekām. Tālāk Ērikam divi lieliski sitieni ar dzelzi un bumbiņa ir uz grīna. Tikmēr Linards mēģina laimi ar vudu. Ir tāls, bet nav precīzs, tādēļ divi čipi šoreiz iegāž un Ēriks ar PAR pret 6 uzvar bedrīti. 1UP Linardam.

17. Linardam tāls draivs kā vienmēr, bet kalniņā pa kreisi. Ērikam labs dzelzis, paliek 170 m līdz grīnam. Otro Ēriks trāpa mazliet pa pieri, kas šoreiz palīdz un bumbiņa apstājas 5m pirms grīna. Linards otro pārsit pāri grīnam tālajā galā. Ir tuvais karogs. Ēriks sit ar puteri un paliek 1,5-2m līdz karogam. Ērikam izdodas ieripināt PAR, kamēr Linards līdz bedrītei tiek ar vēl 3 sitieniem un finišā 5. Mačā - neizšķirts.

18. Un te viss sākas atkal no 0. Ērikam lielisks draivs 220m. Taču Linardam pirmā un vienīgā kļūda ar draiveri gadās tieši šeit. Tas noraujas un bumbiņa pie dāmu starta iešaujas dīķī. Ar trešo Linards ir 150 m no grīna. Ceturto aizsit pa labi aiz piegrīna bunkura. Tas Ērikam dod lielu handikapu un mieru. Atliek tikai uzsist uz grīna un šoreiz tas arī perfekti izdodas. Linards ideāli uzčipo, taču šoreiz tas viņu neglābj. Ērikam divi puti un ar PAR pret 6 uzvar bedrīti un visu maču ar 1&0.

15/08/2023
Mazie pusfināli

Diemžēl saspiestā grafika dēļ, maču starp Gundaru un Normundu nācās aizvadīt LMGL 6.posma ietvaros. Diemžēl Normunds pieļāva pārāk daudz kļūdu tuvajā spēlē, lai kārtīgi pacīnītos ar Gundaru. Rezultātā ar 5&4 uzvar Gundars.

Mačam ar Ivo, laiku neizdevās izbrīvēt arī Ingmāram, kuru paralēli nomoka pavasara futbola mačā gūtā ceļgala trauma, tādēļ bez cīņas tālāk tiek Ivo, kurš par 5.vietu mērosies spēkiem ar seno draugu un cīņu biedru golfa laikumos - Gundaru Galkinu.

4/08/2023
Ēriks vs Normunds

Normunds ieradās uz maču ar mazu nokavēšanos, taču tas neatstāja nekādu sliktu iespaidu uz spēli. Pirmo bedrīti nospēlēja ar 5, turklāt to varētu ieskaitīt kā PAR, jo pa vidu vēl viens daļēji norauts sitiens. Tas gan neglāba no pirmās bedrītes zaudēšanas, jo Ērikam izdevās nospēlēt ar 4. Līdzīgi turpinājās arī otrajā un trešajā, kur Normunds zaudēja tikai par vienu sitienu. (4/5 un 7/8). Ērikam 3up. Ceturtajā ar garu ripinājumu Normunds izrauj neizšķirtu ar 5. sitieniem. Piektā un sestā labāk padodas Ērikam un jau 5 up. Septītajā Ēriks iesit bērzos pa labi, Normundam taisns sitiens, paliek ap 50 m līdz bedrītei. Taču ceļš līdz tai prasa vēl piecus sitienus un Ēriks necerēti uzvar arī šajā bedrītē. Astotā Ērikam 5, Normundam 7. Devītajā Ērikam izcils 2.sitiens no 150 m uz grīna malu un rezultātā PAR un 8up. 10 bedrītē Normunda sitiens ir sašķobījies no maziem uzlabošanas centieniem, kā rezultātā Ēriks ar 6 uzvar šo bedrīti un kopā maču ar 9&8.

07/2023
Jānis Janševics vs Hoļcs un Gundars vs Jānis Pakalns

Pirms un pēc MGL divdiennieka tika izspēlēti divi Match Play ceturtdaļfināla mači.
Vispirms par vietu pusfinālā cīnījās Jānis J un Hoļcs, kuri savu maču aizvadīja Viesturos. JJ sāka veiksmīgāk, izvirzoties vadībā 2UP. Trešajā bedrītē abi golferi pēc 7 sitieniem vienojās par draudzīgu neizšķirtu. No nākamajām četrām bedrītēm trijās, lai ko darītu Hoļcs, JJ izdarīja par vienu sitienu mazāk. Piektajā Jāņa pārsvars bija vēl nedaudz lielāks, kas ļāva izvirzīties vadībā 6UP. Astotajā un devītajā abiem pa sešiniekiem, un pirmo apli JJ pabeidza ar pietiekami nopietnu pārsvaru.
Ja kāds, ieskaitot Jāni, domāja, ka Hoļcs ir gatavs drīzai rokas paspiešanai, tad rūgti maldījās... Otrā apļa pirmajās divās bedrītēs abiem pa bogijam, uzvarētāju nenoskaidrojot jau četras bedrītes pēc kārtas. Trešajā (12) Jāņa dzīvošanās pa grāvi ļāva Hoļcam ar bogiju deficītu samazināt. Ceturtajā (13) abiem atkal pa bogijam. Piektajā (14) JJ kārtējo reizi paviesojās sev tik mīļajā remonta zonā blakus dīķim. MGL noteikumu guru Gundars uz telefona zvanu uzreiz nevarēja atbildēt, un JJ turpināja spēlēt divas bumbiņas - vienu no tuvākās spēlējamās vietas remonta zonai un otru no dīķa malas. Beigu beigās Jānim visi rēķini (ieskaitot kura bumbiņa bija kura) sajuka un bedrīti ar 7 vinnēja Hoļcs. Sestajā Ivo uz Jāņa bogiju pēc patāla un skaista ripinājumu atbildēja ar PAR, trīs bedrītes līdz mača beigām atpaliekot vairs tikai trīs bedrīšu tiesu. Pēdējo bedrīšu neveiksmes gan Jāņa rokām nelika trīcēt pārāk nepieklājīgi, un JJ ar bogiju pret Hoļca dubulto bija pārāks, uzvarot visā mačā 4&2.

Gundaram un Jānim pirmās bedrītes izspēle Ozo laukumā izvērtās par plašāka profila iesildīšanos, un vienīgais pieminēšanas vērts bija neizšķirts tās noslēgumā. Otrajā bedrītē liriskās atkāpes jau bija beigušās, abiem pretendentiem pa bugijam un arvien neizšķirts. Trešajā bedrītē Jānim klasisks PARs, Gundaram tikpat klasisks bugijs un nonākšana iedzinējos. Nākamajā bedrītē PAR5 Gundaram atmaksājās risks sist no labējā meža beigām kaut kur grīna virzienā - koki pašķīrās un pēc bumbiņas nonākšanas uz grīna izdevās ar bugiju atjaunot neizšķirtu.
Prieki Gundaram gan nebija ilgi - ilga bija tikšana līdz grīnam piektajā bedrītē, un Jānim arī nonākšana pēc draiva stāvu zemāk pie niedrāja sarkanajos mietiņos neliedza ar divkāršu bugiju vinnēt bedrīti un atgūt vadību. Abiem pa bugijam sestajā bedrītē arvien vadību ļāva saglabāt Jānim, turpretim septītajā bedrītē Gundars uz grīna tika pa taisnākiem ceļiem un pēc divkārša bugija atkal mačā neizšķirts. Ūdeņiem bagātajā 8. bedrītē Gundars noslīcināja divas bumbiņas tālākajā līcī, Jānis - vienu starta vietai tuvākajā Ķīšezera daļā, un trešo reizi mačā izvirzījās vadībā. Pa bugijam devītajā bedrītē nozīmēja, ka pēc pirmā deviņnieka Jānis turas līderos ar 1UP.
Pēc abiem šķībiem draiviem no desmitās starta vietas netīkamākā pozīcijā zem lapegles attapās Gundars, un neko labot turpinājumā vairs nespēja, nonākot zaudētājos ar divu bedrīšu iztrūkumu. Toties 11. bedrītē izdevās ar bugiju deficītu samazināt, izmantojot Jāņa sekošanu bumbiņai šurpu-turpu pāri grīnam. Spēku samēru neizmainīja 12. bedrīte, kur Jānis pārvarēja kārdinājumu pie grīna sist bumbiņu no sekla ūdens, un neizšķirtam bedrītē pietika ar divkāršu bugiju pēc bumbiņas nomešanas ar sodu.

Gundaram trešo reizi mačā izdevās rezultātu izlīdzināt 13. bedrītē, trāpot pirmo sitienu uz grīna, turpretim Jānim bumbiņa devās ūdens procedūrās. Tuvojoties mača kulminācijai, sekoja divi neizšķirti pēc kārtas, ar PARiem izspēlējot 15. bedrīti un ar bugijiem Nr. 16. Abi pretendenti ne tās labākās situācijas sev izveidoja 16. bedrītē, pēc otrā sitiena nonākot mežiņā pa labi vai tā ietekmes sfērā. Jānis sarežģījumus atpiņķerēja veiksmīgāk un ar bugiju kļuva par līderi nu jau izšķirošo ceturto reizi. Priekšpēdējā bedrīte mačā kļuva par pēdējo - fērvejs draivos tika pasaudzēts, taču Jānis, nonācis sāniski tālākās pozīcijās pa kreisi, kārtējo reizi apliecināja nevainojamas hibrīda nūjas pārvaldīšanas prasmes un turpinājumā no piegrīna izkārtoja uzvaras vērtu bugiju. Gundars draivu gan netrāpīja gluži dīķī, bet pārāk tuvu tam, lai turpmāk izkacētu ko labāku par divkāršu bugiju. Uzvara Jānim kabatā un iespēja nākamajā kārtā jau pretendēt uz finālu! Apsveicam!