Jaunumi

 

11/10/2022
Hoļca kauss


Sāksim ar jautājumu: Vienā galā speķis, otrā galā šašliks, bet pa vidu 56 reizes sit. Kas tas ir?

Šīs mīklas atbilde ir Hoļca kauss. 11.oktobrī Viesturu laukumā pulcējās mediju līgas golferi un tiem pietuvinātie, lai jau 22.reizi cīnītos par Hoļca kausu.

Šoreiz uz starta stājās astoņi golferi, par vienu vairāk, nekā šīs sezonas apmeklētākajā posmā. Tālāk par viņu panākumiem. Pauls Rozenvalds cīnījās, cīnījās, cīnījās un finišēja 6.bedrītē 4 metrus no bedrītes. Normunds Rutulis skaitīja 56 cāļus ... ups sitienus un finišēja 8.bedrītē 7 metrus no karodziņa.

Kristiānam Rozenvaldam, lai pabeigtu 9 bedrītes pietrūka 4,2 metri. Finišu uz 9.bedrītes grīna piedzīvoja arī Gundars Galkins. Līdz bumbiņas iekrišanai bedrītē pietrūka tik daudz, cik platuma ziņā atšķiras šaursliežu dzelzceļš no normālā dzelzceļa. Linards Lapa turnīram punktu pielika, raidot bumbiņu 9.bedrītē.

Hoļca kausa izcīņā trešo vietu izcīnīja Ēriks Kundziņš, kurš pēc superdraiva finišēja 150 metrus no 10.bedrītes karodziņa. Uz pjedestāla otrā pakāpiena kāpa turnīra iedibinātājs Hoļcs, kura bumbiņa pēc pēdējā sitiena piezemējās kalniņā pie 10.bedrītes grīna, metrus 7-8 no karodziņa. Par turnīra uzvarētāju kļuva šosezon gandrīz vai neuzvaramais Jānis Janševics, kurš lepnā vientulībā finišēja, iesitot bumbiņu 11.bedrītē.

Tiekamies pēc gada, kad nūju varēs vicināt jau 57 reizes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


04/10/2022
2022.gada 9.posms
. Ozo

Uz sezonas pēdējo MGL posmu Ozo laukumā pulcējās pēdējā laikā ierastais četrinieks - Gundars, Hoļcs, Normunds un Janševics. Izloze pirmajā flaitā aizsūtīja Hoļcu un JJ, otrajā - GG un Normundu.

Kaut arī prognozes lika gatavoties uz diezgan slapju golfu, Māmiņa Daba šoreiz parūpējās par vējainu, tomēr sausu laiku. Pirmās trīs bedrītes Hoļcs un JJ turējās soli solī, Jānim esot vadībā tikai par sitiena tiesu. Kaut arī nākamajās bedrītes JJ pārsvaru pār flaita partneri mazliet palielināja, lielākais lūzums notika astotajā bedrītē... Hoļcs no tee sita spēcīgi, taisni un tālu. Trīs reizes. Pēc kārtas. Autā. Un tika pie 15. Un 70 pirmajā aplī. Astotajā autā izsita arī Jānis, tomēr turpinājums JJ bija rāmāks - 8 līču bedrītē. Iespējams atvieglots, ka ticis garām šaurajai zemes strēlei starp līčiem un autu, devītajā Jānis pavējā aizdraivēja metrus 222, ar otro tika labā pozīcijā uz gīna un arī ieripināja metrus piecus garo putu - bērdijs un kopā apaļi 50.

Tēzei par liekā svara kaitīgumu sezonas noslēguma posmā Gundars vēl ticēja pirmajās bedrītēs, kur vēja pūtieni nešķita īpašas ievērības vērti. Tiesa, viņam nebija laika domāt par vēju visādi rāmajā 4.bedrītē, kur procedūra izkļūšanai no labā meža manāmi ieilga, un pretendentam bez spožuma arī pārējos sitienos tas sagādāja pierakstāmu apaļu duci. Rezultātu kartītē Ķīšezera krasta bedrītēs viļņošanās bija ne mazāka kā balti sakultajos ūdeņos. Bēdīgi slavenajā 8.bedrītē vēl bija jāpacīnās, lai tiktu līdz bumbiņas noslīcināšanai, un pirmā devītnieka pēdējā trešdaļā panāktais 8-11-8 ļāva spēles sajūtās atgriezties pārdesmit gadu senā pagātnē. Normundam pirmā devītnieka otrajā pusē skaitītājs arī griezās kā blēdīgā taksī, un atlika vien raudzīties, kā situāciju vērst par labu raunda turpinājumā.

Hoļcam otrais aplis sākās ar bumbiņas meklēšanu pa labi bērzos desmitajā, smiltīm un dīķi vienpadsmitajā. Jānis uzsāka kursu uz laukuma iziešanu zem 100 sitieniem. Un to izturēja veselas trīs bedrītes. Un tad izlēma iesist 13ās dīķī vienu bumbiņu no tee un vēl divas no dropzonas - 10! Latvijas Erudītu Pavēlnieks vienīgo divciparu skaitli sasniedza 16ajā - 12, otro apli pabeidzot ar tiem pašiem 70, ko pirmajā, kas kopā attiecīgi deva 140 sitienus. JJ vairs lielās auzās neiebrauca, bet arī zvaigznes no debesīm nesalasīja - 55 un kopā 105.
Ja ne gluži absolūti, tad mazliet visu vērst uz labo pusi Normundam otrajās deviņās bedrītēs lielākoties izdevās, pat neraugoties uz tādu netaisnību, kā fērvejā pazudušu bumbiņu pēc sitiena no 14. bedrītes starta vietas. Gundaram tikmēr izdevās beidzot rast apstiprinājumu tēzei, ka Ozo otrās deviņas bedrītes ir taču vieglākas par pirmo deviņnieku. Lai arī bugijs bija labākais, ko izdevās savaņģot, ar vidusmēra čubināšanu uz priekšu pietika, lai otrās deviņas bedrītes nospēlētu par 13 sitieniem labāk un neuzprasītos uz sezonas beigu depresiju. GG kopā 121 un NR 149.

Līdz ar to Jānis izcīnīja piekto uzvaru sezonā - apsveicam! Kopvērtējuma ciparus visprecīzāk kopā savilks Ēriks, bet neoficālie aprēķini liecina, Gundars finišēja otrajā un Hoļcs trešajā vietā.


20/09/2022
2022.gada 8.posms
. Viesturi

Septembra 20.dienā uz MGL priekšpēdējo posmu pulcējās Gundars, Hoļcs, Normunds un Janševics.

Mierīgā diena Viesturos rāmi sākās Gundaram, un atsevišķu bedrīšu rezultāti it kā neko solīdu nesolīja. Pirmajā deviņniekā abas PAR3 bedrītes tika nopārotas, bet citur lieliem priekiem pamata nebija. Gluži tāpat kā bēdīgām pārdomām, jo divkāršs bugijs bija sliktākais, kas tobrīd iegadījās. Tā kā dabli ienācās arī 4. un 6.bedrītē, kur tie noskaņojumu neuzlabo, summā 47 sitieni pirms otrā apļa sākuma šķita gluži vai kā priekšlaicīga vārdadienas dāvana. No lielām nepatikšanām gandrīz izvairījās arī Hoļcs, kam vienīgi aplinkus gājieni 4.bedrītē maksāja pirmo apaļo divciparu skaitli. Trijās bedrītēs vēl piesummējot triplus, starpfinišu raundā Ivo pēc 9 bedrītēm sasniedza ar 56 sitieniem - vecumam atbilstošu rezultātu gluži vai kā ģenerālmēģinājumā savā vārdā nosauktā kausa izcīņai.
Otrajā flaitā Normunds ierasti sāka mazliet miegaini ar 7 pirmajā un 9 trešajā bedrītē. JJ, tieši otrādi, pirmajās bedrītēs tika pie bugija un PAR. Toties trešajā... bumbiņas autā, grāvji un 12! Normunds pie devītnieka ticis arī ceturtajā un piektajā, nākamajās divās tika pie cienījamiem bugijiem. Tiesa divi 7 apļa beigās pie mazāka skaitļa par 63 neļāva tikt. JJ pēc fantastiskās trešās bedrītes neko sliktāku par diviem dubultajiem bugijiem kartītē nerakstīja un apli pabeidza ar 51 sitienu.

Otrajā deviņniekā Gundaram PARi rokā vairs nedevās, bet arī lielo ziepju trauciņš necik daudz nepildījās, ja neskaita sniegavīru pēc operēšanas pa grāvjiem PAR5 bedrītē. Trāpīts pagarš ripinājums uz pēdējā grīna ļāva arī otrajā deviņniekā pasprukt zem 50 un raundu pabeigt ar 96 sitieniem. Hoļcs vaļības ar divcparu skaitļiem otrajā aplī vairs neatļāvās, tomēr divi astoņnieki piebremzēja progresu, un pēc godīgi nopelnīta pēcspēles dzēriena prāta spēļu industrijas balsts varēja doties ar trīs vertikālu svītru rezultātu.

Normunds otrajā aplī bija kārtīgi pamodies, kas atspoguļojās arī spēlē. Divi bugiji, kaudzīte ar dubultajiem un beigās 54, kas skanīgās balss īpašniekam varētu būt viens no visu laiku labākajiem rādītājiem deviņās Viesturu bedrītēs. Pa visām 18 kopā 117. Jānis, diemžēl, atkārtoja pirmā apļa scenāriju. Bugijs, PAR un tad 9 trešajā. Kaut arī turpinājumā JJ vēl tika pie diviem pāriem, neklātienes konkurenci GG sastādīt neizdevās - 51 otrajā aplī un kopā 102.

Apsveicam Gundaru ar rudenīgi skaistu uzvaru!


23/08/2022
2022.gada 6.posms
. Ozo

MGL sestajā posmā pēc divu maču izlaišanas atkal ierindā bija čempions Ingmārs, kuram piebiedrojās Gundars, Hoļcs un Jānis Janševics. Izloze pirmajā flaitā aizsūtīja Gundaru un Jāni, kuriem sekoja Ingmārs un Hoļcs.

JJ sāka ar slaidu draivu dīķī, pēc kura dubultbugijs tik slikts nemaz neizlikās. Gundars jau pirmajā bedrītē sita stabili un tika pie 5. Otrajā bedrītē Gundaru sitienā ar piču uz grīnu no nokļūšanas priedītēs izglāba tiešs trāpījums pa karoga kātu. Sekoja trīsputs (priekšpēdējais no tiem 'es-tūlīt-pabeigšu') un divkāršais bugijs rokā. Jānis pēc neslikta draiva otrajā sitienā aizķēra kokus pa labi no fērveja un arī tika pie sešinieka. Arī trešajā flaita biedri nospēlēja līdzīgi tiekot pie bugijiem. Ceturtajā Gundars pēc necila draiva un otrā sitiena tika pie bugija, kurš likās gana labs. JJ veicās nedaudz labāk, kas ļāva priecāties par dienas pirmo PAR. Piektajā Gundaram izdevās solīds draivs, bet sekoja norauts otrais sitiens. Toties ar piču Meistars piesita metru no karoga, un pēc viena ripinājuma arī GG kartītē ierakstīja pirmo PAR. Jānis tik labi neripināja un bija spiests samierināties ar bugiju. Arī sestajā abiem golferiem pa neizteiksmīgam bugijam. Garajā septītajā JJ ar trim sitieniem tika gandrīz līdz grīnam, kam sekoja veiksmīgs čips un dienas otrais PAR. Gundaram vairāki pusnorauti sitieni un galā klunkurīgs 7nieks. Arī astotajā GG pēc bakstīšanās gar mežmalu tika pie divkāršā bugija, kas līču pārvarēšanas bedrē nelikās slikti. JJ līčiem pāri tika veiksmīgi, tomēr pie vēl viena PAR neļāva tikt švakā ripināšana. Devītajā Gundaram labs draivs, ar otro sitienu iekāpts fērveja bunkurā un beigās samurcīts divkāršs bugijs, ka pirmajā aplī kopā deva 49 sitienus. Jānis apli pabeidza ar bugiju un 46 sitieniem.

Kā jau tika minēts sākumā, izloze otrajā flaitā saved kopā divu zīmolu virsvadoņus – MVP šefu Ingmāru Jurisonu un Lieliskā Piecinieka garīgo tēvu Ivo Krumholcu. Ingmārs spēli iesāk samērā cienīgi, nopelnot bugiju, bet Hoļcs šoreiz nolemj atkāpties no principa, pie kura turējies gadus četrus – ar labu sitienu tikt projām no kluba mājas, un tikai tad sākt vārīt ziepes. Viņš ar pirmo sitienu raida bumbiņu dīķī un spēj saglābt tikai septītnieku. Nākamajā bedrītē Hoļcam ar diviem labiem sitieniem ar vudu arī izdodas tikt pie bugija un starpība starp abiem spēlētājiem sarūk līdz vienam sitienam. Nonākot trešajā izsitienu abi golferi secina, ka rakstītam reizēm nevar ticēt. Ja uz sētas vai sienas rakstīts, ka Cojs ir dzīvs, tad tā jau kuro gadu nav taisnība. Tāpat kā, ja Ozo laukumā uz bedrītes shēmas rakstīts, ka no dzeltenajām izsitienu vietām līdz bedrītei ir 135 m, tad realitātē attālums ir gandrīz 160 m. Šāds attālums liek abiem golferiem no somas vilkt savus spēcīgākos ieročus – 5 hibrīdu un 3 vudu, kas ļauj tikt pie bugijiem. Šīs bedrītes izspēlē Hoļcs paveic vienu no trim dienas supersitieniem – ar pirmo mēģinājumu tiek ārā no bunkura, kas ir tikai nedaudz seklāks nekā prātā spēļu meistara augums. Savukārt Ingmāra Nike bumbiņa uzsāk flirtēt ar bedrīti. Šādus flirta mēģinājumus (noripošana pa bedrītes malu, izgriešanās no bedrītes, apstāšanās sprīža attālumā no bedrītes) visas spēles laikā tā veic vismaz 5-6 reizes. Nākamajās divās bedrītēs rakstošais žurnālists spēlē ātri un bez žēlastības, noformējot bugijus, savukārt runājošais žurnālists iemanās iekulties dažādās nepatikšanās – ļoti skaists un tāls sitiens pāri fērvejam gravā un sitiens ar čipu pa koku ceturtajā bedrītē, divas paviesošanās sarkanajos mietos piektajā bedrītē, un Ingmārs Hoļcu apsteidz jau par sešiem sitieniem. Nākamās divas bedrītes spēlētāju kartītēs tiek ierakstīti piecinieki, taču protokols neparāda kā pie viena no pieciniekiem septītajā bedrītē tika Hoļcs. Viņš pēc kārtīgas tizluma demonstrācijas pirmajos četros sitienos veic dienas otro brīnumsitienu – iečipo bumbiņu bedrītē, kas atrodas metrus desmit ārpus grīna. Atlikušajās divās pirmā devītnieka bedrītēs Hoļcam katrā no tām izdodas pa vienam sitienam atkarot. Astotajā viņam piepalīdz Ingmāra sitiens ūdens līcī, bet devītajā MVP žurnālista cīņa ar rafu. Sasummējot visus ierakstus kartītē Jurisona kungam pēc pusceļa veikšanas ir 51 sitiens, bet Krumholca kungam dubults Lieliskais Piecinieks – 55.

Gundaram otrais aplis sākās bugiju, jo koks otrā sitiena ceļā liedza iedomāties ko vairāk. Jānis kokam garām tika, bet tad bakstījās, bakstījās un vēlreiz bakstījās līdz tika septītniekam. 11ajā GG patīkams draivs, bet otrais sitiens par īsu, lai arī uz grīna - bugijs pēc trīsputa. Ar mazliet atšķirīgām trajektorijām pie 5 tika arī JJ. 12ajā Gundaram šķībs trešais sitiens bumbiņu aizsit blakus grīnam ezera pusē un pēc čābīga čipa&trīs putiem nepriecējošs 7nieks. Flaita partnerim veicās vēl krietni švakāk - 9, kas savstarpējā duelī par sitiena tiesu atkal ļāva vadībā izvirzīties GG. 13ajā golferi pieklājīgi samainījās lomām. Jānis tika pie ciešama dubultbugija, kamēr Gundaram sen nebijis aplauziens ar ūdeni un četrputu izvērtās vēl vienā 7niekā. GG turpināja ar ne to labāko draivu uz treniņlaukuma pusi un norautu otro sitienu, bet beigās tālu ceļu uz grīna ripojusi bumbiņa uzdāvināja bugiju. JJ bedrīti sāka ne ta ar draivu, ne ta ar čipu - lai pēc kā izskatītos sitiens, bumbiņa pēc 50 metru lidojuma piezemējās autā. Tālāk Jānim veicās labāk un 8 pēc satriecošā sākuma nebija tas sliktākais rezultāts. 15ajā Gundars izmantoja sezonas abonementu uz bunkuru pa labi, bet šoreiz neko nelāgāku par divkāršu bugiju tas nesagādāja. JJ tika pie PAR puta, kas nebija veiksmīgs - 4, kas ļāva izlīdzināt savstarpējo rezultātu arī pirmo 15 bedrīšu summā. 16ajā Gundaram vairāki pusnorauti sitieni, plus sitiens uz grīnu beidzās ar bumbiņu bunkura pretējā slīpumā un 8nieku noslēgumā. JJ sita salīdzinoši labi, bet puterēja slikti - 7. Pēc viduvēja draiva tika pie bugija. Toties Gundars... Meistaram paīss draivs un pagreizs otrais sitiens, toties ar piču no metriem 40 bumbiņa palika metru no karoga un GG roka pat nedomāja notrīcēt - PAR un līdzsvars starp flaita partneriem pirms pēdējās bedrītes. 18ajā Gundara meistarības bāze neļāva sūdzēties par draivu līdz bunkura slīpuma augšai. Pēc JJ draiva bumbiņa tika pāri bunkura augšējai malai un paripoja arī gabaliņu uz priekšu. GG ar otro sitienu tiek savus 60m no grīna, toties JJ līdz grīnam paliek metri divi. Gundaram trešais sitiens par īsu, plus iestrēdzis arī čips un divi puti rezultējās divkāršā bugijā un 102 sitienos kopā. JJ piečipo pusotru metru no karoga. Kārtējais iesitamais PAR puts paliek neiesists - bugijs un kopā 101, kas tobrīd ļauj priecāties par flaita partnera pieveikšanu.

Otrajā flaitā otro devītnieku nedaudz labāk uzsāk Hoļcs, ar dubultbugiju atkarojot vēl vienu sitienu. Visai dramatiski izvēršas 11.bedrītes izspēle – erudīcijas spēļu meistars, piepūšot vaigus, raida bumbiņu pa labi uz vietu par kuru dzied Jānis Aišpurs, un pazaudē bumbiņu dīķi, savukārt Ingmārs ar diviem sitieniem nonāk 10 m attālumā no grīna. Hoļcs pēc notikušā pie sevis nospriež, ka sīvā grūtā cīņā atkarotie sitieni atkal būs čuš, bet golfa dieviņš lemj savādāk – sporta žurnālists norauj čipu, raidot bumbiņu bunkurā. Tad sitiens pa baļkiem un baltais spēles priekšmets atrod ceļu uz Ķīšezeru. Pēc bumbiņas nodropēšanas Ingmārs gan parāda klasi, bet tas vienalga summā rezultējas ar astoņiem sitieniem. Hoļcs tiek pie sešinieka un ir atspēlējis vēl divus sitienus. Ar 12.bedrītes izspēli labāk veicas Jurisonam, viņam par vienu sitienu izdodas uzlabot pārsvaru. 13.bedrītē Ingmāram bugijs, savukārt Hoļcs, kurš pirms bedrītes izspēles kabatā meklē noslīkšanai paredzētu bumbiņu veic dienas trešo brīnumsitienu – bumbiņa piezemējas uz grīna metrus trīs pa kreisi no bedrītes, bet pēc tam aizripo garām bedrītei uz labo pusi un apstājas putera attālumā no tās. Hoļcam nervi nenodreb un viņš tiek pie likumsakarīga bērdija. Pēc šī brinumdarba rezultāts uz tablo – neizšķirts. Nākamajā bedrītē starp spēlētājiem saglabājās Status Quo, bet 15.bedrītē, pēc Hoļca nomuļļšanās rafā, vadībā ar vienu sitienu izvirzās Ingmārs. PAR 5 bedrītēs izspēles laikā Krumholcs, Vēstures fakultātē mācītā teiciena: “Merde! Gvarde mirst, bet nepadodas!” iedvesmots izspēlē ar PAR un atkal abi spēlētāji ir veikuši vienādu sitienu skaitu. Atlikušajās bedrītēs svaru kausi kopējā rezultātā nepakustas, un abi golferi finišē ar 104 sitieniem. Ja kādu interesē detaļas, tad Ingmārs otro devītnieku ir veicis ar 53 sitieniem, bet Hoļcs ar 49.

Sagaidījis otrā flaita rezultātus, Jānis varēja priecāties ne tikai par Gundara pieveikšanu, bet arī trešo uzvaru sezonā.

09/08/2022
2022.gada 5.posms
. Viesturi

Scenogrāfija Mediju līgas saulgriežiem jeb pašam sezonas viducim 5.posmā iezīmējās pilnīgi perfekta vēl pirms sacensību starta ar laikapstākļiem, kas pavēra nevainojamas iespējas rekordu krišanai. Bez rekorda, lai arī ne tā cerīgākā neiztika, bet gribētāju un varētāju baudīt golfa neierobežotās iespējas Viesturu laukumā vēlreiz nebija vairāk kā pakāpienu uz klasiska goda pjedestāla.

Ierodoties laukumā neilgi pirms starta, Gundars aizdomājās, vai ir gana uzmanīgi lasījis e-pastus, jo pārskatāmā apkārtnē neviens golfa spēles kārotājs nebija saskatāms. Tomēr bažas izrādījās veltas, jo drīz vien noformējās viss posma sastāvs - Jānis J., Ēriks un Gundars, ietilpstot viena trio flaitā, devās pretim likteņa lemtajam.

Jānim saulaini sekmējās pirmajās četrās bedrītēs, kur divi PARi un divi bugiji, par kādām negaisa vēsmām nebūt nevēstīja. Gundaram pirmajās divās bedrītēs sitieni ar dzelzi uz grīnu izkārtoja tādu situāciju, ka laikam pirmo reizi pārdesmit gadu karjerā raunds tika sākts ar diviem PAR. Trīskāršs bugijs turpinājumā 3.bedrītē gan palīdzēja tābrīža līderim tikt vaļā no nervozām domām un mentālās veselības apdraudējuma. Ēriks golfa dienu sāka ar astotnieku, sekoja bugijs un divkāršs bugijs, bet PARs 4.bedrītē vedināja domāt, ka viss labākais vēl tikai gaida.

Vismazākā gaidīšana turpinājumā bija Jānim J., par nelaimi, tā bija nepatikšanu sagaidīšana. Draivu no 5.bedrītes starta vietas mediju tūres virsdiriģents izpildīja gana glīti, tiesa, bumbiņa bija atrodama rafā savus 40 cm no fērveja. Lai no sakuplojušajiem zaļumiem veiktu nākamos četrus sitienus, to autoram nevajadzēja paspert ne soli uz priekšu, līdz sekoja pašaizliedzīgs lēmums nodropēt bumbiņu un ar sodu tikt prom no bēdu ielejas. Bedrītē apaļais desmitnieks Jāņa J. spēlē acīmredzamas tālejošas sekas gan neatstāja, un pirmā devītnieka turpinājumā sekoja pāris bugiji un divkāršs bugijs. Vienīgi 9.bedrīte ar septiņnieku meža gravitācijas ietekmē pavilka summēto rezultātu līdz 51 sitienam.

Ne tik labi sekmējās Ērikam, jo PAR 4 un PAR 3 bedrītēs 7-7-7 nav tā tīkamākā kombinācija. Deviņnieku noslēdzis ar diviem divkāršiem bugijiem, būvju lietpratējs summā sasummēja 56 sitienu un cerības uz labāku turpinājumu. Gundars līdz pirmā devītnieka beigām tika pie diviem trīskāršiem bugijiem, viena divkāršā un pāris bugijiem, bet labais sākums ļāva noturēties pie 49 sitieniem.

Otrajā aplī īpašā bija 3. bedrīte, kur pāris jaunākā gadagājuma meitenes, šķiet, bija iedvesmojušās no māsu Puisīšu un Lauras Jansones memuāriem par tauriņu ķeršanu un vasaras idilles baudīšanu bērnībā Viesturu laukumā, nesatraucoties par pasaulē neko citu. Nojaušams, ka humānu apsvērumu dēļ Ēriks centās bumbiņu pāri grāvim sist mežam tuvākā pusē, bet tā izrādījās pārāk tuva. Uzņēmies pedagoģisko pārrunu veikšanu uz sevi, Ēriks palīdzēja flaita biedriem PAR 5 bedrītē tikt cauri ar mazākiem nervu bojājumiem, bet pats vēl ilgāku laiku pavadīja meža un grāvja pusē, kā rezultātā 14 sitieni komplektā ar fiziskā ķermeņa sajūtām pamudināja pēc 4.bedrītes izspēles paspiest kolēģiem roku un doties pretim veiksmīgākai dienas daļai.

Tā nu mediju līgas vēsturē pirmoreiz posma noslēgums izvērtās teju vai mača spēles formātā. Gundars 6.bedrītē noslīcināja bumbiņu visātrākajā veidā un pēc nopelnīta trīskārša bugija trīs bedrītes pirms finiša saglabāja vairs tikai viena sitiena pārsvaru, ko izdevās palielināt ar mežu palīdzību. Pēdējā PAR 3 bedrītē kreisais mežiņš Jāņa bumbiņu pie sevis nepaturēja un izmeta uz fērveja pie grāvja, bet neko labāku par divkāršu bugiju no situācijas neizdevās izspiest. Savukārt GG pamanījās pirmo sitienu trāpīt uz grīna un dabūt PARu.

Priekšpēdējā bedrītē ne ta auts, ne ta mežs pa labi pēc Jāņa draiva paslēpa bumbiņu ne sliktāk kā savulaik Kaupēnu, un Gundars ar necilu sešinieciņu vēl par viena sitiena tiesu savu pārsvaru pieaudzēja. Pēdējā bedrītē abiem pretendentiem bija simetriski draivi katram savā meža pusē, bet koki identiski atspēlēja bumbiņas krietni atpakaļ, taču uz fērveja. Fanfaras uz grīna izpalika, bet dienas noslēgumā Gundaram 97 sitieni un priekšpēdējā vieta, savukārt Jānim sudraba pozīcija ar 102 sitieniem.

26/07/2022
2022.gada 4.posms
. Ozo

Dažādas nedienas MGL 4 rītā piemeklēja gan Ingmāru, gan Ēriku, turklāt jau iepriekš bija zināms, ka šis posms būs jāizlaiž Normundam. Līdz ar to atkrita nepieciešamība pēc izlozes - Gundars, Hoļcs un Janševics lieliski satilpa vienā flaitā.

Ar pārliecinošu bugiju dienu sāka Gundars. JJ vispirms nemācēja izsist no zāles pa kreisi no fērveja un tad arī pabūrās grīna tuvumā - 7. Vēl švakāk klājās Hoļcam, kuram nūjas šādā agrumā vēl atteicās klausīt - 9. Otrajā bedrītē trīs golferi izspēlēja vienu no dienas 567, šoreiz šādā secībā - JJ, GG, IK. Trešajā atkal labs bugijs GG, Jānis, pēc paviesošanās kreisās puses kokos, un Hoļcs tika pie dubaltajiem. Ceturtajā visi trīs iztika bez lieliem 'dzīvā spēka' zaudējumiem - JJ dubultais, Gundaram un Hoļcam trīskāršie bugiji. Piektajā JJ ar draiveri sita skaisti un tālu, bet Hoļcs ar vudu nekur tālu neatpalika. Toties Gundara bumbiņa pēc pirmā sitiena piezemējās (apstājās) zālītē jau aiz nepatīkāmas sarkanās līnijas. Meistars gan meistarīgi ar pirmo mēģinājumu atgriezās uz fērveja. Beigās JJ un IK pa 5, GG - 6. Sestajā visi trīs brālīgi tika uz grīna, tomēr līdz tālajam karogam vēl bija pietiekami tāls ceļš ejams, un pie pāra netika neviens - visiem pa 4. Septītajā dienas otras 567, turklāt ar tiem pašiem īpašniekiem, kas pirmajā reizē. Šāds pats sasniegums tika atkārtots arī astotajā bedrītē, tikai šoreiz JJ un GG pēc lieliska Gundara ripinājuma samainījās vietām, atstājot Hoļcu pie 'laimīgā' septītnieka. Devītajā Ļaunais Liktenis lika Hoļcam kartītē ierakstīt to pašu, ko pirmajā bedrītē - 9, bet GG un JJ tika cauri ar apgrieztu šo cipara variantu.

Pēc otrā apļa pirmā sitiena Hoļca bumbiņa piezemējās priedītēs jau tuvāk devītajam fērvejam un tik viegli rokās nedevās. Gundara ērgļa skats tomēr beigās ieraudzīja noslēpumaino sriksonu, un Ivo no sarežģītās pozīcijas tika atpakaļ uz vajadzīgā fērveja. JJ un GG, savukārt, tika galā ar milzīgo traucēkli fērveja vidū - kurš apliecot bumbiņu ap stumbru, kurš to izsitot cauri kuplajam lapu vaiņagam. Beigās dienas otrā brālīgā bedrīte - visiem pa 5. 11ajā brālīgs piecinieks sanāca tikai Jānim un Ivo. Pirmajam pēc veiksmīga megadraiva un ne tik veiksmīgas tuvās spēles, otrajam pēc pirmā sitiena uz paugura smiltīm un veiksmāgiem turpmākajiem sitieniem un ripinājumiem. GG paviesojās dīķī pa labi no fērveja un tika pie 7. 12ajā JJ 5, GG 6 un IK 8. Arī 13ā Hoļcu nelutināja, ievilkdama dīķī bumbiņu pēc Erudīcijas Guru pirmā sitiena. GG meistarīgi tika pāri dīķim, vēl meistarīgāk piesita bumbiņu pie karodziņa un tad jau PAR bija tehnikas jautājums! JJ bugijs un IK - 6. Suņa kājas 14ajā JJ sita taisni un tālu, Gundars un Hoļcs izvēlējās soļot cauri pauguram un GG turklāt klāt pieķēra arī bunkuru. Ar šiem pārbaudījumiem Latvijas Golfa Stāstnieks tika galā teicami - kārtājais lieliskais ripinājums ļāva kartītē ierakstīt 7. Tāds pats cipars arī JJ, IK par vienu vairāk. Šajā brīdī JJ pārsvars pār Gundaru bija tikai divi sitieni, taču dienas izšķirošie notikumi bija jau pavisam tuvu... Kaut arī no 15ā tee Gundars aizsita stipri pa kreisi, no izsitiena vietas vēl nekas par tumšajiem un drūmajiem padebešiem, kas lēnām vilkās virs GG galvas nevēstīja... Gundars salīdzinoši raiti atrada savu bumbiņu, kas laiski gulēja zem egles un bija tikai ļoti daļēji sitama. Pēc otrā sitiena, GG nācās doties uz pretējo bunkuru, no kura ar pirmo mēģinājumu ārā tikt neizdevās. Tad kalniņš, uz priekšu, tad tuvāk karogam, tad vēl drusku tuvāk un tad pēc astotā sitiena nepaklausīgā nervu bojātāja beidzot ievēlās bedrītē. Un kā par spīti JJ pēc stipri viduvēja pirmā sitiena, ar otro salīdzinoši veiksmīgi uzčipoja uz grīna un tad ar savu dienas veiksmīgāko ripinājumu noformēja pāru un 7 sitienu pārsvaru pirms pēdējām divām bedrītēm. Hoļcs pēc krietni mazāk pazaudētiem nerviem dabūja 5.16ajā JJ laikam pārāk atslābinājās - pēc kārtīgas slaisa un pailgas meklēšanas, bumbiņa bērzos tika atrasta, taču līderim nācās dropēt, ar nākamo sitienu arī vēl neizdevās tikt uz fērveja un beigās 9. Neskatoties uz to, ka kādu brīdi starp fērveju un bērziem nācās meklēt arī Hoļca bumbiņu, IK un GG tika pie relatīvi apmierinošiem dubultbugijiem. Jānis priekšpēdējā bedrītē atguvās ar vēl vienu tālu draivu un pāru. IK cauri dropzonas laukumiņam un GG krietni taisnākā maršrutā dabūja pa bugijam. JJ arī pēdējā bedrītē izdevās teicams pirmais sitiens. Pāri bunkuram tika arī Hoļcs un Gundars turpat vien kalna galā arī bija. Abi draugi pēc īsas ekskursijas pa labi no fērveja tika pie bugijiem, bet JJ, no 110 metriem ar otro sitienu paviesojās bunkurā un dienu noslēdza ar 7. JJ kopā 99, GG 103 un IK 115.

11-12/07/2022
2022.gada 3.posms
. Viesturi / Ozo

Uz MGL divdiennieku Viesturos ieradās pieci golferi - Ingmārs, Ēriks, Hoļcs, Normunds un Janševics. Izloze pirmajā flaitā aizsūtīja pirmos trīs, otrajā atstājot abus kaimiņus.
Pirmās dienas pirmā trijnieka rindās stabilāk spēli izdevās iesākt Ingmāram, kurš piecas ievada bedrītes noslēdza ar bogijiem – kaut kur kvalitatīvākiem (3. bedrē pa vidu gan grāvis, gan tālais bunkurs aiz grīna), kaut kur tizlākiem (trīs ripinājumi uz 2. grīna...). Šur tur novirzoties tēmeklim un neklausot ripinājumiem, Ēriks pāris sitienus iepalika, taču jaudīgā spēle ar dzelžiem (piemēram, 185 metrus tāls pirmais sitiens 3. bedrītē!) ļāva nojaust – mazliet, mazliet, un viss notiks. Un tā arī bija – noslēdzot pirmo apli ar trim PAR pēdējās četrās bedrītēs, izdevās aizšauties Ingmāram garām – attiecīgi 46 un 47. Hoļcam tikmēr pašās finiša rūtīs medus karotīte darvas mucā – izdevās realizēt apņemšanos pēdējās divās bedrītēs nosargāt rezultātu sestajā desmitā (59).

Iespējas attīstīt uzrāvienu otrā devītnieka sākumā Ērikam īsti nesanāca realizēt – uz pirmajiem grīniem bumbiņa spītīgi neripoja mērķī pat no salīdzinoši netālām distancēm, savukārt 3. un 4. bedrīti līderis sadomāja veikt, samainot vietām fērvejus (tiesa, abos gadījumos filigrāni izkļūstot no situācijas). Ingmārs tikmēr par saviem bogijiem cīnījās arvien izmisīgāk, un uz 3. bedrītes saripināja pat dubulto, taču sestajā beidzot izdevās dienas pirmais (un pēdējais...) PAR. Tieši ap šo brīdi mazliet iebuksēja arī Ēriks, divu sitienu vadību pārvēršot viena sitiena deficītā, bet, stājoties uz 18. izsitiena vietas, duelantu starpā jau atkal valdīja status quo. Jāpiebilst – jūtami spēli bija uzlabojis arī Hoļcs, arvien biežāk kāpjot uz izsitiena vietas otrais vai pirmais (apbrīnas vārdi viņa nemainīgi unikālajam vudam!), un 17. bedrīte bija pirmā otrajā aplī, kad trīs flaita partnerus šķīra vairāk par vienu sitienu.
Te savu vārdu pateica “magnēts” 18. bedrītes labajā pusē – kas šoreiz nolēma paņemt nodevas no Ērika. Tur arī izšķīrās pirmās dienas starpfiniša rezultāts – dodot Ingmāram iespēju maķenīt pamukt prom (46), bet Hoļcam – pielīdzināties Ērikam (abiem – pa 50). Kas summā roku paspiešanas brīdī deva attiecīgi 93, 96 un 109.
Otrajā flaitā Viesturu fērvejus un grīnus iekarot devās Janševics un Normunds. Seksīgās balss īpašniekam agrie rīti nebija tie labākie draugi. Ja pirmajās četrās bedrītēs NR tika pie daudz maz atbilstošiem cipariem, tad piektajā rezultātu kartītē nācās ierakstīt 14... JJ sāka ar dubultbugiju pirmajā un trīskāršo trešajā, toties otrajā un ceturtajā bedrītē tika pie PAR. Normunds pēc inerces sestajā bedrītē vēl sasita astoņus sitienus, bet pirmā apļa noslēgums jau bija ļoti cienījams - 4, 6, 5 un kopā 64. Janševicam arī īpaši nebija par ko sūdzēties - 5, 5, 5, 6 un 48, pavisam nedaudz atpaliekot no Ingmāra un Ērika.

Uz otro apli Normunds jau bija bija kārtīgi atvēris acis, tiekot pie cienījamiem bugijiem otrajā un sestajā bedrītē. Un arī divi dubultie astotajā un devītajā nebija smādējami, kas otrajā aplī ļāva iztikt ar 56 sitieniem un kopā 120. JJ lielākās auzas atkal sasmēla trešajā (9) un šoreiz arī ceturtajā bedrītē, kur sabakstīja veselus astoņus. Piektajā vēl dubultais, bet pēdējās četras bedrītes ļāva saglābt pirmās dienas rezultātu - PAR, bugijs, bugijs, PAR - otrajā aplī 50 un kopā 98.

Otrajā dienā laika apstākļi nelutināja (lai neteiktu, ka sita, spēra un koda...) MGL dalībnieku auto Ozo kluba stāvvietā ieradās pirmie un ļoti ilgu laiku palika kā vienīgie – lietus gāza kā no spaiņiem, un galdā tika celts arī loģiskais jautājums: varbūt tomēr mums to nevajag?.. Taču nesen jau pārceltais “karstuma posms”, kā arī fakts, ka šis tomēr ir divu dienu maratons, no kura puse jau noskrieta un to negribas pazaudēt, lika pieņemt lēmumu: neskatoties ne uz ko (īpaši debesīs, pret vēju, zem kājām un vēl šur tur) – ir jāiet.

Normundu no golfa spēlēšanas šajos burvīgajos apstākļos glāba svarīgi pienākumi pret dēlu un viņa motobraukšanas eksāmenu, kas pirmajā flaitā aizsūtīja Janševicu un Hoļcu. JJ iespītēja lietum un vējam, un sāka ar diviem labiem bugijiem. Hoļcam tik labi neveicās. 7 pirmajā, un pēc bumbiņas iestrēgšanas zālā pa labi no fērveja, 9 otrajā. Trešajā tieši otrādi - Ivo bugijs, savukārt JJ pēc slikta pirmā sitiena sabakstīja sešus. Smagās lietus lāses pieveica Hoļcu uz septītās bedrītes... Viktorīnu karalis devās pa labi no fērveja, mācēja atrast arī bunkuru un uz nākamo bedrīti devās pēc 11 sitieniem. Astotajā Ivo neizdevās izvairīties no Ķīšezera tumšajām dzīlēm - 10. Labi, ka pēc cienījama pirmā sitiena devītajā dubultbugijs. Kopā pirmajā aplī 66. JJ turpināja spēlēt spītējot pēdējo gadu skarbākajiem laika apstākļiem. Sliktākā bedrīte bija ceturtā - 8 sitieni. Turpinājumā Janševicam PAR uz sestās, bugiji piektajā un septītajā, dubultie astotajā un devītajā, un kopā 50.

Arī otro apli JJ sāka jēdzīgi - 6 un 4. 12.bedrītē pēc it kā pēc neslikta trešā sitiena bumbiņa nokrita aiz nelielajiem krūmiņiem pa kreisi no gŗīna. Šo rēbusu JJ neprata atrisnāt ar pirmo piegājienu - 8. Hoļcam garā un slapjā zāle negribīgi "šķīrās" no bumbiņas pa labi no 11ā fērveja. Ivo cīnījas līdz galam un tie šoreiz bija 9 sitieni... Viltīgā 13ā ar savu dīķi nebija labvēlīga ne Hoļcam, ne JJ - attiecīgi 8 un 6 (kā izrādījās vēlāk, līderu flaitā notikumi šajā bedrītē bija krietni dramatiskāki). Hoļcs vēl tika pie 8 garajā 16ā bedrītē un trīskāršā bugija 18ā, pārējās nospēlējot ar mazākiem cipariem - 62 un kopā 128. JJ spēlēja labi līdz trešajam sitienam uz 17ās... Tā vietā, lai noliktu bumbiņu uz grīna, Janka izvēlējās slapju, bet mājīgu vietiņu pie jaukas egeles uzreiz aiz dīķa... Dropēšana, bakstīšana, vēlreiz bakstīšana, tad beidzot grīns, divi puti, 9 un ne pārāk saspringtas domas, par to, kuram no līderu flaita būs jāpaspiež roka IJ vai ĒK. Jau pilnīgi atbrīvojies JJ 18ā tika pie PAR, kas otrajā aplī deva 54 un kopā 104. Hoļcs vēl mēģināja sākt runāt par JJ izredzēm vismaz uz pārspēli, bet uz Jāņa jautājamu par, to, kad Ingmāram pēdējo reizi bijis 109, pat jautājumu, atbilžu un ciparu dators Ivo galvā šoreiz nespēja dot atbildi...

Nosacītais līderu flaits Ēriks ar Ingmāru laukumā devās kā otrie. Pirmie sitieni daudz maz taisni – kas pie šiem apstākļiem īpaši priecēja. Tuvajā spēlē mazliet prasmīgāks izrādījās Ingmārs – pirmajā 5 un 6. Otrajā bedrītē, par spīti pagalam neveiksmīgam draivam pa kreisi birzītē, Ērikam izdevās atgūties un izraut 5. Trešajā un ceturtajā – pa bremzēm... Vispirms cītīgi meklējot Ērika pirmo bumbiņu (atradās!), tad – Ingmāra (arī atradās!). Jāpiebilst, te sliktie laikapstākļi nospēlēja par labu, jo laukumā bez mums joprojām neviena nebija – attiecīgi nebija, kas sit mugurā un dzen uz priekšu.

Līdz 7.bedrītei abiem spēle rit vienādi. Par kvalitāti šajos apstākļos gan lieki runāt – spēcīgs vējš un lietus dara savu. Brīžiem distances pat uz pusi īsākas, nekā normālos apstākļos (kas Ingmāra gadījumā nozīmē sist gandrīz pašam sev uz galvas...). Astotajā abiem pirmie sitieni aizlido uz 12.bedrītes pusi, tomēr paveicās tikai Ērikam – šaipus auta līnijai. Tā nu 6 viņam, bet 9 – Ingmāram. Izrāvienu nostiprināja devītā, kur Ērikam izdevās lielisks draivs, kam plecu pielika arī pavējš – 230 m. Rezultātā izcila iespēja bērdijam – uz ko cerēja abi, jo malku sildoša ruma tobrīd jau trakoti kārojās abiem. Bumbiņa pievīla, bet rumu tas neglāba... Pēc pirmā devītnieka Ērikam 48, Ingmāram – 53, par ko arī paceltas blašķes, lai atjaunotu iekšējo siltumu.

Otrā aplī dramatiski notikumu risinājās uz 13 bedrītes. Pirmie sitieni grīnu nesasniedza, arī otrie no dropzonas lidoja pa taisno pie vardēm un ūdensrozēm, bet Ērikam – arī trešais... Ingmārs sasniedza sauszemi (uzkalniņā aiz grīna), Ēriks to pašu – ar ceturto (vēl metrus 30 aiz uzkalniņa)... Īsi sakot – vienam 11, otram 9... Mazliet pasteidzoties notikumiem pa priekšu – te arī palika uzvara. Abiem... Lai vai kā, pēc šīs pieredzes Ēriks svēti nosolās: nekad vairs nesist no dropzonas!

Ērika likstas tupinājās ar autu uz 14. bedrītes, kur Ingmārs uz grīna savukārt palika pāris centimetrus par īsu no PAR. To pašu viņš atkārtoja uz 15. – šoreiz netrāpot no centimetriem 70. Tikmēr Ēriks padzīvojās pa priedēm un bunkuru, savstarpējā konkurencē pēc ilgāka laika palaižot sitienu priekšā Ingmāru. Uz 16., izmantojot sāncenša vēlmi finiša taisnē tomēr iekāpt bunkurā, Ēriks paņem to atpakaļ – divu dienu summā jau atkal neizšķirts. Tā nu 17. un 18. jau bija nervu spēle, ko abiem diktēja nojauta, ka te izšķiras uzvara. Beigās sanāca četri dubultie bogiji (Ingmāram – ar tālu ripinājumu uz pēdējā grīna), taču potenciālā pārspēle šoreiz izpalika...
Nonākot no 18ā grīna IJ un ĒK sāka likt kopā gandrīz desmit stundās sastrādātos cipariņus divu dienu garumā, kas Ērikam ļāva būt pārākam Ozo laukumā un summā abiem deva 203 sitienus. Šoreiz Hoļca dators strādāja ātri un precīzi - Jānis divās dienās spēja vienu sitienu ietaupīt, tādējādi fotofinišā izraujot vērtīgo uzvaru. Apsveicam!


7/06/2022
2022.gada 2.posms
. Viesturi

Sezonas otro posmu un saulaino jūnija dienu vēl saulaināku padarīja Kristians, kurš MGL pagodināja pirmo reizi kopš 2019.gada septembra.

Janševica kunga veiktā izloze pirmajā flaitā kopā saved Gundaru un Hoļcu, sacensību vecākos dalībniekus. Abiem spēlētājiem ir bažas par rezultātiem, jo tā šogad ir tikai otrā reize, kad viņi dodas laukumā. Papildus iemesls bažām par rezultātu katram ir cits: Gundars pie vīna glāzes ir cītīgi atzīmējis savu dzimšanas dienu, savukārt Hoļcs ir līdz 5:20 cītīgi strādājis, kā rezultātā nakts miegam ticis atvēlēts nedaudz vairāk par stundu.

Spēle abiem cīņu biedriem iesākas pa mierīgo. Ar nedaudz tizliem sitieniem viņi veiksmīgi tiek projām no kluba mājas un pārējiem censoņiem, taču pats galvenais ir izpildīts – bumbiņas atrodas fērveja robežās un salīdzinoši tālu. Tas galā rezultējas ar dubultbugiju, kas 1.bedrītē nemaz nav tik slikti. Turpinājumā, ar dažiem izņēmumiem, laukumā risinās sīva cīkstēšanās, kurā abi vecmeistari pamatā krāj bugijus un dubultbugijus. Kā izņēmumi minami 2.bedrīte, kurā Gundars izceļas ar skaistāko dienas sitienu, novietojot bumbiņu uz grīna 1,2 m attālumā no karodziņa, par ko diezgan daudzās sacensībās varētu papildināt savu trofeju kolekciju ar kausu “Tuvākais sitiens”. Par spīti izcilajam sitienam, diemžēl bērdijs izpaliek. 3.bedrīte, kurā jautājumu eksperts, veicot krietnu apvedceļu un pēc katra sitiena, dusmīgi purpinot, ilgi meklē bumbiņu zālē, tiek pie sniegavīra. 4.bedrīte, kur golfa apskatniekam padodas sešu sitienu sērija no tīboksa līdz grāvja pārvarēšanai, un beigās cīņa, lai iegūtu mazāko viencipara skaitli. 7.bedrīte, kurā Hoļcs tiek pie dienas pirmā PAR un 9.bedrīte, kurā viņš ar piedzīvojumiem pa kokiem, krūmiem un puķudobju malām, noformē vēl vienu astotnieku. Galā tas rezultējas ar 51 sitienu Galkina kungam, 52 sitieniem Krumholca kungam.

Kā otrie laukumā dodas Ēriks, kurš līdzi paņēmis kediju -savu dēlu Enriko, un vienmēr pozitīvais Normunds Rutulis. Pirmās četras bedrītes Normunds iziet ar stabilu 7, ko par labu rezultātu atdzīst tikai 3.bedrītē. Savukārt Ērikam, sākot jau no pirmās bedres, neizdodas sakārtot sitienus no vidējas distances 30-70m. Tomēr kopējo līmeni glābj taisni un tāli pirmie sitieni ar dzelžiem. Pēc pirmā apļa Ērikam – 48, Normudam 63, no kā lielākos plusus mūziķis savāc 5.bedrītē, izejot ar 11.
Trešajā flaitā izloze saveda kopā Kristianu, Ingmāru un Jāni Janševicu. Kamēr pirmie divi droši aizsita sava bumbiņas pirmās bedrītes fērvejā, JJ bumbiņa atrada, kādu skaistu un skanīgu koku, un nokrita devītās bedrītes fērveja malā. Vai vismaz golferiem šķita, ka nokrita. JJ un KR bija gatavi zvērēt, ka redzēja, kur bumbiņa nokrita. Tikai bumbiņa tur nebija arī pēc pailgas meklēšanas, un JJ čāpoja atpakaļ uz izsitiena vietu - IJ un RK pa 6, JJ 7 sitieni. Pēc mierīgas otrās bedrītes, trešajā Kristians un Ingmārs pakoķetēja ar autu labajā pusē, tomēr palika jēdzīgās pozīcijās pusrafā. Smagi tumši padebeši Ingmāra zelta saules stariem pārklājās pēc tikšanas pāri grāvim... Mežs, tad turpat vēlreiz, vēlreiz mežā, nē grāvī... nē varbūt kaut kas sajuka, bet rezultātā 12... JJ raiti tika pāri grāvim, bet tad krūmi kreisajā pusē, bunkurs, grāvis un 7. KR - 8. Piektajā Ingmārs ierasti neriskēja ar savu hibrīdu sist pāri dīķim. Kristianam taisns un labs pirmais sitiens. Arī JJ pirmais labs - pie ceturtās bedrītes dāmu izsitiena vietas. Mēģinot sist pārāk tuvu kokiem, Jāņa bumbiņa aizķēra kokus... Turpmākais stāsts gandrīz precīzi atkārtoja pirmajā piedzīvoto - it kā redzēja, it kā turpat, bet nekā un JJ iet atpakaļ - 7, IJ 8 un KR 6 sitieni. Astotajā pēc pirmā sitiena Kristians atrada zāli pa labi no fērveja, bet Ingmāra bumbiņa ar skaistu slaidu loku atsitās pret grāvja tiltiņu... JJ otrajā sitienā atkal izvēlējās sist pārāk tuvu labās puses kokam, kas beidzās ar patīkamu skaņu, bumbiņai atsitoties pret stumbru un tikai nedaudz sliktāku pozīciju... IJ 6, KR 7, JJ 9. Devītajā IJ no tee tika praktiski fērveja vidū, nu varbūt nedaudz vairāk pa labi nekā vēlētos sirds... Kristiāns kokos, bet JJ ļoti labā un izdevīgā pozīcijā pirmās bedrītes fērvejā. Beigu beigās JJ bija veiksmīgais no flaita ar dubultbugiju, IJ par vienu, KR par diviem sitieniem vairāk. Pirmajā aplī JJ 53, IJ un KR 57.
Otrajā devītniekā starp Gundaru un Hoļcu ilgu laiku (līdz 17.bedrītei) turpinās bezkompromisa cīņa ar vairākām vadības maiņām viena sitiena ietvaros. Hoļcs šajā cīņa iesaistās tādēļ, ka otrajā devītniekā veicas nedaudz labāk, nekā pirmajā, savukārt Gundaram rezultātu dod divi PAR uz 13.un 16.bedrītes. Jāpiezīmē, ka erudīcijas maģistram, uzsākot otro apli, baterijas, negulētās nakts un saules ietekmē, ir uz kritiskās robežas. Viņš, pārvietojoties pa laukumu, sāk bieži meklēt ēnainas vietas un izmantot katru iespēju piesēst izsitiena vietā vai pietupt. No pilnīgas izlādēšanās viņu paglābj Gundara minerālūdens pudele un cerība par alus kausu pēc spēles. Izšķirošais brīdis šajā duelī pienāk 17.bedrītē. Gundara bumbiņa pēc pirmā sitiena ieklunkurē grāvī, bet Hoļcs, ar neliela izbīļa devu, pārsit bumbiņu pāri grāvim. Turpinājumā Galkina kungs bumbiņu atrod un stāvot dzērves stājā ar diviem mēģinājumiem tiek ārā no grāvja, tad vēl pāris ne tie labākie sitieni un beigās, ar lielisku putu, izglābšanās no divciparu skaitļa. Savukārt Hoļcs turpina ar vēl vienu gana labu sitienu ar vudu, pieklājīgu čipu un standarta diviem putiem, kas ļauj rezultātu kartītē ierakstīt bugiju, un dod divu sitienu pārsvara pār Gundaru. Pēdējās bedrītes izspēle, kā jau pēdējās bedrītes izspēle, ar vairākiem intriģējošiem pavērsieniem. To abi golferi veic mijot izcilus sitienus ar diezgan kleiniem sitieniem. Gundaram izcils draivs, norauts otrais, vēl divi viduvēji sitieni un izcils puts, kas ļauj rezultātu kartītē ierakstīt 5, noslēgt otro devītnieku tāpat kā pirmo ar 51, un sasummējot to visu kopā sanāk 102. Savukārt Hoļcs ar pirmo sitienu trāpa pa priedes stumbru kreisajā pusē, un bumbiņa piezemējas blakus dāmu izsitienu vietai. Tālāk seko ļoti labs sitiens ar vudu, bumbiņai nonākot, Hoļcaprāt, čipojamā attālumā (60 m no grīna). Tālāk seko divi čipi – pirmais nedaudz norauts, jo lielmeistars iebliež pa zemi un bumbiņa neaizvirzās līdz grīnam, otrais nedaudz pārspīlēts, jo bumbiņa pārripo pāri grīnam. Lai izpildītu minimālo programmu un apsteigtu Gundaru (par maksimālo programmu tajā brīdī neviens nedomā) Hoļcam bumbiņa jāraida bedrītē ar diviem sitieniem. Puterējums pa drošo no ārpusgrīna, un bumbiņa apstājas metru no bedrītes. Prāta spēļu meistaru gan tajā brīdī māc bažas par nākamo sitienu, jo šajā sezonā viņš līdz šim ir iesitis tikai divus putus, kas ir metru gari vai garāki, turklāt grīns, attiecībā pret karogu, ir nedaudz ieslīps. Taču nervu stīgas nedreb, Hoļs droši raida bumbiņu bedrītē, un nu jau var droši paspiest Gundaram roku, ierakstīt rezultātu kartītē dubultbugiju, 49 otrajā devītniekā, 101 noslēgumā, doties uz dušu un tikt pie alus glāzes, par kuru sapņoja pēdējās deviņas bedrītes, nenojaušot, kāds būs notikumu turpinājums...
Otrajā aplī Ērikam sāk klibot arī pirmo sitienu precizitāte, kā rezultātā nākas izķepuroties no dažādām neveiklām situācijām (blakus fērvejiem; bumbiņa pilnīgi klāt pie koka; auts) un tam pieplusojam to pašu ne visai veiksmīgo vidējās distances spēli (vairākas reizes trāpīts bumbiņai pa pieri ar visām no tām izrietošām sekām; izsistas lielas velēnas un distance 5m utml.). Kopumā tas rezultējas tikai ar vienu PAR, vienu 8, diviem 9 – summā 59, kopā raundā 107. Tai pat laikā Normunam sitieni sāk padoties ar vien taisnāki un tālāki. Kā arī jāuzteic lieliska čipošana, kas vairākkārt ļauj izmantot tikai vienu puterējumu. Tādējādi Norčam izdodas noturēt stabilu līmeni un izmukt no divciparu skaitļa kādā bedrītē, kas rezultējas ar 55 otrajā aplī, kopā raundā 118.
Kristians pie garām golfa pasataigām nepieradušajam organismam deva atpūtu un devās uz kluba māju, IJ un JJ otro apli turpinot divatā. Pirmā bedrīte abiem censoņiem līdzīga, attiecīgi 5 un 6. Trešajā bedrītē Ingmārs atstāja bumbiņu augstajā krūmu pudurī pie piektā grīna. JJ pēc fantastiska draiva ar otro sitienu aizķēra vientuļo koku. Sekoja sitiens uz priekšu, tad pāri grīnam un beigās abiem pa dubultbugijam. Arī turpinājums abiem sāncenšiem vienāds - PAR un vēl viens dubultbugijs. Sestajā Ingmāram klasisku PAR, savukārt JJ norāvās pirmais, pēc otrā bumbiņa apstājās pirms koku pudura, tad pa labi, uz priekšu, pieripināja, vēlreiz pieripināja un 6. Astotajā Ingmārs šoreiz tika pāri grāvim bez tiltiņa palīdzības. Trešajā sitienā čempions ar devīto nūju no apmēram 110 metriem pēķņi aizsita bumbiņu pie devītās bedrītes izsitiena vietas, beigās tiekot pie septiņiem sitiniem. JJ ar savu dienas labāko sitienu nolika bumbiņu netālu no bunkura... Kā izrādījās vēlāk - pārāk netālu - izpildot otro sitienu nacās stāvēt bunkurā 40 cm zemāk par bumbiņu. Tas izdevās pietiekami labi un Jānis nopelnīja bugiju. Devītajā (18.) JJ paņēma šajā dienā tik labi klausījušo draiveri, kurš šoreiz ļāva tikt tik vien kā līdz kokiem starp devīto un pirmo fērveju, tā ka bumbiņa apstājās pie paša koka, bez jebkādām izredzēm sist to kaut nedaudz uz priekš. Dropēšana pa labi, tad uz priekšu, pāri grīnam, uz grīna, un septiņi sitieni, kas kopā deva 102. Ingmārs ar labu pirmo sitienu, otro atstāja pauguriņā pa kreisi no grīna. Arī trešais bija pietiekami labs, bet PAR ripinājums neiekrita - 6 un kopā 103, kas uzvaru ļāva svinēt tikai stundu gulējušajam Hoļcam. Apsveicam!


17/05/2022
2022.gada 1.posms
. Ozo

Tas, ka sezonas atklāšanas sacensības būs pamatīgs izaicinājums, bija skaidrs vēl pirms starta. Ne tikai tāpēc, Ķīšezera krastos zēģelēja pat vējainajam Ozo neierasti jaudīgs ziemelis, bet arī tāpēc, ka 2022. gada sezonā veikto iesildīšanās raundu vai pat bedrīšu skaits visiem pieciem sabraukušajiem censoņiem bija identiski apaļš (lasi, nulle). Tā nu Ingmārs, Ēriks, Jānis Janševics, Gundars un Hoļcs devās cīņā pēc pirmās uzvaras sezonā.

Izloze lēma, ka pirmajā flaitā laukumā dosies Ingmārs un Gundars. Pirmie metri vedināja domāt, ka rūsa pa ziemu vairāk tikusi klāt pirmajam, taču uz grīna atklājās ar Gundara Ahilleja papēdis: četri ripinājumi uz pirmā un 13 uz pirmajiem pieciem – kaitinoša sērija, ko izdevās pārtraukt tikai sestajā bedrītē. Toties paveicot to ar PAR. Ingmārs tikmēr kolekcionēja pelēcīgus bogijus (gan parastos, gan dubultos), līdz atdūrās pret 8. bedrīti – tieši konfrontācijā nežēlīgam pretvējam. Pat izvairoties no ūdeņiem (bet ne priedēm un smiltīm), kartītē nācās ierakstīt deviņnieku, identiski kā sāncensim. Kopumā līdzvērtīgo duelēšanos mazliet pašķaidīja vien pirmā apļa noslēdzošā bedre – kur Ingmārs izmantoja pavēju savam pirmajam PAR, savukārt Gundara bumbiņu tie paši dabas spēki aiznesa maķenīt par tālu. Ekvatoru sasniedzot, kartītē ierakstīts 51 un 56.

Otrajā flaitā devās Ēriks, Jānis Jan un Hoļcs. Pirmās trīs bedrītes pagāja kā jau pēc ziemas miega pienākas - Hoļcs pirmajā otro sitienu aizšāva krietni pa labi, Ērikam neizdevās draivs otrajā. Toties trešajā bedrītē Hoļcam bumbiņa laimīgi izlidoja cauri kokiem pa kreisi no fērveja, savukārt Ērikam pēc pirmā sitiena bumbiņa palika šaurajā zemes strēlē starp grīnu un bunkuru, kas ļāva tikt pie flaita pirmā pāra. Ceturtajā bedrītē jau sākās mazliet nopietnākās nepatikšanas. Ērika draivs aizgāja pamatīgi pa labi, un arī provizoriskās bumbiņas neko labu nesolīja. Dabas māte un golfa dievs parūpējās, lai tiktu atrasta pirmā bumbiņa, bet nekas vairāk par 8 nesanāca ne Ērikam, ne Hoļcam. JJ lēnām sitot uz priekšu bija priecīgs par bogiju. Spēcīgajā pretvējā neviens no otrā flaita golferiem neizturēja 8.bedrītes pārbaudījumu. Vissāpīgāk tas skāra Ēriku, kurš ar tāliem un taisniem sitieniem autā izsita divas bumbiņas... Pēc pirmā apļa JJ 52, ĒK un IK pa 57.

Desmitajā bedrē – jau atkal pret “sienu” – abiem knapi izdevās izbēgt no divciparu skaitļa, taču te sekoja pavērsiens – iekšēji atmetot cerību uz kaut cik normālu rezultātu, pagājušā gada čempionam, kā saka, pavērās. Izpildot PAR uz 12., 14. un 17. bedrītes, un vienīgo divkāršo bogiju gaitā nopelnot uz 13. bedres. Tikmēr Gundaram, nostabilizējoties ripināšanai, kaut kur noklīda izsitiens – regulāri meklējot virzienu pa labi, kas uz atsevišķām bedrēm maksāja diezgan daudz un liekot aizmirst par PAR un nereti pat bogija iespējām. Pēdējo intrigu – vai Ingmāram būs izdevies izdriftēt tik eleganti, lai pēc pelēcīgā starta pamanītos palīst zem simts – atrisināja viņš pats, uz 18. bedres pirmo sitienu raidot pa labi dīķī, tālāk dodoties “rafā”, lai uz grīna nonāktu caur bunkuru – tādējādi salasot savu otro deviņnieku. Kas nozīmēja 50 otrajā aplī un 101 dienas summā. Gundaram – 114.

Otro apli otrais flaits sāka vidēji vāji, bet bez dramatiski lieliem cipariem. JJ un Hoļcs netika galā ar 13.bedres dīķi (pa 6), toties Ēriks tika pie PAR. 14.bedrītē JJ un Hoļca priekšā jau atvērās bezdibenis - abi no tee izsita pa divām provizoriskajām, tomēr vējam nosusinot aukstos sviedrus abi atrada pirmās bumbiņas - JJ PAR, Ērikam un Hoļcam pa 6. Atlikušajās četrās bedrītēs katrs no golferiem pa reizei prata izdarīt visu, lai sagandētu jau tā ne pārāk spožo dienu. Ēriks 15ajā netika ārā no bunkura, un kad tomēr tika, aizšāva bumbiņu krietni pāri grīnam (9). Hoļcs 16ajā pērās pērās, kamēr sapērās līdz 11. Un JJ 17ajā pa zālainajām pļavām un pauguriem salasīja 10. Hoļcs ar dubultbugiju pēdējā bedrē apsteidza Ēriku, kurš neveiksmīgo dienu pabeidza ar 8. Beigu beigās JJ 107, Hoļcam 115 un Ērikam 116, kas pārliecinošu uzvaru ļāva svinēt Ingmāram!