Jaunumi

30/07/2019
2019. 6.posms

Šodien Ozo tika aizvadīts gana interesants MGL 6.posms.
Vispirms jau, pēc darbiem Ukrainā, golfā atgriezās Rihards Lepers.
Bet Riharda Lepera atgriešanās nobāl Linarda – priekšā. Pēc PIECU!!! gadu pauzes ar mums atkal kopā bija Linards Lapa.
Gundars ar Jāni Janševicu gāja divatā, sekoja Ingmārs ar Ēriku, tad Hoļcs, Linards un Jānis Jarāns un tad brāļi Leperi. Un kā izrādījās vēlāk, lielākā cīņa notika katra flaita iekšienē (vienīgi Linards neiesaistījās Hoļca un Jāņa Jarāna duelī).
Ja ne gluži pirmajā aplī, tad otrā sākumā Gundars un Jānis Janševics uzvarētāja noskaidrošanu atstāja Ingmāra un Ērika ziņā. Turklāt Ingmārs un Ēriks pēdējās divās bedrītēs darīja visu, lai uzvarētu partneris - abiem 17. un 18.bedrītē pa 7. Lai nu kādiem ceļiem, sitieniem, cauri zālēm un bunkuriem, beigu galā Ērikam 93, Ingmāram 94 un Ērika Kundziņa pirmā uzvara pēc pauzes!
Gundars un Jānis Janševics pēc pirmā apļa no līderiem īpaši daudz neatpalika, īpaši jau no Ingmāra - ĒK 45, IJ, 48, JJ 49, GG 50. Pirmais padevās Janševics, kurš dīķī ap 12 un 13 bedrīti kopā iesita trīs bumbiņas. Gundaram bogijs 11ajā tik slikti nemaz neizskatās, tikmēr Ēriks un Ingmārs te iespēja bērdijus. Sekoja 8. sitieni 14ajā un no cīņas par uzvaru izstājās arī Gundars, kuram par sitiena tiesu izdevās nosargāt 3.vietu.
Arī cīņā par piekto vietu valdīja neiedomājama laipnība - Hoļcam un Jānim Jarānam pēdējās trijās bedrītēs trīs 8nieki. Beigās par sitiena tiesu labāks bija mūsu divdiennieka uzvarētājs Hoļcs - 111 pret 112. Linards pirmo maču piecos gados pabeidza ar 123 sitieniem.
Brāļi Leperi šoreiz nebija vienādās pozīcijās. Kamēr Rihards Ukrainā smagi strādāja, Oskars cītīgi trenējās, kas arī atspoguļojās rezultātu kartē - OL 136, RL 159.


 

16/07/2019
2019. 5.posms

Lietus, lietus, lietus…

Grēku plūdi tie noteikti nebija, tomēr otrdien Viesturu pirmajā devītniekā lija nepārtraukti. Kurpes žļerkstēja, cimdi bija jāmaina, un ūdens sūcās cauri lietus jakām un biksēm. Un tikai Ingmāram lietus izrādījās bijis nebijis - 45.

Tas otrajā aplī pārējiem faktiski ļāva cīnīties vien par otro vietu. Tajā neliels pārsvars bija Ērikam - 51. Ar 52 sitieniem sekoja Hoļcs, Gundars un Jānis Janševics. Jānim Jarānam pirmajā devītniekā 59, Oskaram 70.

Spīdoši otro devītnieku nospēlēja Hoļcs - tikai divi sešinieki un 43. Līdz priekšpēdējai bedrei līdzi turēja arī Gundars, tomēr 8 uz 17(8) bedres, kam sekoja bogijs pēdējā bedrē, Gundaram Galkinam ļāva iespēt vien 44 - kopā 96 un 3.vieta.

 17(8) bedre ne tā veiksmīgākā bija arī Jānim Janševicam un Ērikam - 7 un 8, turklāt Ērikam baranka arī 10(1) bedrē. Rezultātā 98 Jānim Janševicam un 101 Ērikam. Jānis Jarāns lietus posmu beidza ar 116, Oskars, iebiedējot klāt neesošo un muguru dziedējošo Normundu, - 128.

Ak jā - Ingmārs otro apli, tāpat kā Hoļcs, nospēlēja ar 43 sitieniem - kopā 88 un pārliecinoša uzvara!

 

03/07/2019
2019. 4.posms

Hip Hip Urā - pēc, iespējams, divām labākajām karjeras golfa dienām Hoļcs izcīnīja skaistu uzvaru mūsu divdienniekā.

Ja pirmās dienas Viesturu 95 nebija milzīgs pārsteigums - arī pirms gada Ivo Viesturu divdienniekā nospēlēja 95 - tad 91 sitiens Ozo laukumā ir atkārtots karjeras rekords. Turklāt rekords ar nopietnu stāžu.

Abās dienās Hoļcam izdevās kopumā viss - slavenie vudi no visām iespējamajām vietām, tuvā spēle, gan piesitot pie karodziņa, gan ripināšana. Līdz ar to likumsakarīgi brīnišķīgi rezultāti abās dienās.

Viesturos Hoļča ķīļūdenī izveidojās pamatīgs sekotāju bariņš - Ērikam un Jānim Janševicam pa 100, Gundaram un Ingmāram pa 101. Mazliet vairāk bija Jānim Jarānam, savukārt Normunds principiālajā duelī ar Oskaru Viesturos izpildīja par 4 sitieniem mazāk.

Otrajā dienā Ēriks un Jānis Janševics mēģināja ķert Hoļcu rokā. Vai pareizāk sakot, neatlaist vēl tālāk - Ivo sāka ar diviem bogijiem, bet Ēriks un Jānis Janševics dabūja arī pa sešiniekam. Pirmais devītnieks līderu flaitam gandrīz identisks - 45, 46, 46. Kas nozīmēja, ka visam bija jāizšķiras otrajā devītniekā. Ērikam tā arī notika. 13. bedrītē divi ūdeņi, bunkurs un 11. Jānis Janševics vēl turējās līdz pat pēdējām bedrītēm, tomēr arī ar 90 uzvarai šoreiz bija par maz.

Arī Gundaram un Ingmāram pretargumentu Hoļca spēlei šoreiz neatradās. Jānim Jarānam augstāk par Viesturu pozīciju pacelties neizdevās, bet Oskara un Normunda duelī vecums neatnāca viens - otrā devītnieka sākumā Normundam savilka muguru, un cienījamais skatuves mākslinieks mačus nepabeidza. Preses centra vadītājs sazinājās ar turnīra galveno ārstu, kurš ziņoja, ka mirstamā vaina nav, bet cik nopietns savainojums ir Rutuļa kungam, būs zināms tuvāku dienu laikā.

 

12/06/2019
2019. 3.posms

Baltās un karstā tuksneša saules Latvijas versija piebeidza mūsu čempionu…
Ingmāram brauciens ar laivām nedēļas nogalē nozīmēja dienu bez golfa otrdienā :(
Jāsaka uzreiz, Jānim Janševicam to izdevās izmantot…
Jānis Janševics ar Hoļcu devās pirmajā flaitā. Divi 6nieki pirmajās bedrēs par neko labu gan sākumā neliecināja. 6nieki arī kopumā iezīmēja Jāņa Janševica dienu - deviņās! bedrītēs Jānis Janševics bija nepieciešami 6 sitieni. Tomēr tā kā citās lielās auzās neiekūlās, beigās sanāca 98 sitieni. Hoļcam tik labi nevedās… Kaut kur nepaklausīja Ivo slavenais vuds, kaut kur galvassāpes sagādāja tuvā spēle un kopā 112 sitieni.
Ja Jāni Janševicu un Hoļcu zibens un spēcīgā lietusgāze praktiski neietekmēja, tad Ērikam, Gundaram un Jānim Jarānam zibens šautras un atvērušās debess slūžas rezultātus neuzlaboja (tas tā, lai būtu ļoti maigi). Pēc pauzes 7.bedres vidū sekoja pa devītniekam, arī kādam desmitniekam. Beigās Ērikam 102 (tikai par četriem sitieniem vairāk kā Jānim Janševicam!!!), GG 109 un Jānim Jarānam 115.
Trešajā flaitā Normundam izdevās apspēlēt abus brāļus Leperus. Rihards šoreiz no komentāriem atturējās, un arī Oskars nevēlējās pārāk iedziļināties atmiņās par MGL 3. Tomēr pēc Oskara Lepera balss intonācijas varēja nojaust, ka Norča var gatavoties uz nopietnu Oskara revanšu.
Un tagad vēl kāda ārkārtīgi svarīga ziņa - Ēriks ir atdzīvinājis www.lmgk.lv!!!
Aktualitātes mēs ar Ēriku sakārtosim, un jau tagad var gremdēties nostalģiskās atmiņās par mūsu vēsturi līdz pat 2000.gada pirmajam Mediju kausam.

 

29/05/2019
2019. 2.posms

Ne pārāk bieži, tomēr arī Mediju golfa līgā reizēm top vēsture.
Kāds Viesturu 18 bedrītes nospēlē ar 83 sitieniem.
Kā jau minēju iepriekš, Ēriks šobrīd rūpējas, lai mūsu lapa atkal būtu apskatāma. Tikmēr, runājot par MGL vēsturi jums jāpļaujas uz manā datorā esošajiem failiem.

Un tātad…
Pēdējo 10 gadu laikā nevienam nav pārāk bieži izdevies nospēlēt Viesturus ar 83 sitieniem.
Lai cik tas būtu neticami (es ceru, kas tas vairumam no mums ir neticami), vairāk kā trīs gadu laikā neviens cits bez Ingmāra Viesturos nav uzvarējis. Šajā periodā Ingmāra labākais rezultāts bija 89 sitieni 2017.gada 11.jūlijā.
2016.gada 14.jūnijā šobrīd darbos un citos turnīros iegrimušais Artūrs Šēnhofs Viesturus izspēlēja ar 88 sitieniem. Ļoti labs rezultāts! Pēc kura sekoja sešas! mistera Jurisona uzvaras. Vēl pirms diviem gadiem, 2014.gada 9.septembrī Ingmāra kartē tika ierakstīti 84 sitieni.
Atkāpjoties vēl tālākā pagātnē mēs lēnām ieslīgstam Gata Šļūkas ērā. Starp šīm divām ērām pa nejaušai uzvarai Viesturos svinējuši arī Ēriks, Jānis Jarāns, Gundars un pat Janševics. Šajos gadījumos uzvaras tika izcīnītas ar attiecīgi 91, 92, 103 un 94 sitieniem.
Tā nu slīgstot Golfa Karikatūru Meistara ērā, mēs esam sasnieguši kulimināciju. 2010.gadā Gatis Viesturus nospēlēja ar 82 un 2007.gadā ar 81 sitienu!
Tātad nu jau 12 gadus nevienam nav izdevies Gati pārspēt. Ne Šēnhofam, ne Tripānam. Un arī ne Jurisonam.
Tomēr jebkurā gadījumā 83 sitieni ir pēdējo 12 gadu trešais labākais rezultāts - apsveicam Ingmāru!
Turklāt Gata rekords noturējās mata pašā galiņā. Ingmārs 18 bedrītes pabeidza ar +13. No kā +6 tika sakrāti pēdējās trijās bedrītēs. Iespējams, uz mirkli pazuda koncentrēšanās - 16.(7) bedrītē no labas situācijas aptuveni 12-15 metrus pirms grīna pēc pirmā sitiena, Ingmārs iekrāja 5 sitienus. Sekoja grāvis, fērveja bunkurs 17.(8) bedrītē un 7 sitieni. Un finišs ar bogiju 18.(9) bedrītē…
Ingmāra spīdošās spēles ēnā palika Ērika atgriešanās pēc gandrīz divu gadu prombūtnes. Kundziņa kungam lielākais klupiens bija 7 sitieni otrā apļa 3.bedrītē. Eleganti sitieni ar dzelžiem, pietiekami laba tuvā spēle un laba ripināšana ļāva Ērikam no Ingmāra superrezultāta atpalikt tikai 5 sitienus!
Hoļcs un Jānis Janševics dalīja 3.vietu, Gundars pēc 45 pirmajā aplī, aizlūza otrajā. Jānis Jarāns pēc lielā ziemas pārtraukuma jau nospēlēja labāk kā Ozo un Oskaram Leperam izdevās apspēlēt Norumundu Rutuli.
Uzvarētājiem, spīdoši spēlējošajiem un arī visiem pārējiem jau 11.jūnijā būs iespēja labot Ozo rekordus!

07/05/2019
2019. 1.posms

Ne Jānis Janševics, ne Jānis Jarāns šajā dienā nespēlēja pārāk labi. Un arī Gundaram Galkina un Hoļcam tā briesmīgi nebija ar ko lepoties. Varu diezgan droši apgalvot, ka Jānis Janševics ar neko spīdošu nerēķinājās (kā izrādījās vēlāk, ar 97 sitieniem būtu dīvaini, ja viņš rēķinātos ar kaut ko citu kā neko īpašu). Principā Jānim Janševicam sekmes varēja būt drusku citādas (tikai tīri un absolūti teorētiski, vienlaicīgi apzinoties, ka arī Jānim Jarānam, Gundaram un Hoļcam pilnīgi noteikti sekmes varēja būt drusku citādas). Bet… 16.bedrītē pēc trešā sitiena bumbiņa nonāca fērveja gala bunkurā pie 14.bedres fērveja. Tas pats par sevi nebūtu vēl nekas, bet kā jau krietnā golfa spēlē pienākas, bumbiņu bija iespējams sist tikai atpakaļ, prom no karoga. Astoņi. Un tad vēl mērķtiecīgi un talantīgi nospēlēta 18.bedrīte. Septiņi. Un kopā 97.

Gundars šoreiz izvēlējās stabili nospēlēt abus devītniekus - 54 un 53. Viņa gadījumā pat labāk īpaši neakcentēt, ka varēja arī drusku citādi. Jo jau 28.maijā, Gundars to centīsies īstenot dzīvē. Līdzīgi arī ar Hoļcu, kurš sakrāja 108 sitienus. Kaut kur bija arī Jāņa Jarāna rezultāts, bet kaut kā uz sitienu nevaru atrast…

Bet tagad par svarīgāko 7.maijā. Par Ingmāru. Viņš spēlēja… Viņš centās… Viņam… Nūūū… Viņam nelidoja. Viņam neripoja. Nevis, ka vispār. Jo vispār jau lidoja un ripoja, bet ne īsti tur, kur vairāk būtu vēlējies pats Ingmārs. Rezultātā 100 sitieni. Kamēr Ēriks uz jaunā servera liek mūsu lapu, es ātrumā nepateikšu, kad Ingmāram pēdējo reizi būtu bijuši 100. (Kā vēlāk Ēriks noskaidroja, Ingmāram 3.07.2018. MGL 3.posmā OZO bija 101), bet 7.maijā bija. Un līdz ar to uzvarēja, tas, kurš šoreiz uzsita drusku mazāk…