Jaunumi

15/08/2023
2023.gada 6.posms
. Viesturi

Pirmie laukumā devās titulētais Gatis un Draiva Karalis Linards. Pirmā bedre neko labu nesolīja, bet abiem izdevās izsprukt no divciparu skaitļa rezultātu lapiņā. Turpinājumā golferu pārim pa PAR un ciešami pabeigta trešā garākā Viesturu bedrīte. Atlikušajās pirmā apļa bedrītēs Gatim lielākais cipars ir 5, bet Linardam gan pa vidum trāpās divi septītnieki. Deviņas bedrītes pabeidzot, Gatim ir 47 un Linardam 51 sitiens.
Otrajā flaitā dodas Hoļcs un Janševics. Abi iesāk ar apmierinošiem dubultajiem bogijiem. JJ otrajā tiek pie PAR, bet Hoļcam ir par sitienu vairāk. Misters Erudīts vēl drusku aizķeras trešajā un ceturtajā (8,7), bet tālāk seko iespaidīgu piecinieku sērija - četrās bedrītēs pēc kārtas citi cipari kartītē netiek rakstīti. JJ šajā pašā laikā sniegums ir ievērojami daudzveidīgāks - 7,6,3,5. Devītajā Jānis tiek pie vēl viena bogija, bet Ivo pabeidz apli ar dubulto. Kopā attiecīgi 46 un 51.
Kā pēdējie laukumā devās Gundars, Ēriks un Normunds. Ēriks iesāk ar bogiju, tikmēr Normundam un Gundaram starts ir lēnāks - attiecīgi 8 un 9. Otrā bedrītē visi ir grīna tuvumā, tomēr pie PAR netiek. Tālāk grūtāk iet Normundam, kurš nākamās trīs bedrītes nospēlē ar trīs devītniekiem. Pamatā grūtības sagādā tuvā spēle un ripināšana. Ēriks un Gundars pirmo devītnieku nospēlē bez lieliem kritumiem, bet nerādot arī neko izcilu. Normundam 68, Gundaram 53 un Ērikam 46.
Otrajā aplī, diemžēl, Linardam spēle aiziet tikai uz leju - 58 , bet Gatis iespēlējas un otrajā aplī tiek pie 43. Linarda bumbiņa jo bieži krīt visādās kokiem, krūmiem tuvās vietās, no kurienes to dabūt laukā ir liels izaicinājums. Gatis savukārt teic paldies Linardam par vērīgo aci, sameklējot pāris svarīgas golfa bumbiņas, tādējādi izvairoties no lielākiem skaitļiem pierakstu lapiņā. Var teikt, ka patīkamākie notikumi šajā spēlē risinājās otrā apļa ceturtajā bedrītē, kad pēc izcila Gata sitiena ar draiveru, Linards apvaicājas: ”Vai ir kāda ugunsdzira Gata somā veiksmes gadījumā?”. Gatis atteic, ka vēl par agru par ko tādu domāt. Īpaši cerības sarūk pēc otrā sitiena, kad bumbiņa apstājas vairākus metrus ārpus grīna. Bet tad ar trešo sitienu, bumbiņu skaisti izdodas iečipot bedrītē un bērdijs bija rokā. Summā Gatim 90, kas, kā izrādījās vēlāk, deva pelnītu uzvaru, savukārt Linardam ne tik mīlīgi 109.
Jānis otrajā aplī nospēlē vienu no savdabīgākajiem devītniekiem savā golfera karjerā - iespējams, ietekmējies no partnera iemīļotākā cipara pirmajā aplī, JJ ir tikai divi sešinieki un septiņi! piecinieki. Tiesa, otrajā un septītajā (attiecīgi 11ajā un 16ajā) tas nozīmēja dubultos bogijus, un, iespējams, zaudētu lielāku iespēju neklātienē pacīnīties ar Gati par uzvaru. Hoļcam arī otrajā aplī lielākie cipari ir 7 un 8, šoreiz iegūti 4ajā un 5ajā bedrītē, kur Ivo ceļu uz grīnu negodīgi aizšķērsoja dīķis ar grāvi. Pieciniekus otrajā aplī nesmādē arī Ivo, tos savā kartiņā ierakstot 2ajā, 7ajā un 9ajā bedrītē, mačus pabeidzot ar 105 sitieniem. JJ piecinieku dienas beigās 93.
Trešajam flaitam otrais aplis turpinājās līdzīgā režīmā. Pirmais pie PAR tiek Normunds uz 11ās (2.). Gundars lielākos podus pamanās sastrādāt 12ajā (3.). Pēc iesišanas grāvī un izdropēšanas ārā, atkal iesit grāvī, tikai vēl neparocīgākā vietā. Cenšas izsist, bet bumbiņa atkal spītīgi atrod grāvi, tādējādi līdz bedrītei kopā savācās 11 sitieni. Turpinājumā Gundars savācas un šādas vaļības vairs nepieļauj. Tikmēr Ēriks spēlē mēreni, bez nekādiem brīnumiem. Liekos sitienus savāc 15ajā (6.), iesitot pa kreisi kokos. Mēģina izsist, bet bumbiņa atkal iesprūst krūmos. Drops uz atpakaļu un tikai ar ceturto sitienu tiek grīna tuvumā. Galā 7. Nākamā,16ā (7.), neveiksmīga izrādās Normundam. Ar ceturto sitienu ticis kāda 1-1,5m attālumā no karoga, Normunds aizripina garām 3 putus, kurus centās iesist, un patērē vēl 3, kurus sit jau aiz dusmām, kopā savācot 10 sitienus. Finišā Normundam 128, Gundaram 105, Ērikam 96.

1/08/2023
2023.gada 5.posms
. Ozo

MGL piektā posma pirmajā flaitā izloze aizsūtīja Gundaru Hoļcu un Jāni J. Pēdējais, acīmredzot, bija labi izgulējies, un, pats galvenais - labi pamodies, jau dienas sākumā tiekot pie PAR. Gundars sāka ar 6, bet Hoļcam vuds vēl neklausīja, tiekot pie 8. Toties nākamajās divās berdrītē Vudu Karalim bogijs un PAR, abos gadījumos pārspējot savus partnerus. Ar ceturto bedrīti dadzmaz sapratās vienīgi Gundars (6), bet JJ un IK dzīvojās pa mežiem un brikšņiem - attiecīgi 8 un 9. Piektajā lomas tika mainītas - GG ar bogiju šoreiz bija pēdējais flaitā, kamēr Jānis un Hoļcs tika pie PAR. Sestajā Ivo un Gundars uzreiz uzsita uz grīna un dabūja PAR, bet JJ, paviesojies pie priedītēm, dabūja bogiju. Par to, ka pēc zoles nāk krišana drīz vien pārliecinājās Ivo - 8, 9, 6 pirmo apli pabeidzot ar 55 sitieniem. Gundaram ar joprojām ļoti stabilo spēli 47 un JJ 49.

Otrajā flaitā laukumā devās Ēriks, Linards un Gatis, kurš tikai pirms pusotra mēneša sāka atcerēties, kā golfs spēlējams. Lieliskajiem laika apstākļiem un kompānijai atbilstoši pozitīvi tika nospēlētas pirmās trīs bedrītes, kurās visam trio sliktākais rezultāts bija bogijs. Toties ceturtajā bedrītē gan kompānija sastrādāja trīs “sniegavīrus”, gan pameklējot bumbiņas mežā, gan visādi citādi izpildoties. Uzreiz pēc neveiksmīgās cetrurtās sekoja Linarda slavas mirklis. Piektajā bedrītē pēc fantastiska sitiena ar draiveri pavējā bumbiņa apstājās pie sarkanā mieta, kas atzīmē 100 metru attālumu no bedrītes. Eleganti atlikušie 2 sitieni un trijotne iemalko Linarda somā glabāto stipro dziru. Sestajā bedrītē ugunīgās dziras stiprināti visi trīs dabū labus trijniekus (PAR). Tālāk iet ar vidējām sekmēm un rezultātā pēc 9 bedrēm līderis ir Linards - 47, Ērikam un Gatim pa 49.

Otro apli pirmais flaits sāka salīdzinoši jēdzīgi, bet 12ajā trio nolēma, ka jāpasveicina kazino - 7 7 7. Bet sliktākais vēl bija priekšā... 13ajā Hoļcs aizgāja viesoties uz 12o grīnu, JJ dzīvojās pa autiem un ūdeņiem, un arī GG sausā nepalika - attiecīgi 7 7 8. 14ajā Hoļca vuds galīgi atteicās klausīt saimniekam, liekot paviesoties 16ās bedrītes bunkurā, un liekot bumbiņai uz priekšu doties ļoti maziem attālumiem (10, IK dienas vienīgais divciparu skaitlis). 15ajā pa dažādiem maršrutiem visi trīs golferi dabūja bogijus. 16ajā salīdzinoši vieglākus ceļus gāja Ivo un JJ (6), toties GG sabakstīja 8. Jānim bogijs arī pēdējās divās bedrītēs un kopā 99 sitieni. Gundars pēc skata vēl bija možs un spirgts, bet nūjās laikam gan bija ielavījies neliels nogurums - divi septiņnieki un 107. Citāda veida 14 (8+6) mača beigās Hoļcam un 113.

Otrajam flaitam interesantākie notikumi risinās 11ajā bedrītē. Tur Gatim lielisks PAR, bet Ēriks bunkurā sastopas ar koka sienu savā augumā un cenšoties tikt no bedres laukā, tur atstāj daudz (nu tiešām daudz) sitienu. Lietum līstot, Ēriks beidzot var doties projām no šīs bedrītes ar divpadsmitnieku kabatā. Linards, kurš arī mēroja ceļu uz grīnu pa dīķmalām un koku lapotnēm, var vēl būt diezgan apmierināts ar nopelnīto septītnieku, taču kopvērtējumā tas ļāva iekrāt arvien lielāku handikapu GŠ. Savukārt Ērikam un Gatim tikko vēl līdzīgais rezultāts nu jau veido 9 sitienu starpību.Turpmākajās bedrēs Ēriks cenšas izlieto sasmelt, bet Gatim nervu sistēma šajā dienā izrādās stabila un pārņemto līdera pozīciju viņš notur. Pēdējās bedrēs Misters Karikatūra ir stabils un pašā pēdējā viņam izdodas viens no lieliskākajiem sitieniem ar draiveri, kādus vien šajā bedrē pieredzējis. Pēc pirmā sitiena pavējā bumbiņa atrodas jau tuvu simt metru atzīmei no bedrītes. Izdodas skaisti pabeigt spēli ar PAR, un kā vēlāk izrādīsies - ar 94 sitieniem uzvarēt arī visā posmā. Linards ar 99 sitieniem dalīja otro vietu ar JJ, bet Ērikam nelietīgā 11ā bedre neļāva pacelties augstāk par ceturto vietu - 101 sitiens.


10-11/07/2023
2023.gada 4.posms
. Viesturi - Ozo

MGL divdiennieka pirmajā flaitā saulainajā Viesturu laukumā devās Ēriks, Hoļcs un Jānis. Pēdējam nosauktajam bija tas gods izdarīt pirmo sitienu... Bumbiņa nolidoja metrus 40 un apstājas kreisajā pusē pagalam tuvu kokiem. Ērikam vēl vairāk - bumbiņa palika kreisajā pusē starp kokiem. Un daudz labāk neklājās arī Hoļcam, kurš otro sitienu varēja izdarīt no dāmu tee rajona. Tālāk Ēriks sita labi. Bet pēc ceturtā sitiena atrada bunkuru aiz grīna pa kreisi. Rezultātā, JJ 7, ĒK un IK pa 8. Hoļcs un JJ turpināja ar bogiju, toties Ēriks pēc izcila pirmā sitiena arī ripināja teicami, ļaujot visam flaitam nogaršot blašķītes saturu. Trešajā Ērikam un JJ pa bogijam, Hoļcam dubultais. Toties ceturtajā līgas līderis uzreiz atrada dīķi. Un arī pēc dropēšanas netika pāri grāvim, kartiņā ierakstot vēl vienu kliņģeri. JJ un Hoļcam labi pirmie sitieni un abiem pa PAR. Piektajā ĒK 6, IK 7 un JJ pēc bērza stumbra dīķa kreisajā malā 8. Sestajā un septītajā bedrītē flaits iztika bez dramatiskiem notikumiem. Astotajā Hoļcam neizdevies pirmais sitiens un 8, Ērkam skaists PAR un JJ 6. Devītajā Ēriks aizlaida pa labi kokos pirmo, tad arī otro un dabūja 9... Hoļcam drusku labāk - 7, JJ 6. Pirmais devītnieks JJ 50, ĒK 54, IK 57.
Otrajā aplī JJ pirmajam sitienam paņēma septītajā bedrītē labi pakalpojušo vudu un aizsita vismaz divus metrus uz priekšu un tikpat arī pa labi priedītēs, kopā ar Ēriku kartītē rakstot 8. Veiksmīgāks bija Hoļcs, kuram bedrītes sasniegšanai vajadzēja par diviem sitieniem mazāk. Trešajā JJ divreiz trāpīja pa fērveja kreisajā pusē atrodošos eglīti, un, atceroties jaunību, ar labiem pieciem sitieniem jau bija veiksmīgi pietuvojies grāvim. Hoļca pirmo bumbiņu pa labi no fērveja labi saaugušajā zālē golferi neatrada, JJ un IK tiekot pie dienas vienīgā divciparu skaitļa - 10, Ērikam dienas otrais PARs.

Sev veiksmīgajā ceturtajā bedrītē JJ atkal tika pie PAR, savukārt ĒK sev tik neveiksmīgajā bedrītē atkal trāpīja dīķī - 7, IK 6. Piektajā Jānis un Ēriks trāpīja remontzonā. Pēc kašķīgām diskusijām par dropēšanas vietu, Ēriks tika pie bogija, JJ pie 6 un Hoļcs salasīja astoņus sitienus. Sestajā Ērikam noraujas čips un 6. JJ 4, Hoļcam 5. Septītajā JJ mēģina spēlēt droši un ļoti droši iesit kokos pa labi aiz grāvja. Ēriks tik tālu nemaz netiek - grāvis... Abiem pa 5. Toties Hoļcs šoreiz ar labu vudu tiek pie grīna labajā pusē un brīdi vēlāk arī pie bogija. Hoļcs arī turpina eleganti, pēdējās divās bedrītēs tiekot pie vēl diviem bogijiem. JJ mazāk eleganti divi 6 un Ērikam 7 un 6. Rezultātā JJ 103, ĒK 107 un IK 111.

Otrajā trijniekā laukumā devās Gundars, Ingmārs un Normunds. Ieskrienot spēles arēnā pēdējā brīdī, pēdējam spēle prasīja zināmu ieskrējienu, un pēc diviem devītniekiem uz trešās (neskatoties uz metrus trīs tālu noslēdzošo ripinājumu) un ceturtās bedrītes jau šķita, ka Jaunmārupes mežus nupat, nupat trijos stāvos pāršalks Maestro skanīgā balss, tomēr šoreiz tika ieturēta īsta skatuves pauze, atmetot ar roku – sak, par ko tur pārdzīvot. Un piegājiens atmaksājās – glīts sitiens ar dzelzi pāri grāvim uz piektā fērveja iedvesmoja Normundu arvien stabilākiem sitieniem, kā rezultātā devītniekiem sekoja divi sešnieki, bet uz septītā grīna par mata tiesu pietrūka līdz PAR.
Par spīti ilgākai dīkstāvei ceļgala traumas dēļ, strauji augstumu izdevās uzņemt Ingmāram – trīsputs uz otrā grīna vēl atstāja bez iecerētā PAR, toties nākamajos divos viss salikās kā pēc grāmatas. Virzoties uz priekšu bez dižiem sitieniem, taču praktiski bez norautiem, tika ieturēts bogija grafiks, un vienīgo lielāko neveiksmi – septiņnieku uz astotās – palīdzēja notušēt veiksmīgs čips un tam sekojošais PAR uz devītās. Summā 44. Ļoti līdzīgā tempā pirmajā devītniekā attīstījās arī Gundara spēle, atšķirība vien divās bedrītēs – mežā pazudušajā bumbiņā uz piektās (8) un pie grīna salasītajos liekajos sitienos uz devītās (7). Ar visu to – solīds 49.
Un turpinājums izrādījās vēl solīdāks – pirmās piecas bedrītes izdresējis ar kopējo +5, Gundars jau bija ceļā uz to, lai pārņemtu vadību duelī ar Ingmāru, kura spēlē sāka parādīties pirmās plaisas (izsitiens ar plunkšķi gan uz ceturtās, gan sestās...), tomēr viens nelaimīgs sitiens bumbiņai “pa pieri” iecerētā sestā grīna vietā nosūtīja to diezgan dziļi brikšņos aiz tā. Septiņi... Tikpat, cik Ingmāram un arī Normundam, kurš otro apli iesāka ļoti apņēmīgi, “nometot” no sava personīgā grafika piecus sitienus jau pirmajās četrās bedrītēs, taču tad ieklemmēja uz piektās. Galvenokārt īsās spēles dēļ – grīna malas krustdūrienā nācās sadiegt reizes četras, summā savācot dienas pirmo divciparu (11). Ar visu to – diena vienalga izdevusies, un par savu 120 mākslinieks bija gana gandarīts. Tikmēr Ingmārs un Gundars apli noslēdza praktiski plecu pie pleca, pirms pārcelšanās uz Ozo trīs sitienu handikapu saglabājot pirmajam – 93 pret 96. Varēja būt vēl mazāk, ja ne bedrīti atradušais patālais pēdējais ripinājums...

Otrajā dienā rezultāti pirmajā flaitā sūtīja Ēriku, Hoļcu un Normundu jebšu tie, kuri nebija pirmie trīs pēc pirmās dienas. Mazliet neapmierināts ar pirmās dienas rezultātu, Ēriks laukumā ierodas agrāk, lai varētu kārtīgi iesildīties un atrast vakar pazaudēto sitienu. Pēc pirmām trīs bedrītēm, šķiet, tas arī izdevās – Ēriks uzņem bugija ritmu 5, 5, 4. Hoļcam sākums nav tik veiksmīgs – atgriežas pēdējos posmos piemeklējusī liksta, sitot ar savu supervudu, trāpīt pirms bumbiņas pa zemi. Tādējādi izdodas tikai, kā pats viņš dēvē, “pensionāru sitieni”, kas lido labi ja 100 m. Pirmo bedrīti nospēlē ar 6, otro 9, kurā klāt vēl arī tukšais sitiens. Trešajā tik ar veiksmes palīdzību izvairās no dziļā bunkura un nospēlē ar 4.

Normunda sitiens no pirmās izsitiena vietas ir tuvu ideālam. Taču nonākot tuvāk grīnam, “izdodas” visu sačakarēt. Čipošana un puterēšana pievieno vēl vismaz četrus sitienus bedrītei, kas pirmajās trijās dod rezultātu 8, 9, 6, par ko Norča galīgi nav priecīgs. Tikai mazliet Normundu uzmundrina fakts, ka ceturtajā tieši viņš no trio ir nospēlējis vislabāk bedrīti – ar 8. Taču arī te bija trīsputs. Ēriks ceturtajā trešo sitienu iesit mežā un bumbiņu neatrod, un vienu sitienu “iecērt zemē”, kas rezultējas ar 9. Tāds pats rezultāts arī Hoļcam, kurš padzīvojās pa mežu netālu no Ērika, un atrasto bumbiņu no meža biezokņiem izsit ar vairākiem mēģinājumiem.
Pēc maza krituma nāk kāpums. Piektajā līdz grīnam Ēriks tiek ar diviem, Ivo un Normunds ar trijiem un bumbiņas uz grīna sarindojas skaistā lokā ap karogu, kas ir foto vērts. Diemžēl blašķe šoreiz paliek neaiztika. ĒK 4, Hoļcam 5, Norčam 7 (ak šī puterēšana).
Septītajā ar “meistarību” izceļas Ēriks – ar otro esot piegrīna bunkurā, pabeidz ar 9 (bunkurs tur pat, no bunkura pāri grīnam, čips, čips, čips, puts, puts). Ivo ar Nomundu tikmēr mierīgā garā gūst 7 un 8, pa ceļam katrs noraujot pa sitienam.

Astotajā nedienas piemeklē Norču, kur pēc labiem diviem sitieniem ir pirms otrā līča, kreisajā malā – tomēr ūdens izdara savu spiedienu un divas bumbiņas tiek ziedotas Neptūna valstībai. Finišā 11. Hoļcam vuds ir nostabilizējies un par to tiek atalgots ar skaistu bugiju. Savukārt Ērikam tāls draivs, stabils dzelzis un paveicas ar sitienu uz grīna, kur bumbiņa piezemējas metru no karoga – rezultātā skaists bērdijs un čaļi tiek pie malciņa Bumbu ruma.
Devītajā Ivo izcils pirmais, taču norauts otrais sitiens – 5. Normunds ar trijiem ir grīna tuvumā, bet ne tik veiksmīga tuvā spēle liek pulkstenī spiest uz 7iem sitieniem. Pēc pirmā apļa Ērikam 48, Ivo 69, Normundam 69.
Otrā devītnieka sākumu labāk iesāk Ivo – ar 7 un PAR uz 11ās. Normunds sarokas 10ajā, (9), bet vienpadsmito nospēlē skaisti un gūst 6. Ēriks pirmās divas kuļas ārā no noslaisota draiva un pazudētas bumbiņas 11ajā. Rezultātā 6 un 7 uz 10ās un 11ās. Taču tālāk Ērikam izdodas, šķiet, nebijusi PAR sērija – uz 12., 13., 14. un 15.
Trīspadsmitajā Ivo ziedo savu artavu dīķim, Normunds sākumā izsit autā, tad dīķī un tad jau tik pamazām tiek līdz karodziņam. Rezultātā Ivo 7, Normundam 9. Piecpadsmitajā Normundam izcils tāls čips, bet diemžēl neizdodas gūt PAR, jo garām ripo kārtējais tuvais ripinājums. Savukārt Ivo ir fērveja vidū, tikai nepareizā bedrītē – šoreiz uz sestās. Tikšana līdz bedrītei prasa vēl vairākus sitienus (arī no bunkura) un rezultātā 7.
Normunda tālie sitieni ir nostabilizējušies, taču tuvā spēle pa galam nevedas, kas pēdējās trīs bedrītēs rezultējas ar 9, 9 un 8. Ivo noslēdz ar 6, 7, 6, kur tikai 17ajā iesit dīķī, bet pārējais bez drāmas. Ērika PAR sēriju pārtrauc pie grīna esošais bunkurs, rezultātā finiša taisnē 6, 6 un 5. Otrā aplī NR-76, IK – 58, ĒK-45.
Kopā dienas laikā flaits patērējis 347 sitienus – attiecīgi Normundam 140, Ivo 114, Ērikam 93.

Dienas noslēdzošā spēlētāju grupa (Ingmārs, Gundars, Jānis J) jau spēles sākumā izbaudīja ideālam golfam piemērotos laikapstākļus, un arī visu trīs iesaistīto personu spēle pirmajā bedrītē bija, ja arī nebija gluži ideāla, tad visnotaļ pieņemama, lai saglabātu cerības ne tikai uz nevainojamu laika pavadīšanu, bet arī ne tiem sliktākajiem rezultātiem. Jānis pēc draiva gan iepazina spēles iespējas pie laukuma žoga, bet turpinājumā vairs vaļības nepieļāva un tika pie divkārša bugija. Ingmārs un Gundars uz grīna tika pa mazliet taisnākiem ceļiem, kas abus aizveda līdz bugijam. Nākamajā bedrītē žogs iesaistījās Gundara spēlē, sitējam no starta vietas raidot bumbiņu pa glītu trajektoriju kaimiņu īpašumos. Tomēr attiecīgajos apstākļos pie itin laimīgām beigām divkārša bugija izskatā Gundaram palīdzēja sitiens ar vedžu no metriem 50, pēc kura bumbiņai labpatikās apstāties pus metru no bedrītes. Jānim ātrāku tikšanu līdz grīnam liedza fērveja labajā malā dzīvojošais koks, bet Ingmāram - bunkurs gluži pretējā pusē. Tomēr gan šajā, gan nākamajās divās bedrītē visu trīs spēlētāju rezultātus nešķīra vairāk kā viena sitiena tiesa.

Eskeipoloģijas paraugstunda tika sniegta 5. bedrītē - pēc draiva nonācis sarkano mietiņu zonā niedrāju tuvumā, Jānis turpināja ar trim nevainojamiem sitieniem un grupā pirmais tika pie PARa. Tikmēr viņa sāncenšiem piepūle bedrītes izspēlē bija par vienu sitienu ilgāka. Turpinājumā līdz pat pirmā deviņnieka beigām visiem trim spēlētājiem PARs bija tīri teorētisks rādītājs, kam atbilstoši skaitļi pašrocīgi kartītēs nebija jāraksta. Dienas pusceļā bilance mazliet labāka bija Gundaram - 48 sitieni, un lielākoties pateicoties klausīgam draiverim un dzelžiem, it īpaši to īsākajā galā. Ingmāram pēc 9 bedrītēm 54 sitieni, ko veicināja trīs trīskāršie bugiji, un Jānim 55.
Laukumā visvieglāk izspēlējamās vietas reputāciju daļēji attaisnoja 11. bedrīte. Gundars tika pie sava pirmā PARa, Jānis - pie otrā, kamēr Ingmārs ziedoja vienu bumbiņu ezera niedrājā mītošajiem un tika pie nepriecējoša septiņnieka. Nākamajā bedrītē vienīgo reizi saniķojās Gundara draiveris, tādēļ otrais sitiens zem vītola kuplajiem zariem vairāk līdzinājās bakstīšanas un ķeksēšanas hibrīdam. Ja arī tālāk veicās jau mazliet labāk, labums nebija pietiekams, lai ierakstītu kartītē ko mazāku par 7. Jānim pietika ar pieciem, bet Ingmāram - ar sešiem sitieniem.
Atmiņā paliekošas Ozo bedrītes reputāciju arī šoreiz uzturēja Nr. 13, lai gan nekādas ūdens peldes netika sarīkotas. Jānis ar minimāli nepieciešamo piepūli pārsita pāri dīķim, bumbiņai paliekot starp grīnu un ūdeņiem. Gundars pārcentās tikai mazliet, un viņa bumbiņa spēja atturēties no kārdinājumā ieripot bunkurā. Savukārt Ingmāra bumbiņa uzprasījās pēc lielākas uzmanības, jo bija rūpīgāk jāaplūko, vai tā nav izsprukusi autā. Daži centimetri bija par labu spēlētājam un Ingmārs nokārtoja bugiju tāpat kā Jānis, tikmēr Gundars vienā no nedaudzajām reizēm bija uz viena viļņa ar puteri un tika pie PARa.
Līdz ar 14. bedrīti konsekventā atrāvienā devās Ingemārs, iespēlējot divus PARus pēc kārtas. Jānis turēja līdzi ar šajās divās bedrītēs +1, tikmēr Gundars te pieskaitīja sev +2. Draivera jaudu atguvušajam Jānim izdevās nevainojams finišs, pēdējās trīs bedrītes izspēlējot summā ar +2 virs PAR. Gundaru pie dzīvības turēja draiveris un dzelžu nūjas, kas gan vairs nebija tik izpalīdzīgas kā iepriekš, tomēr nogrimt arī neļāva, neraugoties uz dažādiem līkločiem trīskārša bugija vērtajā pēdējā bedrītē.

Tas gan neliedza Gundaram otro dienu pēc kārtas nospēlēt ar 96 sitieniem un par divu sitienu tiesu pārspēt Ingmāru, izcīnot uzvaru MGL divdienniekā!

Ingmāram 101, summā 194 un pārliecinoša otrā vieta. Ēriks ar lielisku spēli otrajā dienā pacēlās uz trešo, Jānis noslīdēja uz ceturto pozīciju. Rezultātu piekto un sesto ailīti aizņēma Hoļcs un Normunds.


20/06/2023
2023.gada 3.posms
. Ozo

Kā pirmie spēli uzsāka Oskars un Linards. Abi iesildīšanās vietā izbaudīja sarunas ar ilgi nesatiktiem draugiem, tāpēc pirmā bedrīte iesākās ar dīķi Oskaram un garāku zāli Linardam. Kamēr Oskars īsiem, bet pārliecinošiem sitieniem tuvojās bedrītei, Linards līdz grīna malai nokļuva jau ar otro sitienu. Tomēr šeit, un daudzos grīnos turpmāk, Linardam ripināšana nepadevās tik raiti, kā gribētos. Tāpēc Linards savāc 6 sitienus, bet Oskars - 7. Otro bedrīti Oskars iesāk ar autu, tāpēc bedrīti noslēdz ar pirmo no daudzajiem 9niekiem šodien. Linards raiti tiek līdz grīnam, tomēr atkal PAR nedodas rokā. Trešā bedrīte tiek izspēlēta ātri - Linardam “mājas bedrītē” ir PAR, bet Oskars ar līkumu caur mežu, bedrīti pieveic ar 5. Savukārt 4. bedrīte abiem spēlētājiem iesākas mokoši un saraustīti. Lielu kļūdu nav, bet kad Linards nonāk līdz grīnam, tad klusībā domā, ka “vajadzētu zem 10”. Visu izglābj perfekts čips no vairāk kā 10m distances, un bumbiņa iekrīt bedrītē! Rezultātā - 7 Linardam un 8 - Oskaram.
Piekto bedri Ķīšezera krastā Oskars pagodina ziedojot Ķīsītim 1. bumbu. Savukārt Linards pirmo reizi mūžā bumbu ar pirmo sitienu iesit nevis pa labi ezerā, bet gan pa kreisi, otrajā (tālajā) dīķī. Oskars tuvojas karodziņam spītīgi gar pašu ezera malu, savukārt Linards atkal nevar ieripināt “normālu” putu. Savukārt uzsākot 6. bedri, Linardam izdodas lielisks 1. sitiens, bumbiņai apstājoties apmēram metru no karodziņa. Savukārt Oskars šajā bedrītē paviesojas gandrīz visos bunkuros. Linards blašķi tā arī never vaļā, jo ripināšana vēl joprojām nesokas. Par to bēdīgs ir arī Oskars, kurš vēlas savu 9 ātrāk aizmirst. Septītā bedre Linardam izdodas raita, savukārt Oskars trāpa gandrīz visiem kokiem, kas aug pa ceļam uz karodziņu.
Pirmā apļa “īpašajā bedrē” Linards sāk ar ūdeni, bet Oskars ar mazajām priedēm. Linards turpina ar lielisku 5. wood, bet Oskars turpina apskaut kokus. Savukārt apļa pēdējā bedrītē Linardam lielisks draivs un nokļūšana līdz grīnam, tomēr, lai iegūtu PAR atkal iegāž ripināšana. Oskars lēnām, bet pārliecinoši virzās karoga virzienā, sasniedzot to ar 8. sitieniem.

Turnīra vidējais flaits laukumā devās gana unikālā spēlētāju kompozīcijā - ja Ivo un Gundars ne pirmo reizi spēlēja kopā arī pašreizējā sezonā, tad Gata parādīšanās iezīmēja grafikas komiskā žanra meistara atgriešanos mediju golfa apritē teju kopš pirmskovida laikmeta. Ja pirmais sitiens no starta vietas vairāk iezīmēja virzienu uz blakus fērveju un nākamais piegājiens ar trāpījumu elektrolīnijas balsta apvidū gluži pretējā pusē vēl atgādināja par ilgo prombūtni no kluba dzīves, tad turpinājumā Gatis pamazām tuvojās sendienu slavas formai un tik lielas vaļības vairs nepieļāva.
Otrajā bedrītē dubultais bugijs, turpinājumā četri sitieni PAR3 bedrītē, bet meža PAR5 Gatim jau deva dienas pirmo PARu. Ezera niedru neatvairāmais pievilkšanas spēks 5. bedrītē gan sagādāja +3 sitienus virs PAR, toties pirmā deviņnieka pēdējās četras bedrītes Gatim izspēlētas ar +4, un pusceļā 50 sitieni, apsteidzot kluba turnīros pēdējos gados vairāk nūjas vicinājušos flaita partnerus.
Flaitā labākā uvertīra izdevās Ivo, kurš pēc četrām bedrītēm bija sakrājis +6, pa ceļam itin veiksmīgi tiekot ārā no 3. bedrītes piegrīna bunkura dziļumiem. Prāta spēļu virsdiriģentam bilances pasīvā gan nācās ierakstīt it kā ne tik draudīgo 5. bedrīti. Pirmais sitiens dīķī vēl nebūtu smagu nopūtu vērts, bet vuda virtuozs tādu pašu slapju likteni bija lēmis arī nākamajām trijām bumbiņām. Pēc bedrītē sakrātajiem 13 sitieniem Ivo tomēr spēja pārorganizēties uz veiksmīgāku spēli un bez būtiskiem ekscesiem deviņnieku noslēgt ar 56 sitienu rēķinu.
Gundaram pirmajā deviņniekā visgrūtāk nācās saprasties ar grīniem, kur nekādi neizdevās aizripināt puslīdz nepieciešamajā distancē, un ja vēl paretam iegadījās kaut kur aizsist šķībi, lieki ietrāpīt kādā bunkurā, un iekrāt divus apaļus astotniekus, tad 54 sitieni pusceļā bija loģisks iznākums.

Trešajā flaitā lakumā dodas Jānis Janševics kompānijā ar Ēriku un Normundu. Neskatoties uz to, ka Jāņa pirmais sitiens slaiso pa labi aiz dīķa, Jānis lieliski tiek galā ar šo situāciju un bedrīti nospēlē ar 5. Tāds pats rezultāts arī Ērikam, kuram padodas lielisks pirmais sitiens, kam seko bunkurs, grīns un divputs. Normunds, kurš laukumā ierodas pēdējā brīdī un ir praktiski neiesildījies, neko daudz neatpaliek un ar trīs lieliskiem sitieniem tiek līdz grīnam un bedrīti nobeidz ar 6.
Līdzīgi turpinās arī uz otrās bedrītes, kuru ar mazām likstām, visiem draudzīgi izdodas pabeigt ar dablbugijiem. Trešā bedrītē Ēriku no dziļā bunkura glābj tikai daži centimetri, taču šo veiksmi neizdodas pārvērst PAR, tikai bugijs. Ceturtajā dziesminieks, pabijis bunkurā un mežā, par sitiena tiesu izglābjas no divciparu rezultāta. Savukārt JJ pēc ceturtās bedrītes, kur draivs aizlidoja tālā stūrī pa kreisi, piektajā tas izdodas izcils – pāri par 200m. Uz sestās gan Ērikam, gan Jānim izdodas noformēt pirmos PAR. Normunds tiek galā ar pieciem sitieniem. Kal dzelzi, kamēr karsta – un ar vēl vienu lielisku draivu Jānim izdodas noformēt PAR arī 7ajā.
Lielākās grūtības visiem sagādā 8.bedrīte, kur starta vietā pie blakus esošās 13.izsitiena vietas bērnu golfa audzēkņi imitē PGA tūres skatītāju emocijas un trenējas izsitienus lielā troksnī. Ar šādiem pašiem apstākļiem jāsaskaras arī mazliet mazākas tūres – LMGK biedriem. Jānim tas netraucē un draivs padodas perfekts. Ērika draivs arī lido ideāli taisni, taču izvēlētais virziens nav precīzs un bumbiņa piezemējas dažus metrus autā uz 12ās. Arī atkārtotais sitiens piezemējas ārpus laukuma – šoreiz Ķīšezerā. Tikmēr Normunds ar dzelzi gar drošo kreiso malu pamazām dodas uz priekšu. Diemžēl Jānim ideālo draivu neizdodas pārvērst labā rezultātā. Nprecīzs otrais sitiens, pēc tam no dziļa rafa un trīsputs. Beigās JJ-9, ĒK-10, NR-11. Pēc pirmā apļa JJ-48, ĒK-50, NR-63.

Pirms uzsākt otro apli, Linards ar Oskaru nolemj sevi apbalvot par agro celšanos, un kluba mājas bārā pasūta sev alu, ko izdzert pēc 13. bedrītes. Tāpēc turpmākās 4 bedrītes abiem golferiem domas par gaidāmo auksto alu liedz pilnībā koncentrēties golfa spēlei. Oskars gan 10., gan 11. bedri stabili nospēlē uz 7, savukārt Linards atkal kļūdās uz grīna, un attiecīgi 6 un 5. Divpadsmito bedri Linards uzsāk ar sitienu uz 9. bedres fērveja, bet Oskars ar tuvākas distances, toties ļoti taisniem sitieniem tuvojas karogam. 13. bedri Linards sāk ar sitienu uz grīna. Par sevi ne tik pārliecinātajam Oskaram Linards pus pa jokam iesaka stratēģiju, kā ar 3 īsiem sitieniem var nokļūt līdz grīnam, saglabājot arī bumbiņu. Un Oskars nolemj sekot padomam. Linards atkal nemāk ripināt, un izspēlē ar 4, savukārt Oskars - ar 3 uz grīna, un beidz ar 5.
Garo, 14. bedri Oskars sāk ar autu, bet Linardam pirmais sitiens īsāks, kā sākumā šķiet. Labs sitiens ar 5 wood palīdz ātrāk nokļūt līdz grīnam. Tikmēr Oskars nu jau tradicionāli savāc 9 sitienus. Piecpadsmito bedri Linards sāk ar sitienu pa kreisi no grīna, bet Oskars - tuvējā dīķī. Kamēr Linards sit pāri kalnam, un mokās uz grīna, Oskars ar 3. sitienu izsit no dīķa malas, un ar 1 ripinājumu uzvar bedrīti, jo Linards atkal ir savācis 5 sitienus. Tā 16. bedri pirmo reizi Oskars sāk pirmais, un kā tas ir bieži gadījies līdz šim - priecājas par to, ka ir ticis tālāk par meiteņu izsitiena vietu. Linards izdzīvojas pa kokiem, bet tomēr līdz bedrītei abi spēlētāji tiek pieklājīgi - 9 Oskaram un 7 Linardam.
Pirmspēdējo bedri Linards sāk ar dīķi, bet Oskars sit daudz tuvāk, toties precīzāk un taisnāk. Linards jau otro reizi dienā nokļūdās ar nūjas izvēli, jo atkal tiek pārsists pāri grīnam. Oskars, mūkot no ūdens, karogam tuvojas pa bedrītes kreiso malu - jā, vairāk sitienu, toties drošāk. Rezultātā Linardam 6, bet Oskaram 7. Pēdējo bedrīti Linards sāk ar lielisku draivu, un Oskars daudz neatpaliek. Otrais sitiens abiem vairs nav tik labs, bet LInards tomēr ir ļoti tuvu grīnam. Oskars pēc pāris sitieniem ir tur pat. Linardam atkal neizdodas bedrīti beigt ar PAR, bet Oskars iztērē pēdējos 7 sitienus šajā dienā. Kopā Linards laukumu pieveica ar cienījamiem 99, savukārt Oskars iekrāja 137 sitienus.

Otro devītnieku vidējais trio sāka necili, paviesojoties kur nu kuram labpatikās - fērveju robežšķirtnes kalnos Gatim, Ivo reti iepazītās benzīntankam tuvākās teritorijās, bet Gundaram kreisā dīķīša sarkanajos mietiņos. Tik dažādās izvēles 10. bedrītē tomēr rezultējās identiskā 7-7-7 rezultātā. Nākamās divas bedrītes lielus pārsteigumus nesagādāja, bet pieminēšanas vērts bija Gata 12. bedrītes PARs. Totes allaž jautrā 13. bedrīte nelika vilties arī šoreiz - Gata bumbiņa pēc pirmā sitiena nonāca ļoti drošā vietā savus pārdesmit metrus aiz grīna, Gundaram ne mazāk droša pozīcija bunkurā, bet Ivo teicās, ka ar pirmo sitienu uz grīna nonācis pirmoreiz kopš krietni seniem laikiem.
Gata 4 un Gundara 5 tika sastrādāts bez vēstures annāļu cienīgiem pavērsieniem. Tikmēr Ivo savu ripinājumu pavadīja vien ar vaimanu "Par stiprru!", taču ne velti viens no kluba vecmeistariem izmanto noteikumu jaunlaikos doto iespēju atstāt uz grīna karogu bedrītē. Tā nu bumbiņa ar labu blīkšķi atsitās pret karoga kātu un sagādāja Ivo bērdiju, kas nākamās bedrītes starta vietā tika godināts ar Gata somas dziļumos vairākus gadus šādu iespēju gaidījušās blašķītes saturu. Karstais laiks un attiecīga dzēriena temperatūra gan neveicināja spēju sajust garšas nianses - degustatoru versijas svārstījās no ruma un konjaka līdz viskijam.
Mazā fiestas pauze katra trio dalībnieka spēli ietekmēja pa savam. Gatim pēc auta PAR5 bedrītē 8nieks, Ivo - divkāršs bugijs, bet Gundaram PARs. Pēdējās četrās bedrītēs Gundars bez ekstrēmām atrakcijām salasīja +4, deviņnieku noslēdza ar 49 sitieniem un summā 103. Gatim, tuvojoties finišam, bumbiņas biežāk devās neautorizētā brīvsolī un rezultāti svārstījās starp +2 un +3 katrā bedrītē, kas deviņniekā sasummēja 54 sitienus un gala rēķinā 104. Tikmēr Ivo uz leju pavilka biežāka vuda nepaklausība un 7-9 pēdējās divās bedrītēs pieaudzēja rezultātu deviņniekā līdz 54 un gala rēķinā 110.

Pēdējā flaitā 10ajā Jāņa draivs noslaiso un bumbiņu neizdodas atrast, tādēļ rezultātā 8. Ērikam bugijs, Norčam – dubultbugijs. Uz 11ās Ērikam izdodas noformēt PAR. 12ājā Jāņa draivs lido pa kreisi kokos, taču beigās izdodas atrast ļoti labā pozīcijā un nospēlēt ar 6. Ēriks savukārt otro sitienu iesit dīķī pa labi. Nākamais sitiens ir sarežģīts – pāri dīķim no lejupejoša slīpuma. Sitot ar sand nūju, trāpa pa pieri, un bumbiņa bez trajektorijas pārlido pāri dīķim, atsitas pret grīna malu un sabremzējas uz grīna. Diemžēl puterēšana pieviļ – rezultātā 8.
Tikmēr Normunds, kā vienmēr pozitīvā noskaņojumā, ar vidējas distances sitieniem spēlē prakatiski bez kļūdām atzīmējosties te ar bugiju, te dablu, te triplbugiju. Arī 13ajā mierīgi, bez riska uzsit uz grīna kreiso malu un gūst skaistu bugiju. Ērikam PAR, Jānim -5. Uz 14ās leilākas likstas gadās Jānim, kur pirmie divi sitieni lido autā. Ar trešo bumbiņu nospēlē stabili – kopā 11. Normunds vienu bumbiņu ziedo krūmu biezokņiem – 8. Ēriks pabijis bunkurā pie grīna, noslēdz ar 7.
Vai tā ir karstā saulāinā diena vai tam ir kāds cits iemesls, taču mūsu priekšā spēlējošie biedri spēlē gaužām lēni. Mūsu flaitu noķer un uz papēžiem min jau 4.spēlētāju kompānija, kas vēlāk, zaudējusi pacietību gaidīt, pēc 16ās bedrītes pamet laukumu. Tas mūs motivē spēlēt labāk un nepieļaut kļūdas pašiem. Tādēļ uz 15ās Ēriks ar Jāni aši noformē PAR, Normunds caur bunkuru 5.
16ajā Ērku no piegrīna bunkura izglābj malā novietotais grābeklis. Kā saka Jānis – veicas stiprajiem un Normundam. Ērikam un Jānim pa 6, Normundam 8.
17ajā Jāņa draivs vairs nav tik stabils un bumbiņa lido dīķī. Finišā 6. Tikmēr Ēriks ar dzelzi sit draivera cienīgu distanci un bedrīti izdodas pabeigt ar PAR. Normunds pēc ne visai tāla pirma sitiena ar skaistiem sitieniem tiek līdz grīnam un noformē 6.
18ajā Ērikam izcils draivs ap 216 m un lielisks otrais sitiens atkal ļauj kartiņā ierakstīt PAR atbilstošu rezultātu. Jānim atkal noslaiso draivs un viņš bedrīti tā arī noiet gar labo malu, neuzsitot uz fērveja. Normundam lielisks pirmais sitiens – piezemējas pirms fērveja bunkura. Galā abiem pa 7.
Pēc otrā apļa JJ-57, NR-57, ĒK-44. Kopā Jānim 105, Normundam – 120, Ērikam – 94.

Ar šo rezultātu Ēriks izcīna otro uzvaru sezonā. Apsveicam!


30/05/2023
2023.gada 2.posms
. Viesturi

Pretēji MGL sezonas pirmajai dienai, otrajā posmā Viesturi sagaidīja golferus ar piemīlīgu saulīti.

Pirmie laukumā dodas divi Jāņi (Janševics, Pakalns) un Ēriks. Abiem Jāņiem izdodas labi pirmie sitieni, taču Ēriks izsit autā (tāpat kā pirmajā posmā) turpat labajā pusē cauri priedītēm. Par šo Ēriks sevi mierina, ka cerams šī “tradīcija” varbūt noslēgsies ar tādu pašu rezultātu kā pirmajā posmā - viņa uzvaru. JJ pirmo bedrīti noslēdz ar 5, JP – 6, ĒK – izmoka 9.

Pēc sekmīgas pirmās, Jānis Janševics ir ieslēdzis kruīza režīmu un spēlē bez lielām kļūdām, noformējot PAR uz otrās, sestās un septītās bedrītes. Vienīgie misēkļi gadās uz 8, kur JJ bumbiņa piezemējās grāvī, un vairāki norauti sitieni devītajā.

Jāņa Pakalna spēli, tikai otrajā!!! golfa sezonā, var nosaukt par amerikāņu kalniņiem. Daži izcili sitieni mijas ar norautiem un brīžiem nepārdomātiem. Līdz sestai bedrītei ceļš diezgan līgans, pat 8 trešajā ir attaisnojams ar bērziem pa kreisi pēc pirmā sitiena un grāvja pie grīna. Kā teica Jānis P. – “Citādi to varam ieskaitīt kā PAR”. :) Taču lielākās “ziepes” Jānis savāra uz sestās, kur spītīgi cenšas sist ar draiveri, ar kuru trāpīt spēlējamā zonā izdodas tik ar trešo reizi. Gala rezultātā 11. Astotajā noformējot PAR un devītajā bugiju, kopumā ļoti solīds pirmais devītnieks.

Pēc neveiksmīgas pirmās bedrītes, Ēriks saņemās un noformē PAR uz otrās, vēlāk arī sestās. Septītajā pārsit pāri grīnam un nonāk kreisajā bunkurā, astotajā apmeklē dīķi un devītajā paviesojas mežā. Taču visur izdodas tikt ārā bez lieliem zaudējumiem.
Pēc pirmā devītnieka JJ – 46, JP-53, ĒK-51.

Grupa Nr.2, kur saulainā noskaņojumā startēja Normunds, Ivo un Gundars, bez steigas raunda sākumā izbaudīja spirgti vasarīgo rītu un augstākā labuma kompāniju. Iespējams, tādēļ pirmajā bedrītē rezultāts bez liela stresa, bet nemanot griezās tikpat ātri kā blēdīgā taksometrā. Ivo un Gundaram pa 7, kamēr Normundam dzeguze fonā sakūkoja apaļu desmitu. Iespēja visu vērst par labu nākamajā PAR3, kā par brīnumu netika palaista garām. Gundars pamanījās ar pirmo sitienu tikt pāris metrus no karoga un dabūtais PAR nemaz tik dikti vairs nepriecēja. Ivo ar bugiju necik daudz neatpalika, un Normunds ar sešinieku ļāva noprast, ka ir noskaņots uz vēl mazākiem cipariem. Šo noskaņu dziesminieks pilnā mērā piepildīja otrajā devītniekā, bet līdz tam vēl bija jāsamierinās ar golfa likteņdievu dažiem sūtītiem izaicinājumiem.

Gundars sev netipiski gandrīz līdz pirmā devītnieka beigām nospēlēja bez lielām rezultāta svārstībām, netiekot pie PARiem, bet arī neko sliktāku par divkāršu bugiju nesagādājot. Vienīgi 9. bedrītē paviesošanās tuvāk upītes krastiem palīdzēja iekrāt 7 sitienus un līdz ar to pusceļu pie kluba mājas sasniegt ar apaļu 50.

Ivo norauts draivs 4. bedrītes startā palīdzēja tik pie pirmajā devītniekā vienīgā sniegavīra, toties nākamās 5 bedrītes prāta asinātājs nospēlēja ar +4. Pēdējās trijās bedrītēs iespēlētā kombinācija PAR-bugijs-PAR summā ļāva Ivo atcerēties senākās dienas, kad viņa dzimšanas dienas kausa izcīņas dalībniekiem pienācās tikai pa 48 sitieniem.

Tikmēr Normunds no 3. līdz 5. bedrītei stoiski pārcieta dienas smagāko izaicinājumu ar trim astotniekiem un iezīmēja krasu pagriezienu uz labākiem laikiem. Ivo un Gundaram nereti nācās slēpt nelielu apakšžokļa atkāršanos, kad Normunda sitieni ar dzelžiem elegantā trajektorijā sasniedza apbrīnojamas distances. Ja vēl pirmā devītnieka beigās Normunds ar divkāršiem bugijiem sasummēja sev 64, tad pēc pauzes viņš vairākkārt pirmais bedrītes starta vietā stājā ne jau tāpēc, ka flaita biedri būtu apstaigājuši mežus, grāvjus un autus.

Otro devītnieku Jānis Janševics iesāk ar 7, taču ātri atgriežas savā stabilajā režīmā līdz sestai bedrītei. Tajā, pēc pirmā sitiena, bumbiņa piezemējas pa labi aiz dāmu starta riskanti spēlējamā pozīcijā. Jānis daudz nedomājot to paziņo par nespēlējamu un dodas uz izsitiena vietu. Taču otrais sitiens lido dīķī un tikai ar trešo izdodas uzsist bumbiņu uz fērveja. Tālākos sitienus izdara nekļūdīgi un bedrīti noslēdz ar 8.

Jānis Pakalns otro apli iesāk superjaudīgi – ar PAR uz desmitās (1) un vienpadsmitās (2) bedrītes, vēlāk arī uz sešpadsmitās (7). Ir izdevies pieradināt brīžiem nesavaldīgo draiveri, kas nu jau met tikai nelielus līkumus slaisa virzienā. Sliktākais rezultāts otrajā aplī ir viens vienīgs 7 uz astoņpadsmitās, kur slaiss tomēr ierāva bumbiņu meža biezoknī.

Ērika spēle nostabilizējas un nerada nekādas nepatikšanas. Lielākās kļūdas tiek pieļautas čipošanā, kur neizdodas atrast pareizo spēku, bieži uzsitot par “īsu”. Sešpadsmitā (7) atkal paviesojas bunkurā, taču šoreiz sitiens ir krietni pārliecinošāks un bumbiņa piezemējas stabilu divputu attālumā no karodziņa. Uz astoņpadmitās lielisks sitiens spēles noslēgumā, kur pēc ne tik veiksmīga pirmā sitiena, ar tālu, taisnu sitiena izdodas nokļūt uz grīna. Vēlāk Jānis Janševics šo sitienu nosauc par – “netaisnīgāko sitienu spēlē”, kas viņam liedza turpināt cīņu par uzvaru.
Otro apli flaits noslēdz ar: JJ – 51, JP-46, ĒK-45. Kopā JJ-97, JP-99, ĒK-96.

Normunda bugijs 10. bedrītē un PARs nākamajā piegājienā mudināja vecākos flaita biedrus nepazaudēties, cenšoties turēt līdzi. Gundaram pēc tāda paša sākuma arī turpinājumā nekas sliktāks par vienu nodevīgu triplu 15. bedrītē neiegadījās. Ivo divu hokeja ripu paskata rezultāts nepriecēja priekšpēdējā bedrītē, kur pirmā bumbiņa palika kaut kur pārāk tuvu treniņlaukumam. Summā Ivo apaļi 102 sitieni un otrajā devītniekā 54 - tikpat cik sakrāja Normunds, neraugoties gan uz vienu desmitnieku, gan diviem astotniekiem. Gala bilancē Normundam 118, turklāt 10 sitienu atšķirība par labu otrajam devītniekam.

Gundars raundu pabeidza ar PARu, bumbiņai pēc vienīgā ripinājuma zināma pārdomu brīža noslēgumā tomēr ieveļoties sāniski bedrītē. Konkrētas apstākļu sakritības dēļ tas gan vēl nebija spēles noslēgums, jo apaļīgais 96 bija ierakstīts arī Ērika uzskaites kartītē.

Pārspēle gan izvērtās ļoti separāta, abiem pretendentiem spēlējot pa savu fērveju vai tam tuvām teritorijām. Visbeidzot satiekoties uz grīna un bumbiņām tuvojoties bedrītei, izrādījās, ka Gundaram ir pāris sitienu handikaps, līdz ar to viņam uzvarētāja godā izdevās tikt ar mazāku nervu trīci un ne tik sausu muti. Un labi, ka tā - uzvara tika atzīmēta ar vērienu, izdzerot visus "Viesturu" restorāna alus krājumus. Dodoties pie letes, Gundars pārliecinājās, ka šoreiz iestādījumā atlikušie krājumi aprobežojas ar apaļiem 500 mililitriem, tādēļ Ivo atlika solidarizēties ar Spānijas sidra ražotājiem.
Sveicam Gundaru ar piekto MGL uzvaru un uz tikšanos 20.jūnijā!

16/05/2023
2023.gada 1.posms
. Ozo

Latvijas pavasara visnotaļ saulainajās prognozēs meteorologiem tomēr bija izdevies piemeklēt vienu vienīgu lietus dienu, un saprotams, ka tā kalendārā tika iezīmēta 16. maijā – akurāti dienā, kad sezonu bija sadomājuši atklāt golfu spēlējošie mediji.

Pirmajā grupā laukumā devās smagsvari – aktuālais līgas čempions un vicečempions attiecīgi Jāņa Janševica un Gundara Galkina personā –, kompānijā paņemot Ingmāru Jurisonu, kam savukārt šis tas padevies senākā vēsturē. Pirmais golfa sitiens kopš pagājušā augusta gan aizceļoja tālu pa labi, kaut kur aiz dīķa pie sētas, arī otrajā bedrītē fērveju atrast neizdevās, taču pēc diviem dubultajiem bogjiem startā turpmāk veicās pat neplānoti ciešami. Bumbiņa lidoja taisni, bet, kur īsti ne tik taisni – izglāba netipiski trāpīga ripināšana, un jau pēc otrā “nopārotā” trijnieka Jānis jau bija gatavs nīgri norādīt, ka nu jau ar tiem PAR būšot gana.

Jāpiebilst, ka pašam čempionam tobrīd klājās nebūt ne sliktāk – piecās no sešām bedrītēm bogjiji, un tikai viens dubultais (krustadūriens uz 4. bedrītes), kas pēc trešdaļas laukuma summā nozīmēja tikai sitiena deficītu. Mazliet vairāk tobrīd iepalicis Gundars, taču – ne tik dramatiski, lai pazaudētu noskaņojumu vai sāktu dusmoties uz klejojošajiem lietus mākoņiem, kas ik pa laikam izsmidzināja kādus brīdinājuma pilienus. Lai vai kā, Jāņa novēlējums piepildījās – Ingmāram PAR ripinājums izgriezās no bedrītes gan uz septītā, gan astotā grīna, un pievienojot vēl vienu bogiju uz devītās – pat ļoti solīds atgriešanās devītnieks ML apritē (45). Neskatoties uz nogremdēto bumbiņu septītās bedrītes startā, turpat arī Janševics (48), bet Gundars – ar rezervi (55).

Otrajā flaitā izloze kopā saved Ēriku un divu radio ētera balsis Oskaru un Hoļcu. Pēc kopīga smaidoša foto vīri dodas kaujā. Hoļcs iesāk gana sparīgi – pēc diviem sitieniem viņa bumbiņa atrodas metrus desmit no grīna, tālāk gan seko muļļāšanās un dubultbugijs. Ēriks iesāk vēl sparīgāk – ar draiveri raidot bumbiņu autā pāri sētai, kas vēlāk dod 7 sitienus. Savukārt Oskars nesataisot mēslus, un nerādot brīnumus tiek pie astotnieka. Vēlāk izrādīsies, ka tas ir populārākais skaitlis viņa rezultātu kartiņā. Ar otro bedrīti iesākas Hoļca nesapratne ar viņa mīļāko nūju – 3 vudu. Vecmeistars pārāk piepūšot vaigus iemanās trāpīt bumbiņai pa paši virspusi, raidot balto priekšmetu dažu metru attālumā. Turpmākajās trijās bedrītēs tādi ir vismaz 6 sitieni, bet visā spēlē 12. Labi, ka ik pa brīdim sanāk pa lieliskam sitienam, kas kopējo aina padara cilvēcīgu. Ēriks pēc neveiksmes pirmajā bedrītē nospiež gāzes pedāli, un ar katru bedrīti uzlabo sniegumu, kas rezultējas ar flaita pirmo PAR piektajā bedrītē. Savukārt studijas ziloņu draugs pārsvarā veļ sniegavīrus – pēc pirmajām piecām bedrītēm tie jau ir četri. Spēles turpinājumā pieminamas epizodes ir Hoļca PAR 6.bedrītē un bugijs 7.bedrītē, kad pēc pirmā sitiena bumbiņa atradās dāmu starta rajonā. Ērika 666 rezultātu kartītes pēdējās ailēs un Oskara vēl viens astotnieks. Pirmo devītnieku censoņi noslēdz atbilstoši meistarībai – Ērikam 49, Hoļcam 55, Oskaram 68.

Trešajā flaitā devās Linards Lapa, Normunds Rutulis un MGL debitants kā arī viens no lielākajiem Madrides Real draugiem visā pasaulē Jānis Pakalns. Uzreiz gan jāatzīst, ka par šo flaitu informācija ir visskopākā. Linardam diena sākās ar diviem jaukiem bogijiem, bet tad pasaule sagriezās ar kājām gaisā, tiekot pie diviem kliņģeriem un pēc brīža vēlreiz pie dieviem kliņģeriem... Normunds tā kā bija atvēris acis, tā kā tomēr vēl ne līdz galam. Katrā ziņā 10 ceturtajā un 11 astotajā bedrītē jau tā lietaino dienu vērta vēl mazliet drūmāku. Debitants zvaigznes no debesīm sākumā negrāba, tomēr lielos auzu laukos arī neiebrida. Pēc deviņām bedrītēm Jānim 59, Linardam 61 un Normundam 68.

Bumbiņa ar zīmīgo uzrakstu “Mojo”, kas tik paklausīgi bija lidojusi Ingmāra norādītajos virzienos pirmajā aplī, savu dzīvi beidza jau otrā devītnieka pirmajā sitienā – atrodot mūžamājas dīķī. Un līdz ar to nogrima arī “modžo” – +12 jau četrās pirmajās bedrītēs vien. Jānis ar trim bogijiem pašāvās kā raķete, tiesa, tad dzinēji noslāpa – noslīcināta bumbiņa uz 13., tad viena autā un viena krūmu pudura vidū atstāta – uz 14., un flaitā atkal līderu maiņa. Tikmēr stīgas noskaņot bija izdevies Gundaram – bogijs uz 10. un 11., PAR – uz 13., un arī turpinājumā kvalitatīvākā spēle otrajā aplī tieši viņa izpildījumā. Summā gan pozīcijas lietainā dienas finišā noturēja Ingmārs – ieripinot četrmetrinieku uz pēdējās, izdevās nosargāt apaļu simtnieku, kamēr Jānim un Gundaram – pa 104.

Otrā flaita otrais devītnieks iesākas diezgan dramatiski. Kamēr Ēriks ir pametis kompāniju un aizgājis uz kluba māju, radio ētera pavēlnieki, lai ietaupītu laiku, nolemj izdarīt pirmos sitienus. Labāk nebūtu mēģinājuši. Hoļca bumbiņa apstājas pirms dāmu starta, savukārt Oskara bumbiņa pusotru metru no izsitiena vietas. Un tad ierodas Kundziņa kungs un, noformējiet PAR, parāda, kurš šajā dienā ir kungs šajā spēlē. 11.bedrītes svarīgākie notikumi ir Hoļca PAR, un Oskara paziņojums, ka viņš raundu neaizvadīs līdz galam, spēlēs vēl dažas bedrītes, jo ēters sauc. Nākamā pieminamā epizode risinās 13.bedrītē. Ēriks ar pirmo sitienu bumbiņu raida bunkurā. Tālāk sitiens no bunkura neizdodas kā ieplānots – nūja trāpa pa pieri bumbiņai un tā lido uz grīna tālāko stūri un noripo lejā dīķa virzienā. Ēriks jau samierinās, ka arī viņš būs paviesojies dīķī, tāpat kā to šajā bedrē izdarījuši viņa pārinieki, taču golfa dieviņš nesaprotamu iemeslu dēļ ir bijis viņam labvēlīgs. Bumbiņa kā staltbriedis stāv uz zāles kušķa divus centimetrus no dīķa, kas ļauj Ērikam tikt pie dubultbugija. 14.bedrītē Hoļcs, pēc pirmā sitiena autā, trim lieliskiem sitieniem ar vudu un tizluma demonstrēšanu uz grīna nopelna pirmo divcipara skaitli flaitā. Nākamā pieminamā bedrīte ir 16.bedrīte. Ēriks ir neapturams un noformē PAR, Oskars izspēlē savu pēdējo bedrīti, un, vai Jūs uzminējāt kāds ir viņa rezultāts – protams 8! Savukārt Hoļca spēle ir nedaudz garāka apraksta cienīga. Pēc diviem lietiskiem sitieniem ar vudu viņš atrodas 155 m attālumā no grīna. “Lielmeistars” nolemj saīsināt distanci, sitot pāri stūrim uz grīnu, taču taisnas līnijas ceļā ir stājies dzeltenais stabs. Tas tiek izvilkts un nosviests horizontāli. Bet tā izrādās galvenā Hoļca kļūda. Pēc sitiena bumbiņa īsti nepaceļas virs zemes un trāpa pa guļošo stabu, pēc tam piezemējoties apmēram tādā pašā attālumā no karoga, tikai rafā. Seko sitiens ar vudu, ietriecot bumbiņu centimetrus 10-15 tālāk zemē. Iepriekšējā dienā Hoļcs, nezināmu iemeslu dēļ ir šķirstījis LGF publicētos golfa noteikumus un uzdūries šķirklim par iegrimušu bumbiņu. Pēc konsultācijas ar flaita biedriem, kuri negribīgi piekrīt Hoļca teiktajam, tiek nolemts atzīt bumbiņu par nespēlējamu un bez soda to pārvietot. Taču vēlāk noskaidrojas, ka LGF lapā ir publicēts golfa noteikumu vecais un saīsinātais variants, un par pamatu jāņem R&A USGA noteikumi, kuros ir aprakstīta šāda situācija. Tas viss, pēc post factum +1 pieskaitīšanas, rezultējas ar vēl vienu divciparu skaitli Hoļca rezultātu kartiņā.

Pēc atvadīšanās no Oskara, Hoļcs secina, ka Ērika rezultāts otrajā devītniekā iet bugija grafikā (ja precīzāk, tad par vienu sitienu labāk), un novēl tā izturēt līdz galam. Turpinājumā abu censoņu izpildījumā seko pa dubultbugijam, un nu priekšā pēdējā kauja. Prāta spēļu guru izpilda divus labus sitienus ar vudu, labu čipu, un divus viduvējus putus, kas rezultātā dod bugiju, 58 otrajā devītniekā, un summā 113. Savukārt Ēriks aizcērt durvis. Izcils pirmais draivs (bumbiņa piezemējas 145 m attālumā no grīna), vēl izcilāks sitiens ar dzelzi (bumbiņa piezemējas grīna vidū), labs puts (bumbiņa apstājas 30 cm attālumā no karoga), un tehnikas jautājums – bumbiņas ieraidīšana bedrītē. Tas rezultātā Ērikam dod PAR šajā bedrītē, 44 sitienus otrajā devītniekā un summā 93 sitienus. Nu un, protams, uzvaru šajā posmā.

Trešajā flaitā Jānis tiek pie 8 desmitajā un četrpadsmitajā, toties tām pa vidu ir bērdijs 11. un 5 un PAR attiecīgi 12. un 13. bedrītē. 8 desmitajā un četrpadsmitajā ir arī Linardam, toties pa vidu tām tik spīdoši kā Jānim pa bumbiņu neizdodas trāpīt. Normunds otro apli spēlē ierasti labāk (ne daudz, bet tomēr labāk), vienīgi 14. bedrītē tiekot pie divciparu skaitļa (11). Beigās Jānim cienījami 110, Linardam 122 (bez komentāriem) un Normundam jēdzīgi 132.
Vēlreiz apsveicam Ēriku, sakām paldies par burtošanu un tiekamies otrdien Viesturos!