Jaunumi

11/06/2024
2024.gada 2.posms
. Jūrmla

Jūrmalas laukuma cenu politikas maiņa, darbadienu rītos ļaujot bumbiņu sišanas pastaigas baudīt par 40 EUR, ļāva sezonas otro posmu aizvadīt ar 18 Major turnīru čempiona Džeka Niklausa vārdu rotātajās bedrītēs.

Pirmie laukumā dodas Ēriks un Gundars, tomēr nekur tālu netiek. Abi iekuļas pa labi rafā un sarkanos mietos. Rezultātā Ērikam 9, Gundaram 10.

Otrā bedrītē ar rafu cīnās tikai Gundars. Garās PAR5 bedres paņem vairākus sitienus, lai tiktu līdz grīnam. Otrā, trešajā un piektajā bedrītē Ēriks iemēģina no Somijas vestās bunkuru smiltis un atdzīst par labām, jo veiksmīgi tiek ārā. Tikmēr Gundars trešajā padzīvojas dīķī un savāc 7. Uz 6ās Ēriks ar draivera 3/4 vēzienu tiek uz grīna un gūst savu vienīgo PAR šajā spēlē. Tālāk flaits iztiek bez liekiem pārsteigumiem. Ēriks pirmo devītnieku noslēdz ar 51, Gundars ar 58.

Otrajā flaitā izloze saveda kopā Jāni, Hoļcu un Normundu. Pirmās divas bedrītes trio izspēlēja pieklājīgi, zvaigznes no debesīm negrābjot. Kādu sitienu noraujot, kādu bumbiņu atstājot aiz sarkanajiem mietiem, bet par kopā veiktajiem attiecīgi 14, 15 un 18 sitieniem prātā nejuka ne JJ, ne IK un arī ne NR. Zemestrīce ar cunami un Eijafjadlajegidla pelnu mākoņiem atnāca trešajā bedrītē. Jānis ar Normundu tika pie bogijiem, bet Hoļcs... Ērikam veiksmīgās Somijas bunkuru smiltis nekādi negribēja šķirties no Mistera Erudīta bumbiņas. Ne tā bunkura smiltis, kas pa kreisi no grīna, ne tā, kas pa labi... Kas beigās lika kartītē ierakstīt 17. Toties nākmajā bedrītē Hoļcs iekļāvās flaita vienprātīgajā dubulto bogiju kompānijā. Piektajā neliela saķeršanās ar Golfa Dieviem sanāca Normundam. Tie māksliniekam nolika ceļā dažādus šķēršļus. Arī pilnīgi nejēdzīgu koku pilnīgi nejēdzīgā vietā pirms grīna. Nesaprotama rīcība no Golfa Dievu puses. 14. Toties sestajā Normunds sita tālu un taisni. Tāpat kā Hoļcs. Toties JJ izvēlējās sist tālu un pa kreisi. It kā zālē, it kā sarkanajos mietos... Uz papēžiem minošā golferu lavīna palīdzēja Jānim piekrist Hoļcam, ka bumbiņa ir mietos. Tas gan nepalīdzēja dabūt neko vairāk par 6. Toties abiem partneriem pa skaistam bogijam. Norča vēl septītajā tika pie 11, bet citādi pirmais aplis tika pabeigts bez ārkārtējiem eksesiem - JJ 53, IK 69, NR 71.

Ērikam un Gundaram otrais aplies iesākās mērenā ritmā. Neviens neizcēlās ne ar ko spīdošu, bet arī auzās nebrauca. Līdz četrpadsmitajā bedrītē Gundara un Ērika pirmais sitiens piezemējas katram savā grīna pusē un pa vidu ceļā uz karogu abiem stāv bunkurs. Gundars gan pirms tam vēl ar diviem izķepurojās no rafa, pēc tam vēl ar diviem tika līdz bunkuram. Galā 8. Ēriks gāja īsāku ceļu, čips mazliet par īsu un krīt bunkurā. Pēc tam pāri grīnam un ne visai veiksmīgs čips uz karogu. Tomēr iekrīt garāks ripinājums un izglābjas ar 5. Toties 16ajā Gundaram izdodas reabilitēties un gūt skaistu PAR.

17. bedrīte abiem ir diezgan neveiksmīga. Pēc sitiena dīķī un autā Ēriks ar 5.sitienu ir ticis kādus 50m no tee. Pēc tam vēl viena bumbiņa pa ceļam uz grīnu ieripo citā dīķī un kā ķirsītis uz kūkas – trīsputs, rezultātā 12. Gundaram it kā gāja labāk, bet savu tiesu paņem piegrīna bunkurs, no kura izdodas izķepuroties tikai ar trešo reizi. Rezultātā 10.

18ajā pēc Gundara iesistās bumbiņas biezā rafā, Ēriks nolemj sist uzmanīgi ar dzelzi un tas atmaksājas ar 5 finišā. Gundaram 8. Otrais aplis abiem sliktāks kā pirmais ĒK-54, GG-60. Summā Ērikam – 105, Gundaram - 118.
Jānim, Hoļcam un Norčam arī otrais aplis sākās pieklājīgi. Līdz 12. bedrītē valdnieka Nīsa meita Skilla ar savu draudzeni Haribdu ievilināja tumšajos ūdeņos divas Jāņa bumbiņas. Pats bufetnieks izvilka savu vienmēr puspilno glāzi, saprotot, ka tās ir tikai bumbiņas. Kaut arī divas. Un nevis pats golferis. Tiešām paldies gan Skillai, gan Haribdai. Normundam šajā brīnišķīgajā bedrītē 4, Hoļcam 5.

Ja runājam par Ivo ciparu, tad sākot ar 11. bedrīti šis padomju laiku bērniem tik iemīļotais cipars Hoļca kartītē tika ierakstīts četras reizes pēc kārtas. Arī 446 metrus garajā 13ajā, tiekot pie pirmā PAR. Pēc četriem pieciniekiem Ivo vuds drusku pačakarēja saimniekam prātu un omu, neļaujot iespēt neko vairāk par diviem kliņģeriem. Toties Normunds vairāk turējās pie sinusoīdiem ierakstiem kartītē - 9 13ajā un 15ajā un tiem pa vidu dienas vienīgais PAR 14ajā. Dobji dziļās balss īpašnieks tika pie cienījama bogija 16ajā doglegā, un pie astotniekiem nogurdinošajā 17ās puskilometrā un viltīgajā 18ajā.

Ar vienu no dienas labākajiem sitieniem treknu punktu golfa dienai izdevās pielikt Hoļcam - 18ajā Ivo ar vudu no 155 metriem pielika bumbiņu 30 cm no bedrītes, pēc brīža tiekot pie dienas otrā PAR. Jānis pie dienas vienīgā PAR tika 15ajā, pārējās noslēdzošajās bedrītēs samierinoties ar bogijiem un dubulto 18ajā. JJ 106, IK 125, NR 129.
Līdz ar to Ēriks pēc uzvaras pirmajā posmā ar divu sitienu pārsvaru, šoreiz bija pirmais pārspējot jāni tikai par sitiena tiesu!

28/05/2024
2024.gada 1.posms
. Ozo

2024.gada sezona sākās ar siltu un saulainu rītu. Izloze uz pirmās starta līnijas kopā saveda Jāni Janševicu, Ivo un Ēriku. Tā arī neizspēlējis nevienu iesildīšanas raundu, Jānis sita pirmais un ar nelielu slaisu sāka jauno sezonu. Ivo izvēlas bedrītes pretējo pusi, bet Ēriks, ar nesen iegādāto jauno draiveri, sit precīzi pa vidu un tālu (238 m rādīja pulkstenis). Bedrīti katrs pa savu pusi noslēdz solīdi, Jānis un Ivo ar 5, Ēriks ar 4.
Otrā bedrītē nepalika “ne smakas” no pirmās bedrītes labiem rezultātiem. Ēriks draivu norauj pa kreisi kokos, Jānis iesit pa labi bērzos, Ivo tiek tik kādus 20 m uz priekšu. Ticis ārā no kokiem, Ēriks ar vudu atkal tajos iesit, tikai 150m tālāk – galā 9. Ivo norauj vēl pa kādam vudam – arī 9. Tikmēr Jānis, ticis līdz grīnam, uztaisa trīsputu un finišē ar 7. Ceturtajā bedrītē Ivo vuds pēc ziemas guļas vēl atsakās klausīt un nākas padzīvoties pa priežmalu, kur kopā salasa 9.

Tālākas bedrītes jau padodas labāk. 5ajā Ēriks gan vēl pamanās ar draiveri aizsist bumbiņu tālu ezera ūdeņos, tikmēr Ivo noformē pirmo PAR šajā sezonā, neskatoties uz to, ka ar otro sitienu ir biezā rafā pāri grīnam.
Pēc pirmā devītnieka Ivo – 54, Jānim – 51, Ērikam 49.

Otro devītnieku veiksmīgāk iesāk Jānis un pēc trīspadsmitās bedrītes, kuru pabeidz ar PAR, jau ir ticis Ērikam priekšā par vienu sitienu. Reālākā iespēja flaitā tikt pie bērdija bija Ivo četrpadsmitajā bedrītē, kur diemžēl nūjas garuma ripinājums ripo garām bedrītei. Piecpadsmitajā, aizripinājis garām savu ne pirmo šīsdienas īso ripinājumu, Jānis pabeidz ar 5. Sešpadsmitajā, ar garāku ripinājumu (ap 3m), pie ruma sļukas mēģina tikt Ēriks, bet arī viņam tas neizdodas, tomēr izdodas atgūt līdera grožus, jo Jānis čubinās lēnām un pamazām un tiek pie 7 sitieniem, bet Ivo vajag vēl par vienu vairāk.

Septiņpadsmito katrs iet pa savu ceļu, bet visi pabeidz ar 5. Kā izrādās, uzvara izšķīrās 18.bedrītē. Ērikam tāls šāviens ar draiveri, kurš aizgriežas pa labi. Mēģinājums celt pāri kokam, beidzas likumsakarīgi ar bumbiņu zem koka. Taču pēc tam izdodas tik uz grīna un bedrītē 5. Jānim draivs aizgriežas pa kreisi, bet veiksmīgi bumbiņa aizlēkā 20m uz priekšu pa ceļu. Tālāk neizdodas nospēlēt kā gribēts un bedrīti pabeidz ar 6. Ivo pēc dienas labākā sitiena ar vudu, tomēr bedrīti pabeidz ar 6. Otrā aplī Ērikam un Jānim 48, Ivo 54. Kopā Ivo 108, Jānim 99 un Ērikam 97.

Otrā flaita gaitām, kurās izloze kopā saveda Ingmāru, Gundaru un Normundu, Māmiņa Daba ir pārvilkusi nelielu noslēpumainības plīvuru. Tomēr ir zināms, ka titulētajam Ingmāram pirmajā aplī veiksme uzgrieza muguru 4ajā un 8ajā bedrītē - (8). Līdzīgas nedienas bija arī Gundaram, kurš astotajā izdarīja vēl par sitienu vairāk. Arī Normundam sliktākais cipars sanāca astotajā (10). Pēc deviņām bedrītēm IJ 54, GG 57 un NR 63. Otrajā aplī Ingmāram izdevās noformēt reti skaistu kartīti - vieni vienīgi 5 un 6... Pārāk priecīgs vaigs Delfu praktiski Orākulam gan nebija - pavisam kopā sanāca 103. Ne Gundaram, ne Normundam otrais aplis neizdevās veiksmīgāks par pirmo, attiecīgi 60 un 67, un kopā 117 un 130.

Tas uzvaru ļāva svinēt čepionam Ērikam, izdarot pirmo pieteikumu back to back, tā teikt. Jebkurā gadījumā - Lai zied rozes, lai zied neļķes!

Un te nu neliels "inside" info no otrā flaita.
Lai noņemtu anonsēto noslēpumainības plīvuru un kliedētu pieņēmumus par Ingmāra veiksmēm vai neveiksmēm – neliels atskats uz otrā flaita gaitām sezonas atklāšanas rītā Ozo. Dienas sākums patiešām padevās stīvs, kas gan nepārsteidza – ņemot vērā, ka no trijnieka iepriekš nūjas šogad bija paspējis pavicināt vien Normunds. Kaut gan pirmajās sešās bedrītēs katrs no spēlētājiem bija sev pierakstījis pa kādam PAR, nelāgo epizožu bija krietnā pārsvarā – jaudas un precizitātes no tee pietrūka visiem trim, bet īsajā spēlē netrūka strīskāršo ripinājumu. Vienīgā patiesi aplausu cienīgā epizode – Normunda metrus 15 garais ripinājums uz sestā grīna, kad pēc vairākiem slīpumu līkločiem bumbiņa lepni iesēdās līdzās karogam. Par pārējo lai vēsture labāk paklusē, jo 54, 57 un 63 nav tie skaitļi, kurus gribētos cildināt dzejā vai prozā. Ar rūgtu piebildi laukuma apsaimniekotājiem – to koku pie devītās grīna jau nu gan nevajadzēja utilizēt, jo acumēram līdz ar to nodarīts būtisks kaitējums...
Kā teiktu Dainis Kazakevičs, vektors kopumā saglabājās arī otrajā devītniekā. Nedaudz atcerēties, kā tur pareizi bija jāstājas pie bumbiņas un līdz ar to – kuras nūjas cik tālu spēj aizdabūt bumbiņu –, izdevās Ingmāram, kas rezultātā veicināja spēles uzlabošanos, taču ne tādā līmenī, lai ieķertos cīņā. Vienmuļā skaitļu virtene – pieci piecinieki un četri sešnieki, visi bogija vai dubultā bogija vērtē – ļāva palīst zem 50, taču summā vienalga nozīmēja trīsciparu. Vienīgais, kurš spēja tikt vēl pie kāda PAR, bija Gundars (11. bedrīte), tomēr arī viņam kopumā šī bija no dienām, kad – ja centimetrs, tad uz nepareizo pusi: te vienīgais ceļā esošais zars, te zāles kumšķis, nemaz nerunājot par ūdens šķēršļiem... Karstās saules nogurdināts, gaisu mazliet izlaida arī Normunds, un 18. grīnu trijotne sasniedza gurdām sejām. Skaitļus katrs var atrast rezultātu sadaļā, tādēļ to šeit lieku reizi neminēsim. Tikai to, ka nākamreiz būs labāk!